Evans tarthatatlan volt.

PVSK-VEOLIA – Atomerőmű SE 87-91 (32-23, 17-25, 15-23, 23-20)

Orosz László Emléktorna, 1. elődöntő
Kaposvár Aréna

Pécs: Pongó 2, Diggs 15/6, Smith 19/6., Budimir 18/6, Aiken 16/3, Csere: Dragasevic -, Kocsis -, Ruják 3/3, Antóni 1, Bíró, Csirics 9/3, Horti 4.

Paks: Evans 26/18, Kis 2, Coleman 14/6, Lóránt 10, Early 8. Csere: Harris 11/9, Kovács 7/3, Kalmár -, Porter 11, Pajor -, Valerio Bodon -, Szalai 2.

Az Atomerőmű Se csapata nyerte az első mérkőzést a IX. Orosz László emléktornán, miután 87-91 arányban legyőzte a PVSK-VEOLIA csapatát.

Az első 10 perc nem a védekezésről szólt egyik csapatnál sem, csak úgy potyogtak a kosarak mindkét oldalon. Chris Smith faulttal együtt bevágott triplája után 4 ponttal ellépett a Pécs féltávnál, ami után tovább nőtt a különbség. Smith egyébként elég energikusan kezdte a találkozót, 9 pontot szerzett az első negyedben. (32-23)

A második játékrészben gyorsan leolvadt a Paks hátránya, köszönhetően Evansnek, aki egymás után négyszer is betalált, így Csirke Ferenc kénytelen volt 33-35-ös állásnál időt kérni. Ezután fordított a Pécs, de Evans továbbra is tarthatatlan volt, amit jól jelez, hogy 19 pont állt a neve mellett a félidőben. (49-48)

Shannon Evans nagyot ment – fotó: Zsu

A fordulás után két leindítást követően a piros mezes paksiak gyorsan átvették a vezetést, de a Pécsnek mindenre volt válasza. Ezt követően Early-ről szólt az ASE játéka – 6 pontot szórt egymás után, majd vétett egy sportszerűtlen hibát -, amivel hét pontosra nőtt a különbség. (64-71)

A záró felvonásban volt, hogy 1 pontra is feljött a Pécs, sőt, támadhatott is a vezetésért, de a ziccer kimaradt, a túloldalon pedig Evans egy hármassal lezárta a meccset. Így a PVSK szombaton 15:30-kor a bronzéremért játszik, míg a Paks 18:00-kor az aranyért szállhat harcba a Kaposvár-Szeged találkozó győztesével.