Keller Iván nagy napja, hazai pályán kapott ki az Egis Körmend

Óriási mérkőzés volt, nagy szegedi siker.

Egis Körmend - Naturtex-SZTE-Szedeák 74-80(19-9, 20-28, 16-23, 19-20)

Bajnokság, 1. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Győrffy P. A., Török R., Boros T.

Körmend: Thames 20/3, Németh 7/3, Mócsán 7/3, Williams 4/3, Taylor 14, Csere: Mosley 14/3, Oroszi -, Takács 3/3, Tóth 2, Ferencz 3/3,

Szeged: Kerpel-Fronius G. 8/6, Govens 7, Brown 3, Dzeletovics 5, Dickey 24, Csere: Kerpel-Fronius B. 7, Keller 24/24, Mayer 2,

A feldobást a hazaiak hozták el, majd a támadást Taylor fejezte be, rövid időn belül pedig a második kosarát is megszerezte a légiós. A vendégektől Brown adott el egy labdát, amit Németh érvényesített a hármasról. A vendégek még két perc elteltével se találtak be, de Williams távolról beköszönt. Szrecsko Szekulovics időt kért. Az időkérés után még három pontot szereztek a hazaiak, majd három percig nem született kosár, a gólcsendet Thames egy ziccerrel törte meg. Hat és fél percnyi játék után a vendégektől Kerpel-Fronius Gáspár talált be távolról. Ez volt a szegediek első kosara. Büntetőkkel és Keller hármasával 10 pontra felzárkóztak a vendégek. 19-9.

A második tíz perc elején Brown dobott egy ziccert, közben lefaultolták, de a büntetőt kihagyta. A hazaiaktól Ferencz, míg a vendégektől Keller talált be a hármasról. Taylor egy szép labdamenet végén zsákolt egy bravúrosat.  Egy jó hazai védekezés után, Mócsán triplázott. Kerpel-Fronius Balázs egymás után két ziccert dobott, a körmendiek időt kértek. Az időkérést követően egy vendég védés után, Brownt lefaultolták egy ziccer kísérlet közben, de csak az egyik büntetőt dobta be. Pár támadást követően ismét Kerpel-Fronius Balázs talált be távolról. Dickey, majd Mayer dobott ziccert és mivel felzárkóztak a vendégek egy pontra, ismét jött a körmendi időkérés. A csapatok fej-fej mellett haladtak. Takács az utolsó másodpercben betalált a hármasról, így két ponttal vezetett a hazai csapat. 39-37

Dickey állhatott büntetőhöz, mindkettőt bedobta, egyenlítettek a vendégek. Mosley kis idő alatt egy ziccert, egy büntetőt és egy triplát is dobott, ismét négy ponttal vezettek a hazaiak. Pár perc elteltével Keller sikeresen betalált a hármasról, majd Dickey zsákolt, amivel visszajöttek egy pontra. A szegediek időkérése után Dickey kétszer is betalált, átvették a vezetést a vendégek. A Szeged tovább növelte fölényét, mivel Kerpel-Fronius Gáspár talált be a hárompontosról, majd Keller dobott triplát. 55-60.

Az utolsó etap első két percében nem született kosár, majd Keller talált be távolról és ezzel a mérkőzésén a nyolcadik tripláját szerezte a szegedi játékos. A csapatok rengeteg labdát adtak el, nem jöttek a kosarak, sok volt a hiba. Mócsán dobott egy ziccert, ezzel törte meg a kosárcsendet és szerezte meg a hazaiak első kosarát ebben a negyedben. Dzeletovics is megszerezte első pontjait, miután a büntetőhöz állhatott és mindkétszer betalált. Thames szerzett pontot, amivel négy pontra zárkóztak, de Dickey egyből válaszolt rá, majd Dzeletovics talált be, így három perccel a vége előtt nyolc ponttal vezettek a vendégek. Egy perccel a mérkőzés vége előtt négy pontra zárkózott a hazai csapat; majd Thames faultolt, így könnyű két ponthoz juttatta Kerpel-Fronius Gáspárt, majd ismét időt kértek a hazaiak. Thames triplázott, Dickey egy könnyű kosarat dobhatott rendezetlen védelem ellen. A negyed utolsó perceiben már kétségbeesetten faultoltak a hazaiak, ezáltal könnyű kosarakhoz juttatták a szegedieket, hat ponttal nyertek a vendégek.

A mérkőzést a Szeged csapata nyerte. 74-80

Fotó: Egis Körmend Facebook