Egy negyedig bírta tartani magát az utolsó helyezett.

Sopron KC - Hübner Nyíregyháza BS 90-49 (16-12, 26-8, 25-14, 23-15)

Sopron, NOVOMATIC Aréna
V.: Benczur Tamás, Nagy Viktor, Győrffy Pál Attila (dr. Gincsai János Péter)

Sopron: Joseph 19/3, Valerio Bodon 11/3, Shine 16/9, Barnett 17/3, J. Durham 10. Csere: Csendes 3/3, Csátaljay -, Supola 3/3, Scholl -, Sitku 2, Molnár M. 4, A. Jones 5/3.

Nyíregyháza: Perry 17/3, Kass 3, Bazsó 2, Szobi -, Williams 12. Csere: Dickerson 8, Kiss B. -, Mokánszki 4, Henderson -, Fazekas 3/3.

Fix 1-esnek tűnt a Sopron és a Nyíregyháza találkozója a bajnokság 13. fordulójában. A soproniak jó formájuknak köszönhetően már a tabella 4. helyére kúsztak fel, míg a nyírségiek hiába szerezték meg 10 vereség után első győzelmüket a Honvéd otthonában, hazai pályán a Kaposvárral már nem bírtak az előző fordulóban.

Sok volt a pontatlanság a mérkőzés első perceiben, ami a vendégeknek kedvezett, és a 3. percben még csak 2-5 állt az eredményjelzőn Kass büntetője után. Az elhibázott támadások után Joseph távolról egyenlített, majd Shine már a vezetést is átvette a soproniaknak. Jones triplája után már 14-5-re mentek a hazaiak, a legjobbkor jött a Nyíregyháza számára Dickerson középtávolija. A játék képe nem változott, négypontos hazai előnnyel várhatták a csapatok a folytatást (16-12).

Úgy nézett ki a második negyedben, hogy továbbra is fej-fej mellett haladnak majd a csapatok, nem fog nagyobb különbség kialakulni. Egészen a 15. percig ilyen mederben csordogált a meccs, amikor Mokánszki közelijével 26-20-ra zárkóztak fel a vendégek. Ezt követően azonban a nyíregyháziak játéka teljesen szétesett, vagy ha úgy tetszik a soproniak átrohantak rajtuk, és a félidő utolsó öt percében produkáltak egy 16-0-s rohanást. Ebből Barnett és Joseph vette ki aktívan a részét, előbbi 12-, utóbbi 13 pontig jutott az első félidő végéig (42-20).

A harmadik negyedre sem sikerült magát összekapnia a vendég csapatnak, egyre csak nőtt a különbség a két csapat között. A soproniaknál Barnett és Shine is triplát dobott, míg nyíregyházi részről Williams tudott eredményes lenni közelről. A 27. percben Molnár közelije után 59-28-nál a 30 pontos különbséget is átlépte a Sopron. Perry révén próbált szépíteni a Nyíregyháza, de az utolsó negyedre fordulva így is 33 ponttal vezettek a soproniak (67-34).

Az nyilvánvaló volt, hogy az utolsó etap már csak formalitás, a mérkőzés a harmadik negyedben eldőlt. A különbség azonban nemhogy csökkent volna, a hazai csapat tovább tudta növelni előnyét, 40 pont fölött is vezettek. A mérkőzést Kass büntetői zárták, végül 41 ponttal nyertek a soproniak (90-49).

Fotó: hunbasket.hu