Két-két pécsi és budapesti siker a Piros-csoportban

Pénteken a MAFC, szombaton az NKA, a PVSK és a TF-BP nyert

:

:

A forduló nyitómérkőzésén egy szoros, gólgazdag találkozót húzott be a Cegléd otthonában a MAFC. Szombaton egyik baranyai gárda sikeréhez sem férhetett kétség, az NKA áldozata a Nagykőrös, a PVSK-é az Óbuda volt. A múlt heti, SKSE elleni 50 perces csata után ismét hosszabbításra került sor a Jászberény mérkőzésén, de ezúttal alulmaradtak a berényiek a TF-BP otthonában.

Péntek

Ceglédi KE – MAFC 93-101 (23-25, 28-29, 17-16, 25-31)

CKE: Tóth B. 5, Velkey 18, Csaba 16/3, Kalassai 3/3, Kovács 15. Cs: Erdei 17/6, Csákvári 3/3, Glen 16/9, Tóth Z. 7/3, Lógár 3/3.

MAFC: Tóth 26/15, Pintér -, Buzás 15, Bordács 14 (+15 lepattanó), Csapai 11. Cs: Polgárdy 14, Biber 9, Komma 2, Misek 8, Maly 2, Bősze -, Herló -.

Végig szoros, gólgazdag mérkőzést nyert meg a MAFC a CKE otthonában. Az első percekben a vendégek jártak előrébb, de nem szakadtak le a sárga-kékek. Nagy adok-kapok alakult ki, többnyire a fővárosiak vezettek, de három negyeden át fej-fej mellett haladt a két együttes. A záró játékrész első felében aztán szigorított védekezésén, és ellépett az újbudai csapat, innen már nem volt visszaút a nagyot küzdő ceglédieknek. A lepattanózás (27-42) és Tóth Péter klasszisa döntött a pontatlanul játszó, 26 labdát eladó műegyetemisták javára. Hazai oldalon debütált Glen Burns, egy amerikai hátvéd, aki minden bizonnyal az ezúttal már be sem nevezett Karavdics helyére érkezett. A CKE mérlege 4-8, a MAFC-é 9-3. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/YGMigb1E5L8 .

Szombat

Nagykőrösi Sólymok KE – NKA Pécs 70-95 (20-25, 18-27, 14-23, 18-20)

Nagykőrös: Lakosa 1, Molnár B. 7, Filep 10/6, Fehér 14/6, Timkó 11. Cs: Váits 12, Kocsis 7/3, Molnár M. 1.

NKA: Kerpel-Fronius 10/3, Kovács 21/12, Kollár 16/6, Meleg 16/3, Djordjevics 15 (+11 lepattanó). Cs: Scherer 3/3, Lados 3/3, Rátvay 2, Herger 2, Benke 7/3, Kazy -.

Minden negyedet megnyert Nagykőrösön az NKA. Jól tartották magukat az első tíz percben a Sólymok, a második etapban viszont már tíz fölé nőtt a differencia. A fordulás után tovább nyílt az olló, a záró játékrészben már pihentethették is kulcsembereiket a pécsiek. A legtöbb statisztikai mutatóban eredményesebbek voltak a narancs-feketék, különösen a palánk alatt volt nagy különbség a felek közt. Lakosának nem ment a játék, a kőrösiek legjobbja a Rátgéber Akadémia korábbi játékosa, Váits volt. Tovább tart a Nagykőrös (2-10) nyeretlenségi sorozata, a Mavrenszki-legénység 11-1-el áll, pontelőnyben van a tabella élén a jövő heti városi derbi előtt a PVSK-val szemben.

Pécsi VSK-Veolia – Óbudai Kaszások 112-54 (22-14, 32-16, 40-10, 18-14)

PVSK: Halász -, Harler 25/15, Bíró O. 9/3, Molnár 9/3, Horti 13. Cs: Németh 12/6, Kocsis 12/3, Kalmár 6, Füzi 6, Bor 3/3, Bíró L. 5, Tóth 12.

Óbuda: Boros -, Bodnár 4, Armaghani 8/3, Bartos 7, Láncos 14. Cs: Ormai 4, Lőrincze 6/3, Czura 6, Varsányi 5/3, Chabot -, Korompay -, Dulics -.

Erődemonstrációt tartott a Kaszások ellen a PVSK. Az első negyedben még tízen belül tudtak maradni a fővárosiak, azonban a másodikban kétszer, a harmadikban pedig négyszer annyi pontot szerzett a Vasút, mint ahányat kapott. A végjátékban már a fiataloké volt a főszerep, az utolsó játékrész volt a legkiegyenlítettebb. A pécsiek a MAFC elleni vereség után bizonyítani akartak, a továbbra is foghíjas sárga-fekete alakulat nem tudott érdemi ellenállást kifejteni. Ezzel a sikerrel a PVSK (10-2) megteremtette magának az esélyt arra, hogy jövő szombaton átvegye a vezetést a városi riválistól, ehhez le kellene győzniük az NKA-t. Az óbudaiak 4 győzelemmel és 8 vereséggel állnak. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/6se-quE2FKE .

TF-BP – Jászberényi KSE h. u. 80-75 (21-21, 14-17, 19-13, 15-18, 11-6)

TF-BP: Dancsecs 26/9, Szántó 19/3 (+10 lepattanó), Gémes 8/6, Oroszi 2 (+11 lepattanó), Anda 15. Cs: Nagy 10/6, Várbíró -, Csikós -, Tóth -.

JKSE: Csík 12/3, Kucsora 15, Mester 2, Homoki 17, Olasz 9 (+11 lepattanó). Cs: Rosics 5/3 (+11 lepattanó), Dunai 2, Meleg 5/3, Ivosev 8, Kovács -.

Egy hosszabbításba torkolló találkozón otthon tartotta a két pontot a TF a JKSE ellen. Az első két negyedben végig együtt haladtak a csapatok, a térfélcsere után a jászságiak domináltak, ám ezt követően fordítottak, és a negyedik negyed közepéig vezettek is a Tehetséges Fiatalok. 60-51 után egy 11-0-s sorozattal ismét a kék-fehérek kerültek előnybe, a hajrában már nem alakult ki három pontnál nagyobb differencia. Az utolsó percre fordulva Dancsecs egyenlített távolról, két jó büntetőjével a hazaiaknak állt a meccs, de Kucsora öt másodperccel a vége előtt egyenlített. A hosszabbításban már szinte végig a sárga-kékek voltak kedvezőbb helyzetben, berényi oldalról csak Homoki talált be ekkor, Szántó és Dancsecs is higgadtan büntetőzött a 45. percben, zsinórban harmadik hazai győzelmét ünnepelhette a TF. Minden tekintetben hasonló játékerőt képviseltek a felek, fontos sikert arattak a hazaiak. A TF-BP 5-7-tel, a JKSE 6-6-tal áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/zbg2qBtlVA4 .