Először kapott ki Aleksziccsel a baranyai együttes. Shivek egyelőre csak külső szemlélő volt.

Alba Fehérvár - Pécsi VSK-Veolia 88-86 (21-24, 21-23, 25-20, 21-19)

Bajnokság, 16. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok

Alba: Ljubicsics 12/9, Guyton 19, Markovics 11, Csupkovics 8/6, Molnár 8. Csere: Govens 13/6, Csorvási 6, McDuffie 11, Takács -.

PVSK: Pongó 3/3, Diggs 16/6, Smith 22/3, Budimir 10/6, Horti 8/3. Csere: Csirics 17/9, Ruják 6/6, Sulovics 2, Bíró -, Antóni 2.

Az Alba Fehérvár új vezetőedzője, Arik Shivek ott volt már ugyan a fehérvári csarnokban, de a Pécs ellen mg Pethő Ákos másodedző meccselt. A pontgazdag első negyedet 24-21-re a vendégek nyerték, a hazaiak továbbra is hadilábon álltak a védekezéssel.

Csirics és Smith is ponterős volt, 29-28 után két pécsi és egy fehérvári tripla következett. 34-34-nél újra egál lett, majd ellépett kilenccel a Vasút (36-45). Két perccel a félidő vége előtt időt kért az Alba. Jól tette. Alig fél perc alatt Markovics és Ljubicsics is betalált, ekkor már Alekszics kért időt. Horti kísérlete kimaradt a végén, így a szünetben 42-47 állt a táblán. Húsz perc alatt tíz triplát kapott az Alba, igaz mezőnyből a kék-fehérek is jól céloztak (60 %-kal, szemben a pécsi 55 %-kal).

Fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak tovább a csapatok. Nem volt durva a meccs, mégis szép számmal akadtak sportszerűtlen faultok, néha a videó is segített. Ljubicsics hármasa után, 61-60-nál a PVSK kért időt. Izgalmakban nem volt hiány. 67-67-ről indult a záró felvonás.

Két és fél perccel a vége előtt még semmi sem dőlt el, 81-81 állt a táblán. Guyton kosara után Csirics négyszer állhatott a vonalra, háromszor jól célzott. Egy perc volt hátra, amikor 83-84-nél a Fehérvár kért időt. Diggs sapkázta Guytont, majd Guyton faultolta honfitársát. Két sikeres büntető után 83-86 volt az állás, 54 másodperc volt hátra. McDuffie visszatette saját kihagyott dobását, Diggs hármasa ugyan lejött, de Pongóé lett a lepattanó. Diggst ezúttal McDuffie faultolta. Mindkét szabaddobás kimaradt, Guyton pedig 3.2 másodperccel a vége előtt fordított. Időt kért Alekszics. Elképesztő jelenet következett. Teljesen üresen maradt Csirics a fehérvári palánk alatt, Pongó oldalvonali bedobása azonban nem volt pontos, kicsúszott a szerb légiós kezéből, így oda lett az ajtó-ablak helyzet, és ezzel együtt a mérkőzés is a Pécs számára. A végén még Govens dobhatott, amivel beállította a végeredményt.

fotó: hunbasket.hu