Komolyan meg kellett izzadnia a Körmendnek a győzelemért

Naturtex-SZTE-Szedeák - Egis Körmend 79-83 (23-16, 20-25, 23-30, 13-12)

Bajnokság, 19. forduló
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., dr. Mészáros B., Minár L. (Gorka Sz.)

Szeged: Curry 24/15, Kerpel-Fronius B. 6/6, Krapic 18/9, Kovács Á. 9, Asbury 16. Csere: Polányi 1, Balogh -, Mayer 3/3, Olasz 2, Mike -.

Körmend: Turner 10, Edwards 17/3, Ferencz 15/15, Varnado 2, Taylor 25. Csere: Németh 5, Durázi 2, Filipovic -, Kastrati 7/3.

A hétközi FIBA-kupa mérkőzésen sérülést szenvedő Varnado vállalta a játékot, kezdett is, igaz, az első félidőben mindössze négy és fél percet töltött a pályán, mert négy elrontott mezőnykísérlet után lecserélte őt Zollner. A hazaiaknál pedig ott volt a feldobás pillanatában a másodosztályból visszatérő Kovács Ádám.

A Szekulovics-legénység kapta el hamarabb a fonalat, a Körmend szinte végig futott az eredmény után. 15-6-nál a vasiak padja kapott egy technikait, kilenc volt a legnagyobb különbség, a nyitó felvonást végül 23-16-ra hozta a Szedeák.

Curry hármasával először lett kétszámjegyű a különbség, de Ferencz hamar válaszolni tudott. Elképesztően jól dobtak távolról a hazaiak, elsősorban az amerikai hátvéd és Krapic voltak a pontfelelősek. Tizenkét pontos hátrányból visszajött egyre az MTE. A végét elizgulta, elkapkodta a Szeged, de az egyenlítés elmaradt. 43-41 a félidő.

Taylor egyenlített egy zsákolással, Kerpel-Fronius távolijával azonban újra a Szeged vezetett. A piros-feketék eggyel magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak, három perc alatt 4-12-es szériát mentek, 47-53-nál időt is kért a hazai kispad. Ferencz elkapta a fonalat, szórta a hármasokat, az ötödik távolija után (hat kísérletből) 50-59-re vezetett a Körmend. Jött az újabb fordulat, 8-0-val visszajött egyre a Naturtex. Visszatért a pályára Varnado, pillanatok alatt megint elment az ezüstérmes, amely a huszonnyolcadik percben először vezetett tízzel (58-68). A védekezéssel nem sokat törődtek a csapatok. Taylor kosarával 66-71-ről indult a záró felvonás.

Izgalmas volt a meccs, a Körmend őrizte minimális előnyét, de egy pillanatra sem nyugodhatott meg. 2:45-tel a vége előtt Asbury ki is egyenlített. 77-77-nél időt kért Zollner. Sőt, Krapic fordított is. Szívósan védekezett a Szeged, a ritmusát veszítő Körmend hosszú-hosszú percekig nem tudott betalálni. 79-79-ről indult az utolsó perc. Turner harminc másodperccel a vége előtt értékesített egy ziccert, ami után időt kért Szekulovics. Curry lepörgette az órát, de a távoli kísérletét blokkolta Taylor, a kontrából pedig még belefért egy újabb Turner kosár. A kiesés elől menekülő Szeged nagyot harcolt, és karnyújtásnyira volt a bravúrtól. A Körmendnek vért kellett izzadnia a sikerért.