Könnyen indult, borzasztóan nehéz meccs lett belőle, de nyert a Szeged

18 pontos hátrányból állt fel a KTE, de végül nem tudott fordítani.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Naturtex-SZTE-Szedeák 86-92 (19-30, 22-26, 21-17, 24-19)

Bajnokság, 15. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Papp Péter, Minár László Balázs (Téczely Tamás)

Kecskemét: Townes 6, Ivkovics 2, Klobucar 13, Dramicsanin 26/18, Karahodzsics 14. Csere: Wittmann 12/9, Kucsera 2, Boriszov 11/3, Fazekas -.

Szeged: Washington 14/3, Person 16/9, Polányi 6/6, Bognár 18/9, Roberson 23. Cserék: Kerpel-Fronius 11/3, Balogh 2, Filipovic 2, Mayer -.

A 15. forduló nyitómeccsén a tabellán 7. Kecskemét azt a Szegedet fogadta, mely 7 meccses vereségsorozatból érkezett, november 23-án nyert utoljára. Mindkét csapatnak fontos volt a győzelem, a hazaiaknak a nyolcban maradás miatt, míg a vendégeknek a kiesőzónából való menekülés okán.

Washington fordulásból értékesített egy dobást Karahodzsics felett, majd nagyszerű labdával találta meg Robersont egy ziccerre. Az első hazai kosarat Townes szerezte, egy nagyszerű 2-2 végén az irányító Karahodzsicsnak osztott ki egy gólpasszt (4-4). Polányi maradt teljesen üresen kint és nem is hibázott, Washington újfent Robersonnak osztott ki pattintva egy asszisztot. Bognár szedett le egy támadólepattanót, melyből újfent a Washington-Roberson tandem játszott össze, utóbbi talált be oldalról, középtávoltról, Person hármasa után Forray Gábor időt kért (4-14). A szegediek irányítója újra villant, eurostep után szép ziccert tett fel, Townes válaszolt egy triplával. Roberson üresen maradt a palánk alatt, elsőre nem tudta megfogni a labdát, de lehet így jobban is járt, Wittmann odaütött, így 2+1 lett az akcióból. Wittmann a túloldalon egy kinti dobással javított, Roberson egy bedobott büntetővel 6 perc után elérte a 10 pontot, Karahodzsics ütött hátra egy támadólepattanót, Boriszov azonnal beleállt a hármasba és be is dobta azt (13-20). Bognár és Karahodzsics váltott kosarat, aztán Washington adott előbbinek egy gólpasszt. Wittmann faultja után Roberson mos már bedobta mindkét büntetőjét, így 11 pontra nőtt a vendég előny, Boriszov ment be szépen Mayer mellett egy ziccerig. Ismét a vendégek légiós centere állhatott a vonalra, 2/2-je után annyi ponttal állt, mint a csapat többi része (14). Klobucar két büntetővel megszerezte első pontjait, megtette ezt Balogh is egy bátor betöréssel. 19-30

Karahodzsics ziccerével kezdődött a második negyed, Roberson ott folytatta, ahol az első negyedben abbahagyta, gyorsan betermelt 4 pontot és 12 perc után már 18-nál állt, sőt egy rossz váltás után Filipovic maradt teljesen őrizetlenül a palánk alatt, így a Kecskemét újra időt kért (21-36). Klobucar egy labdaszerzés után végig robogott a pályán, amire Person egy 3+1-es dobással válaszolt, Fazekas kiosztását Dramicsanin értékesítette. Roberson elképesztő energiával újabb 2+1-et csinált, ezzel már átlépve a 20-at, Dramicsanin sorozatban második tripláját süllyesztette el, Simándi Árpád a mérkőzés folyamán először időt kért (29-43). Townes egy pontot a vonalon hagyott, Washington nehéz középtávolit dobott be, Polányi Wittmannt állította meg sportszerűtlenül és bár több labdája is volt a hazaiaknak a zárkózásra Filipovic köszönt be. Dramicsanin aztán megtörte a jeget, viszont Bognár sarokból bedobott triplájával elérte az 50 pontot a Szeged. Klobucar verte meg Washingtont két pontért, Kerpel-Fronius egy támadólepattanót tett vissza, Boriszov két büntetőt dobott be (37-52). Polányi bődületes távoli triplát dobott a támadóidő végén, Ivkovics azonnal visszadobta azonban, míg Washington kettőből egy büntetőt értékesített. A negyedet Boriszov bámulatos fadeaway kosara zárta, a Szeged viszont így is 15 pontos előnnyel mehetett a nagyszünetre. 41-56

A második félidő első kosara Dramicsanin nevéhez fűződött, Person rögtön bevágott egy hármast, ahogy Bognár is. Karahodzsics nehezen kaparta össze a labdát, de végül csak megszerezte a maga két pontját, Klobucar nehéz ziccert értékesített Roberson szoros őrizetében. Townes és Dramicsanin 2-2-je után utobbi dobta be harmadik hármasát a mérkőzésen és bár Townesnak kísérlete volt, hogy felhozza csapatát 10-re, azonban Bognáré lett a következő kosár. Dramicsanin triplájára Kerpel-Fronius triplával válaszolt, Washington bántóan könnyedén ment át a hazai védelmen egy ziccerért, Townes bejátszásából Karahodzsics zsákolt. Boriszov saját rontott dobása után pöcizte a labdát a gyűrűbe, a Szeged pedig rögtön utána időt kért (57-69). Kucsera labdaszerzése és zsákolása után 10-re olvadt a Szedeák előnye, sőt Wittmann hármasa után már csak hét volt közte, Kerpel-Fronius zárta le a kecskeméti futást egy ziccerrel (62-71). Washington fontos középtávolit dobott be, a negyedben több kosár nem esett, 11 pont fór maradt a vendégeknek az utolsó játékrészre. 62-73

A záróetap lassan kezdődött, 2 perc 26 másodperc után Klobucar törte meg a rossz sorozatot egy szép betöréssel, így újra 10-en belül találta magát a KTE, Dramicsanin megint hibátlanul célzott kintről, így hat pontos differenciánál kért időt Simándi Árpád. A játékmegszakítás nem zavarta meg hazaiak légiósát, aki hatodik hármasát zúdította be, 7-4 után újra egylabdás meccset csinált a Kecskemét, Wittmann pedig már kiegyenlített. Washington lépéshibája után Dramicsanin dobott két pontot, Roberson 5 perc 20 másodperc után megszerezte a negyed első vendég pontjait (75-75). Bognár 3+1-es akciója úgy kellett a Szegednek mint egy falat kenyér, Wittmann egy tempóval hozta közelebb övéit, Klobucarnak esélye volt egalizálni, de csak egy büntetőt értékesített, Washington első hármasa után visszahízott a különbség 4-re, Forray Gábor le is ült beszélni csapatával (78-82). Dramicsanin Kucsera elrontott dobása után rögtön visszatette a lepattanót, Person válaszolt, Townes találta meg teljesen üresen Karahodzsicsot egy könnyű kosárra (82-84). Person tempója talált utat a gyűrűbe, ismét Karahodzsics villant, a vendégek kettese viszont tarthatatlan volt kulcsszituációkban. 44 másodperccel a vége előtt -4-nél visszakapta a labdát a hazai gárda, Forray Gábor időkérése után Klobucar 2+1-e a lehető legjobbkor jött kecskeméti szempontból. A plusz egy kimaradt, de a támadólepattanó után lehetősége volt a vendéglátóknak egyenlíteni, vagy akár átvenni a vezetést, nem sikerült azonban dobást elereszteni a támadóidő lejárta előtt, így 20 másodperccel a vége előtt a Szeged kezébe került a mérkőzés, Roberson azonban mindkét büntetőjét elrontotta, Townesnak ziccere volt, hogy egyenlítsen, ezt azonban kihagyta, Washington pedig lerendezte a kérdéseket. 86-92