PEAC-Pécs - ELTE BEAC Újbuda 101-46 (34-18, 17-9, 34-9, 16-10)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Söjtöry T., Major Á., Horváth Cs. B. (Németh Cs.)

PEAC: Simon Zs. 2, Wentzel 8, Vanloo 21/15, Tetemondova 21/9, Imovbioh 17. Csere: Tenyér -, Pucz -, Varga E. -, Kovács K. 1, Brewer 21/9, Gémes-Sarok 10/6, Ruják -.

BEAC: György 6, Laklóth 11/3, Papp K. 8, Dúl 4, Szabó II. D. 5/3. Csere: Nagy E. -, Mandics 3/3, Tóth D. -, Beckley 4, Kovács V. 3, Angyal -, Suppán 2.

Az ötödik helyezett PEAC-Pécs fogadta a kilencedik ELTE BEAC Újbuda csapatát a női kosárlabda bajnokság 17. fordulójának nyitómérkőzésén. A bajnokság első körében Budapesten találkozott a két együttes, akkor 56-83-as vendég siker született.

A PEAC akarata érvényesült a feldobás után, Imovbioh kosarai után 10-2-re meglépett. Ezután megállt a pécsiek játéka és a BEAC 12-10-re felzárkózott. Mielőtt a vezetést is átvehették volna a vendégek, összekapta magát Meszlényi Róbert együttese és Vanloo tripláival újra biztossá tette a vezetését. Végül tizenhat pont lett közte az első negyed végére (34-18).

A második negyedben erre rá tudott tenni még egy lapáttal a PEAC. Többen is jól játszottak a hazaiaktól, így nem lehetett más a vége, minthogy már húsz pont fölötti különbséget mutatott az eredményjelző. A félidei 24 pontos hazai előny tudatában nem kellett a pécsi szurkolóknak nagyon izgulniuk (51-27).

A BEAC teljesen összeesett a folytatásra, a PEAC tetszés szerint érte el a kosarait. A baranyaiaktól már négy játékos is legalább 15 pontnál vagy annál többnél járt. A különbség előbb harminc, majd negyven pont fölé hízott, így gyakorlatilag minden lényegi kérdés eldőlt (85-36).

Az utolsó játékrész már kiegyenlítettebb lett, köszönhetően annak, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott. A PEAC végül elérte a száz pontot is, simán hozta a kötelező győzelmet (101-46).

Kiemelt kép: hunbasket.hu