Kecskeméti győzelmével rájátszásba jutott a Sopron

Duna Aszfalt-DTKH-Kecskemét - Sopron KC 86-91 (21-23, 25-22, 14-21, 26-25

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Tóth Cecília, Sörlei Attila (Bognár Tibor)

Kecskemét: Townes 18/6, Ivkovics 1, Klobucar 5/3, Dramicsanin 4, Karahodzsics 17. Cs: Boriszov 24/12, Wittmann 16/9, Kucsera -, Kiss 1.

Sopron: Joseph 17/9, Jones 9/3, Valerio-Bodon 14/9, Barnett 21/6, Durham 6. Csere: White 9/6, Molnár M. 8, Sitku -, Takács N. -, Supola 7/6.

A mérkőzés Townes büntetőivel indult, kettőből egyet dobott be, Barnett szerezte az első vendég pontokat. Ismét a hazaiak amerikai irányítója villant, Durhamet dobta át egy stepbackkel, majd Dramicsanin bejátszását váltotta két pontra Karahodzsics. Jones középtávolija szédült be, Valerio-Bodon kosarával átvette a vezetést a Sopron (5-6). Barnett dobott be két büntetőt, aztán egy tempót is, amivel már 8-0-ás futásban volt az SKC, Jones triplája után már nem volt más választása Forray Gárbornak, időt kellett, hogy kérjen (5-13). Boriszov törte meg a Kecskemét rossz sorozatát, azonban Joseph is beköszönt kintről, s bár Kiss Dávid egy pontot a vonalon hagyott Borsziov hármasával zárkózott a hazai gárda. Townes tört be szépen, Barnett egy büntetőt dobott be, egy szép 2-2 után Karahodzsics talált be. White egy palánkos hármassal vettette észre magát, Boriszov válaszolt, Valerio-Bodon folytatta a triplafesztivált, Wittman egy büntetőt értékesített. Az utolsó perc a KTE-nek sikerült jobban, így két pontos vendég előnnyel ültek le a csapatok az első negyed után. 21-23

Supola egy bedobott büntetőjével folytatódott a játék, de jól jött ki ebből a Sopron a támadólepattanó után Molnár zsákolt. Townes dteobott egy hármast, Dramicsanin egyenlített, majd őt dobta át Durham. Supola talált be a sarokból, Karahodzsics két pontjára Valerio-Bodon felelt egy triplával. Karahodzsics egy büntetőt elrontott, Durham zsákolása után jött az újabb hazai időkérés. Ivkovic is hibázott egyet a vonal mögül, Karahodzsics kosarával visszajött -4-re a Kecskemét. Barnett dobott egy hármast dudaszóra, Durham újabb ziccerével már kilenccel ment a Sopron (32-41). Townes és Boriszov pontjaira Jonestól érkezett válasz, Boriszov bedobott két büntetőt is, Kosztasz Flevarakisz kikérte első idejét. Klobucar átadásából Wittmann dobott egy hármast, Boriszov pedig kiegyenlített, jött az újabb soproni időkérés (43-43). Jones dobott egy ziccert, Wittmann újabb hármasával 5-2 után ismét a hazaiak vezettek, s mivel a hátralévő időben már nem esett kosár, ez a félidőre is igaz volt. 46-45

Karahodzsics kosárral indult a második félidő, Barnett válaszolt, aztán egy hármast is bedobott a Sopron légiósa, amit Klobucar dobott vissza. Molnár szerzett gyors négy pontot, Boriszov és Townes ketteseivel fordított a KTE, Molnár, Barnett és Supola révén 7-0-t futott a Sopron, amivel 5 pontos előnyre tett szert a vendég gárda, Forray Gábor időt is kért (55-61). Wittmann törte meg a hazai kosárcsendet, Joseph viszont betalált kintről, tempója után pedig ismét kilenccel ment az SKC. Wittmann szórt be egy triplát a negyed végén, így hat pontos előnnyel várta a Sopron a záró etapot. 60-66

Az első két és fél percben nem sikerült faragnia a Kecskemétnek a hátrányból, 5-5-re állt ekkor a negyedik negyed, Boriszov szerezte az összes kecskeméti pontot, ezeket Valerio-Bodon és Joseph annulálta. Hosszú kosárcsend után Townes hozta közelebb csapatát egy labdaszerzés után, Barnett egy támadólepattanót tett vissza erőszakosan. Egy 2-2 után Karahodzsics maradt teljesen üresen, White és Valerio-Bodon is elsüllyesztett egy hármast, így Karahodzsics újabb kosara ellenére is 8 volt közte (71-79). Wittmann dobott be két büntetőt, aztán mindkét csapat dobhatott egyet-egyet technikaik után, Barnett folytatta a büntetőpárbajt, Joseph hármasa pedig lezárta a lényegi kérdéseket. A Sopron oda-vissza legyőzte a Kecskemétet és rájátszásba jutott. 86-91