Nem volt kérdés a győztes csapat kiléte.

Alba Fehérvár - Pécsi VSK-VEOLIA 103-68 (21-19, 33-22, 20-21, 29-6)

Bajnokság, 18. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Győrffy Pál Attila, Nyilas István, Major Ádám (dr. Gincsai János Péter)

Alba: Pongó 12/6, Takács 2, Smith 9/3, Szabó 14/6, Omenaka 8. Cserék: Stark 13/3, Vojvoda 14/9, Lukács 20/6, Davis 9/3, Balsay -, Kass 2.

Pécs: Haynes-Jones 11/3, Goldring -, Bryson 18/12, Ivosev 12/6, Brkics 18. Cserék: Illés 6, Hőgye -, Bíró -, Gordon 3, Meleg -, Doktor -.

Egy támadólepattanó után Szabó Zsolt szerezte a találkozó kosarát, de összességében is jobban kezdtek a fehérváriak, közel két perc játék után már 6-0 volt az eredményjelzőn. Bryson távoli hármasával szépített a PVSK, de Smith kisvártatva válaszolni tudott, időt kellett kérnie Andrija Csiricsnek (8-3). Bár kezdtek megindulni felfelé a vendégek, hamar tudott váltani a Fehérvár és visszaállította a többpontos különbséget (15-7). Egyre többször adták el a labdát a hazaiak, így megint jöttek fel a baranyaiak, Ivosev triplája után már csak egy volt közte, sőt, Bryson hármasával a fordítás is meglett (17-19). Matthias Zollner időkérése megtette a hatását, a negyed vége előtt vissza tudták venni a vezetést a hazaiak. 20-19.

Gordon szép zsákolása indította a második játékrészt, amire Vojvoda 3+1-es akciója érkezett. Próbálta felpörgetni a ritmust az Alba, ami többnyire össze is jött, megint kezdtek kidolgozni egy ezen a meccsen nagynak számító előnyt (37-30). A Bryson-Brkics duó pontjaira támaszkodva próbált kapaszkodni a Pécs, de a fehér-mezesek gyors tempójával egyelőre nem tudtak mit kezdeni, meglett a közte tíz is (43-32). A félidő hátralevő idejében már nem változott a játék képre, magabiztosan vezetett az Alba Fehérvár a nagyszünetben. 54-41.

A fordulás után szabó és Bryson is triplából volt eredményes, majd Smith is a hárompontos vonalon túlról talált be (60-44). Haynes-Jones próbálta visszahozni a meccsbe az övéit, zsinórban öt pontot is szerzett, Matthias Zollner azonnal időt kért (60-49). Mint a mérkőzésen már többször, ezúttal is ritmust tudtak váltani a hazaiak, egy percig sem forgott veszélyben a fölényük (67-54). Újfent visszaküzdötte magát a PVSK, ezúttal viszont tíz alá is bejöttek a vendégek, ám Pongó sarokhármasa azonnal jött válaszként. A hátralevő időben felváltva jöttek a kosarak, 74-62-vel fejezték be a harmadik negyedet a felek.

A záró etap elején Takács is feliratkozott a pontszerzők közé, nem sokra rá pedig már tizenhat volt közte, kezdett végleg eldőlni a találkozó (80-64). Egyre szebb támadásokat mutattak be a hazaiak, miközben a pécsiek támadójátéka teljesen szétesett, innen pedig már nem volt visszaút a PVSK számára. Az Alba Fehérvár magabiztos játékkal, végig vezetve gyűrte le a Pécs gárdáját a 18. forduló nyitómérkőzésén. 103-68.

Fotó: Alba Fehérvár Facebook