A rossz kezdésnek és végjátéknak köszönhette a vereséget a Nyíregyháza.

Vasas Akadémia - HÜBNER-Nyíregyháza BS 108-86 (25-13, 29-26 , 23-27, 31-20)

Piros-csoport, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés
Budapest, Sport 11 Sportcentrum
V.: Minár L., Varga-Záray K., Horváth Cs. (Bognár T.)

Vasas: Moravcsik 20/12, Radics 8, Medve 20/12, Boros 15, Krasovec 5, Csere: Debreceni 8, Farkas 12/12, Kelenföldi 8, Sólyom 7/3, Barócsi 2, Dormán 2, Andrássy 1,

Nyíregyháza: Ubilla 24/12, Kiss 3/3, Bazsó 5/3, Szobi 2, Tóth 14, Csere: Bus 8/6, Mohácsi 13/9, Vaskó 3/3, Mokánszki 14, Demeter -,

A hazai együttes kezdte jobban a találkozót, hiszen egy 7-0-val indítottak, mivel a vendégek nem tudták kihasználni a lehetőségeiket, majd a második perc elején Ubilla hármasával megtört a nyíregyháziak kosárcsendje. (7-3) Továbbra is rendre betaláltak a hazaiak, míg a vendégeknek nem sikerült kosarat szerezniük, így időt kért Borisz Maljkovics. (12-3) Kezdett magára találni a Nyíregyháza, és öt pontra zárkózott fel Ubilla hármasát követően. (16-11) Sikerült a Vasas együttesének újra jelentősebb előnyre szert tennie, hiszen tíz ponttal vezettek egy perccel a negyed vége előtt. (23-13) Kelenföldi talált be még a dudaszó előtt, így tizenkét pontos hazai vezetéssel vágtak neki a csapatok a második negyednek. 25-13

Egyik oldalon sem született sok kosár az első két percben, Faragó Péter kért időt. (27-15) Egy 5-2-es hazai rohanás következett, ezért időt kértek a nyíregyháziak, akik ekkor tizenhét ponttal voltak lemaradva. (34-17) Sikerült majdnem tíz pontra zárkóznia a vendégeknek, de Medve 2+1-es akciójával tovább növelte előnyét a hazai együttes. (39-24) A nyíregyháziak nagyon jó periódust fogtak ki, csináltak egy 2-8-as futást, így tíz ponton belülre zárkóztak. (41-32) Folytatta a további remek menetelést a vendégcsapat, és egyre jobban redukálódott a különbség a két fél között. (46-39) Az utolsó pár percből nem jött ki jól a Nyíregyháza, a Vasas egy 8-0-át tudott még véghez vinni az első félidő végéig, így tizenöt pontos különbséggel mentek szünetre a csapatok. 54-39

Jobban kezdte a harmadik felvonást a vendég gárda, hiszen egy 2-8-as futással indítottak, így újra tízen belül voltak. (56-47) Már csak hat pont volt a különbség, mikor időt kért Faragó Péter, mivel négy perc alatt csapata mindösszesen kétszer talált be. (58-52) Kosarat kosár követett, majd Sólyom triplája után megint tíz közeli különbség volt, de Tóth ezt gyorsan redukálta hétre. (70-63) Egy gyors 5-0-ás futás érkezett a hazaiaktól, így időt kért Borisz Maljkovics. (75-63) Bus utolsó másodperces triplájával zárult a harmadik negyed, tizenegy pontos különbséggel vághattak neki a csapatok az utolsó tíz percnek. 77-66

Mindkét együttes betalált, így jelentősebb változás nem történt a különbség terén. (82-73) Mindkét oldalon folyamatosan születtek a kosarak, majd Medve találata után időt kértek a vendégek. (93-78) Medve többször is betalált a hármasról és négy perccel a találkozó vége előtt már kezdett körvonalazódni a mérkőzés végkimenetele. (99-80) Mokánszki szerzett kosarat kétszer is, de a hazaiak továbbra is jelentős előnnyel bírtak. (107-86) Andrássy pontjaival zárult a találkozó, magabiztos győzelmet aratott a Vasas és kiegyenlítette a párharcot. 108-86

A Vasas Akadémia – HÜBNER-Nyíregyháza BS elődöntő párharc jelenlegi állása: 1-1.

Fotó: Vasas Akadémia Facebook