Kicsúszott a győzelem az OSE kezéből, nyert a Pécs

Csak az utolsó negyedben tudott fordítani a hazai csapat.

PVSK-VEOLIA - OSE Lions 89-85 (23-25, 14-25, 23-23, 29-12)

Bajnokság, 17. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Papp P., Nagy V., Nyilas I.

PVSK: Ruják 7/3, Lewis 11, Dragasevics 3/3, Budimir 16/12, Meleg 2, Csere: Brkics 21, Carev 5/3, Funderburk 24/3,

OSE: Anderson 8, Abell 13/6, Bíró 10, Bailey 15/3, Anda -, Csere: Kucsora 11/3, Morgan 11, Illés 14/12, Mucza 3/3,

A feldobást a hazaiak hozták el és a támadásuk végén Lewis állhatott a büntetőhöz, ahol az egyiket értékesíteni tudta, majd a következő támadásban Bailey zsákolásával megszerezték első kosarukat a vendégek. Az oroszlányiak egy hat pontos fölényre tettek szert, de a negyed közepéig a pécsiek ezt ledolgozták. (10-13) Illés jókor szerzett kosarat a hármasról, mivel ezzel egy hat pontos előnyt kovácsolt csapatának. (12-18) A vendégcsapat egy-két kosárral vezetett egészen a negyed végéig, az utolsó pontokat Lewis szerezte, így két pont előnye maradt az Oroszlánynak. 23-25

A második tíz perc elejét az OSE nagyon jól kapta el, sikeresen befejezett ziccereiknek és triplájuknak köszönhetően, majd egy 8-15-ös futást csináltak a negyed első felében, így jelentős fölényt szereztek, melyet Dragan Alekszics is érzékelt és időt kért. (31-40) Funderburk három ziccert és egy büntetőt dobott az időkérés után, de Abell és Anderson válaszoltak rá és továbbra is tíz pont körül tartották a pontkülönbséget. A negyed végéig Anderson szerzett csak kosarat, így tizenhárom pontos vendég vezetéssel mentek a csapatok szünetre. 37-50

A félidő után a találkozó Brkics kosarával folytatódott, majd kis időn belül Abell és Illés is betalált a hármasról, a pontkülönbség továbbra is stagnált és ekkor Krasovec mester időt kért. (43-56) A következő támadást a vendégek Anderson kosarával zárták. Miután a pécsiek egy 13-8-as futást csináltak, Ruják és Dragasevics tripláinak és Brkics kosarainak köszönhetően a vendégek újra időt kértek. (56-64) A negyed végéig mindkét oldalon született pár kosár és Bailey még egy középtávolit is dobott két másodperccel az etap végén, így tizenhárom pontos különbséggel ért véget a harmadik negyed. 60-73

Morgan 2+1-es akciójával kezdődött az utolsó felvonás, de aztán a hazaiak egy 19-0-ás futást csináltak, így átvették a vezetést (79-76). Illés középtávolijával zárkózott az OSE, majd Funderburk és Kucsora büntetőzött hibátlanul (81-80). Előbbi még két szabaddobást a helyére küldött, aztán Illés hármasával kiegyenlítettek a vendégek, de Lewis büntetőivel megint megszerezte a pécsi csapat a vezetést és miután még Funderburk is betalált, a vendégek időt kértek. (87-83) Bíró szerzett kosarat előbb, majd egy eladott labda után; melyet a hazaiak szereztek meg, Lewis állhatott a büntetőhöz, akinek mindkét kísérlete sikeres volt. A találkozót a Pécs nyerte meg. 89-85

Fotó: OSE Lions Facebook