Légiós körkép: Filipovityék és Rosco Allenék is befejezték a szezont

Mikael Hopkins készülhet a rájátszásra.

:

:

A Joventut Badalona az első félidőben megszerzett előnyét ugyan teljes egészében leadta a harmadik felvonás során, a negyedik negyedben viszont lelépte a UCAM Murciát (71-83), és nagyon fontos sikert aratott – Maronka Zsombor nem lépett pályára. Mivel a Badalona mindkét közvetlen riválisa, a Valencia és a Tenerife is kikapott, így a Joventut fellépett a harmadik helyre (21-11). A spanyol élvonal alapszakaszában egyébként duplafordulót játszanak a héten, így szombat este eldől, hogy hogyan néznek majd ki a PO párosításai az ACB Ligában.

A török bajnokság alapszakasza a hétvégén lezárult. A HDI Sigorta Afyon Belediyesi hatalmas verésbe szaladt bele a Tofas ellen (57-115), de a légiósok, köztük Filipovity Márkó már nem is játszottak ezen a találkozón. A csapat így 4-26-tal zárta a bajnokságot, utolsó lett – ahogy az már hetekkel ezelőtt biztossá vált.

A japán bajnokság alapszakasza is befejeződött, a Niigata Albirex pedig három mérkőzéséből kettőt megnyert. Hét közben az Osaka Evessát verte a Niigata (66-73), majd 1-1-et hozott a hétvégén a Yokohama B-Corsairs ellen hazai pályán (70-76, 82-70). Rosco Allen egyik találkozón sem szerepelt, és az Albirex így is az utolsó lett 7-45-ös mutatóval.

A Serie A-ban győzelemmel zárta az alapszakaszt az UnaHotels Reggio Emilia a Fortitudo Kigili Bologna ellen – végig vezetve nyertek a hazaiak (88-77), így pontosan 50%-os mérleggel, 15-15-tel a tabella hetedik helyén zártak. Mikael Hopkins 21 pontos, 13 pattanós dupla-duplája mellett 2-2 gólpasszt és blokkot jegyzett, 29 VAL-lal a meccs legjobbja volt. A Reggio Emiliának nem lesz könnyű dolga a rájátszásban, hiszen a negyeddöntőben az euroligás AX Armani Exchange Milano (24-6) lesz az ellenfele.

Hanga Ádám hétvégi teljesítményéről itt írtunk bővebben.

Fotó és forrás: hunbasket.hu