Kocsis Tamás: aki nem akar ebben részt venni, annak el kell gondolkodnia

Edzői nyilatkozatok szombatról.

:

:

Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 109-77 (27-16, 30-20, 20-26, 32-15

Sebastjan Krasovec, ZTE: Először is boldog új évet kívánok minden kedves szurkolónknak. Nagyon jó mérkőzést játszottunk, az első félidőben szinte tökéletes kosárlabdát mutattunk. A harmadik negyedben feljött a Körmend, energiát vesztettünk, de volt egy kis időnk hogy pihenjünk és a negyedik negyedben ismét remek volt a játék. Végig a hátunk mögött éreztük a közönséget. Fontos siker volt, hiszen egy nagyon nehéz idegenbeli mérkőzés vár ránk az Alba otthonában.

Kocsis Tamás, Körmend: Ez a találkozó az első félidőben már eldőlt. Egy értékelhető negyedet mutattunk, az a harmadik volt. Ezt Körmend mezben nem lehet megengedni, ugyanis rosszul lehet játszani, de ennyire figyelmetlenül nem. Köszönjük a szurkolóknak, hogy végig biztattak bennünket. Dolgozni fogunk, hogy kijöjjünk ebből a helyzetből is, aki nem akar ebben részt venni, annak el kell gondolkodnia.

MVM-OSE Lions – Arconic-Alba Fehérvár 66-83 (18-21, 20-17, 6-30, 22-15)

Simon Petrov, MVM-OSE Lions: Először is szeretném megköszönni a nagyszerű szurkolóinknak a fantasztikus hangulatot. Ezen a mérkőzésen többet vártam a csapattól, szerintem ez remek lehetőség lett volna bizonyítani, de a második félidőnk szörnyű volt, azt hiszem nem álltunk készen erre az agresszivitásra. Szeretnék elnézést kérni a gyenge teljesítményünk miatt, próbálunk javítani a következő mérkőzésen, Budapesten.

Matthias Zollner, Alba: Tudtam, hogy egy nagyon nehéz meccs lesz. Nekünk mindig nagyon nehéz az ilyen szituációkban a maximumot nyújtani 40 percen keresztül. Próbáltam ezt elmondani a fiúknak, boldog, büszke vagyok a második félidőre.

Kometa Kaposvári KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 61-86 (24-25, 19-22, 11-29, 7-10)

Ivan Rudez, Kaposvár: Gratulálok a Falcónak! Roli nem edzett velünk már két hete, egy órával a meccs előtt még nem tudtuk, játszik-e. Végül is úgy döntöttünk, lépjen pályára. Örülök neki, hogy jól reagált a lába a terhelésre. Gondot jelent az is, hogy Bogdán Benedek betegséggel bajlódott az utóbbi napokban, így nem edzhetett. Nem lehetek elégedett az irányítóink teljesítményével, hiszen nem mindig a legjobb döntést hozták meg, persze ehhez az is kellett, hogy ellenfelük, mely egy nagyon jó csapat, nyomás alá helyezte őket. A meccsen több lehetőséget kapott Paár Márk, Halmai Dániel és Antalics Dániel is, akik testközelből láthatták, mire képesek a válogatott játékosok. Dolgozunk tovább, felkészülünk a következő meccsre. Hamarosan mindenki visszatér, s úgy érzem, teljes lesz a csapatunk, amikor a legnagyobb szükségünk lesz rá.

Milos Konakov, Falco: A meccs előtt azt mondtam, nem lesz egyszerű dolgunk, mert a Kaposvár jobb csapat, mint azt a tabella mutatja. Az első tizenöt percben nem védekeztünk jól, sok könnyű kosarat kaptunk. A második negyed harmadik percétől már jól teljesítettünk, ráadásul a házigazda játékosai elfáradtak, mi pedig rátaláltunk a ritmusunkra. Gratulálok a csapatomnak a második félidőért, a kaposváriaknak sok szerencsét kívánok a folytatásban.

Sopron KC – Szolnoki Olajbányász 76-78 (32-15, 13-18, 14-23, 17-22)

Kosztasz Flevarakisz, Sopron: Úgy gondolom, ma újra bebizonyítottunk, mennyire jó csapatunk van! Mindenkinek szeretnék gratulálni, büszke vagyok mindenkire, és a szurkolókra is a hangulat miatt. Hősiesen küzdöttünk, és biztos vagyok benne, hogy bárki más nagy vereséget szenvedett volna ma.

Gasper Potocnik, Szolnok: Gratulálok az egész csapatomnak, ma mindent kiadtak magukból. Két ponttal nyertünk Sopronban, ami senkinek sem könnyű. Mindkét oldalon sok volt a betegség és a sérülés, így kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok. Az első félidőben szenvedtünk, de már a második negyedben sikerült váltani, és tenni egy kis lépést előre, a második félidőben pedig ezt folytattuk. A végjátékban türelmesek voltunk, és sikerült átvennünk a mérkőzés irányítását, és ugyan vétettünk hibákat, valaki ma odafent velünk volt. Előre nézünk, hiszen csak akkor ér valamit ez a győzelem, ha a következő mérkőzésen is jól teljesítünk.

HÜBNER Nyíregyháza BS – DEAC 75-96 (14-27, 17-28, 25-25, 19-16)

Darko Radulovikj, Nyíregyháza: Ugyanaz történt, mint Sopronban. Hiába próbáltunk a védekezésünk minden szegmensén javítani, kudarcot vallottunk. Idejött a vendégcsapat, nagyobb energiával játszott, mindenben jobb volt. Készülhetünk bárhogyan egy mérkőzésre, ha nem tudunk keményebben játszani, nem lehet esélyünk.

David Dedek, DEAC: Boldog új évet kívánok a szurkolóinknak! Boldog vagyok, hogy ma is sokan eljöttek, buzdítottak minket és az elejétől nagy energiát adtak, amit ki is használtunk az első félidőben. A harmadik negyedben volt egy kis megingásunk, de túllendültünk a problémán, igazi csapatmunkával arattunk győzelmet, nagy energiával játszottunk, ami kulcs volt.

Budapesti Honvéd SE – Paksi Atomerőmű SE 73-69 (17-20, 17-14, 20-17, 19-18)

Baksa Szabolcs, Honvéd: Először is gratulálok a Paksnak, attól függetlenül, hogy a sérülések miatt problémákkal küzdöttek, nagyon keményen és jól játszottak! Persze szeretnék a saját csapatomnak is gratulálni, sok szoros mérkőzést játszottunk mostanában, korábban is kijöhetett volna már nekünk a lépés a végjátékokban, ezúttal végre a kulcsszituációk a mi oldalunkra döntötték el a mérkőzést. Szeretnénk ugyanezen az úton továbbmenni. Biztos vagyok benne, hogy lesznek még ilyen meccseink, ezért fejlődnünk kell, a korábban vagy ezen a meccsen is látott hibákat nem szeretnénk újra elkövetni. Nagyon boldog vagyok és büszke vagyok a csapatra, de máris készülünk a következő hazai mérkőzésünkre.

Csirke Ferenc, Paks: Először is gratulálok a Honvédnak! Két adat, ami miatt elbuktuk a mérkőzést: 14 támadólepattanót engedtünk és 11 büntetőt kihagytunk. Megvoltak a lehetőségeink, a büntetők nagy részét a második félidőben hibáztuk el, így azért nagyon nehéz idegenben mérkőzést nyerni. A Honvéd eddig is bizonyította, hogy jó csapat, ha 35 percig tartanának a mérkőzések, akkor lehet, hogy a hatodik helyen állnának. Nehéz volt 67–60-ról visszajönni, de visszavettük a vezetést, aztán egy támadólepattanó utáni hárompontossal nyerték meg a mérkőzést. Nehéz mit mondani… Ráadásul Frank Áron és Kovács Ákos is kiesett, így csak egy irányítónk maradt. Próbáltunk készülni, tudtuk, hogy Ákos nem játszhat, de pont ezen a mérkőzésen volt Edwinnek faultproblémája, így statikussá vált játékunk. Ennek ellenére megvolt az esélyünk, csak a büntetőket kellett volna bedobni. Gratulálok még egyszer a Honvédnak, nekünk élet-halál meccs lesz a Kaposvár elleni, úgyhogy dolgozunk tovább.