Az utolsó percekig meccsben volt a Kaposvár.

Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK 98-90 (24-23, 22-19, 23-26, 29-22)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok
V.: Praksch P., Győrfy R., Makrai M. (Téczely T.)

ZTE: Duren 29/9, Donaldson 11/3, Polster -, Vuko 17/6, Szabó 20/6. Cserék: Antóni -, Wiggs 19/3, Völgyi 2, Bonifert -.

KKK: Curry 18/3, Krnjajski 13/3, Rivers 26/6, Bogdán 3, Hendlein 6. Cserék: Miliszavljevics 24/12, Baki -, Plézer -.

Az előző héthez hasonlóan ez alkalommal is akadtak sérült játékosai a Zalaegerszegnek, így Heinrich Róberték számára nem alakult zökkenőmentesen az elmúlt egy hét alatt a felkészülés: Glenn Budapesten kezeltette bokáját, és Simon Kristóf talpa sem jött rendbe. A Kaposvárban ismét játékra jelentkezett a bajnokság asszisztkirálya, Morris Curry; ám Allen kisebb sérülés miatt csak melegítőben nézte a meccset, s mivel Révész Ádámra még jó ideig nem számíthat Nikola Lazics, magasposzton a Kaposvár is igencsak hiányos volt. A ZTE szerette volna feledtetni a márciusi hazai pályás csúfos vereséget a somogyaiak ellen, így Szabó Zsolték – hiányzóik ellenére is – egyértelműen győzelmi szándékkal futottak ki a parkettre szerda délután.

8-4-re a vendégek léptek el, ám a ZTE gyorsan rendezte sorait. Rivers és Duren között alakult ki dobópárbaj, a KKK jelezte, hogy komolyan veszi a meccset, Miliszavljevics két gyors hármasával már vezetett a somogyi alakulat, mely sokkal jobban lepattanózott: 12-7-re állt jobban ebben a műfajban a 8. percben Lazics mester csapata, ami különösen akkor érdekes mutató, ha hozzátesszük, hogy hat lecsorgó labdát a zalai palánk alatt gyűjtöttek be Hendleinék. 24-23-al zárult az első tíz perc.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Hendlein és Rivers gyors kosarai után kénytelen volt időt kérni Heinrich Róbert: öttel ment a KKK. Használt a fejmosás, Vuko és a sérülésből visszatérő Wiggs akcióival már a hazaiaknál volt az előny. Hullámzó volt a meccs, a ZTE egy 11-3-as szériával már majdnem elérte a tízpontos különbséget, ám a félidő végén megrázta magát a Kaposvár, így mindössze négypontos előnyt mutatott az eredményjelző 20 percnyi játék után.

Továbbra is tapadt a vendégcsapat, melyet  Miliszavljevics vett vállára. Egy 12-2-es futással már vendégvezetést mutatott az eredményjelző, Heinrich Róbert roppant dühösen kérte számon a „dobingálást” csapatának tagjain. Rivers és Miliszavljevics továbbra is vezérek maradtak, s már öt ponttal vezetett a somogyi csapat, amikor Szabó hármasa utat talált a gyűrűbe. Miliszavljevics sportszerűtlen faultot kapott Duren akadályozásáért, a sértett mindkét büntetőt a helyére küldte, majd Vuko is betalált a támadásból, így ismét a ZTE-nél volt az előny. Szabó Zsolt nagyon elkapta a fonalat, lepattanók és pontok terén is meghatározó volt a harmadik negyedben, igazi „csk” volt a pályán.

69-68-ról folytatódott a játék, Curry és Vuko egyaránt hármast dobott, majd Szabó és Duren is betalált. Időt kért Nikola Lazics, hiszen már öt ponttal vezetett a ZTE. Egyre jobban lendületbe jött a Zalaegerszeg, s bár próbálkozott a felzárkózással a KKK, nem volt igazi átütő erő már ezekben az akciókban. A meccsnyerő dobás végül az egész meccsen kiválóan célzó Wiggs-é volt, végül 98-90-re nyert a ZTE a meccset végigjátszó Duren vezérletével (29 pont, 7 assziszt, 9 kiharcolt fault), de Szabó, Wiggs és Vuko is nagyon odatették magukat a csapat érdekében. A vendégek 3 légiósa nagyon igyekezett, s a 90 kaposvári pontból 68-at ők jegyeztek, ám ez ezúttal kevésnek bizonyult a győzelmet jobban akaró ZTE ellen.

Fotók és tudósítás: Bálizs Zsuzsa: