Két forduló után is van még veretlen újonc a Pirosban

A nap másik meccsén megizzadt a tavalyi ezüstérmes a Megyeri Tigrisek csarnokavatóján.

:

:

DEAC U23 – BKG-Prima 80-71 (21-23, 22-13, 19-12, 18-23)

DEAC: Gáspár 14, Neuwirth 15/3, Kenéz 16/9, Balázsi 12/3 (+12 lepattanó), Fábián 11. Cs: Pollák 9/6, Hőgye 3/3, Várszegi -.
BKG: Nagy Be. 10/6 (+10 gólpassz), Nagy Bo. 29/12 (+10 kiharcolt fault), Kelenföldi 3/3, Lilaj 14, Spiriev -. Cs: Plézer 8, Halász 7, Szeleczki -, Petrovics -, Sándor -.

Újabb bravúros győzelmet aratott a DEAC U23, ismét újonctól kapott ki a BKG. A találkozó első tizenöt percében nem alakult ki komolyabb különbség, mindkét csapat sok hármassal operált. A második negyed végén a fehér-feketék kerültek fölénybe, náluk volt az előny a félidőben (43-36). A fordulás után feljöttek egy labdányira a vendégek, de aztán percekig nem dobtak kosarat akcióból, ezalatt kétszámjegyűre duzzadt a különbség. A sárga-kékek próbáltak zárkózni, ám ezúttal sem hozták tavalyi dobószázalékukat, így csak az utolsó támadásból tudtak bejönni tíz alá. Nagy Botond extrája kevés volt, a debrecenieknél többen is nagyot játszottak, ezzel Andjelko Mandics csapata 2-0-lal áll, míg a Kosok még nyeretlenek.

Phoenix-MT Fót – Jászberényi KSE 81-87 (23-24, 17-18, 22-21, 19-24)

MT: Katona 25/3, Santiago 25/12 (+10 kiharcolt fault), Horváth 8, Varga 5, Nagy -. Cs: Bálint 8/6, Kékesi 5, Bus 5.
JKSE: Olasz 10, Mester 11/9, Homoki 11/3, Kucsora 6, Rosics -. Cs: Velkey 24/12, Meleg 12/3, Kovács 6/6, Czirbus 4, Csík 3.

Kiváló mérkőzéssel avatta új, fóti otthonát a Phoenix-MT a Jászberény ellen. A bővebb rotációval rendelkező vendégek a feldobástól kezdve szinte folyamatosan vezettek, a nagyot küzdő Megyeri Tigrisek viszont végig ott voltak a sarkukban. A harmadik negyedben aztán néhány támadás erejéig előnybe is kerültek a lila-fehérek, a dudaszó pillanatában fordítottak a jászságiak. A negyedik tíz percben már végig a kék-fehérek domináltak, Velkey nagyon elkapta a fonalat, így a hazaiaknak be kellett érniük a szoros vereséggel. Katona és Santiago együtt ismét megdobta az ötven pontot, de végül a JKSE csapatkapitánya lett a meccs hőse.

Szerző: Módos Vilmos