A második félidőben nagy volt a különbség a Kaposvár és a Pécs között

Kaposvári KK – PVSK-VEOLIA 91-68 (23-23, 22-20, 22-9, 24-16)

Kaposvár, Kaposvár Aréna
V.: Ádám J., dr. Mészáros B., Sörlei A. (Schäffer B.)

KKK: Miliszavljevics 30/9, Krnjajski 13, Rivers 2, Hendlein 13, Bogdán 4. Csere: Plézer 16/6, Baki 13/3, Puska B. -.

PVSK: Ruják A. 2, Funderburk 23/12, Dragasevic 6/6, Demeter 2, Brkics 20. Csere: Krivacevic 6, Lewis 6, Budimir 3/3.

Hatodik mérkőzését játszotta a Kaposvári KK együttese az élvonalbeli férfikosárlabda bajnokság alsóházi rájátszásban. Eddig nem ment a tartalékos felállásban szereplő kaposváriaknak, hiszen egy győzelem után zsinórban négy vereség következett. A pécsiek elleni szombat esti találkozón három korábban a kezdőcsapatban szereplő kosárlabdázóra sem számíthatott Nikola Lazics vezetőedző. Révész Ádám, Jeff Allen és Morris Curry sem volt ott a pályán a feldobásnál. Az amúgy is szűkös rotációs lehetőség ezzel tovább csökkent a teljes csapattal érkező pécsiek ellen. A somogyiak mindössze hat 2000 előtt született játékossal szerepeltek.

Miliszavljevics triplája és Krnjajszki találata vezette be a meccset, de hamar fordítottak a vendégek. Ahogy várható volt Brkic védése jelentette az egyik legnehezebb feladatot a hazaiaknak, akik gyakorlatilag center nélkül játszottak. A hatodik percben Rivers hagyta el a átmenetileg a pályát, mert rövid ápolásra szorult. A baranyaiak folyamatos cserékkel tartották frissen csapatukat. Krnjajszki egy 2+1-es akcióval lopta közelebb a kaposváriakat volt együttese ellen. Hiába vették át a vezetést a somogyiak Brkic korlátlan úr volt a palánk alatt, így a negyed 23–23-al végződött.

A folytatásban Rivers újabb nagy pofont kapott a lepattanóért vívott harc során, így megint le kellett cserélni az amerikait. Az ő kiválása érzékeny veszteség volt az amúgy is ezer sebből vérző Kaposvárnak. A helyére érkező Plézer gyorsan egy ziccerrel mutatkozott be, de a túloldalon Budimir sem maradt adós. A 17. percben Bogdán már a harmadik faultját könyvelhette el, igaz nem volt könnyű helyzetben a magasabb baranyaiakkal szemben. Miliszavljevics erőszakossága kamatozott többször is a somogyi oldalon, így 45–43-al vonultak pihenőre a csapatok.

A nagyszünet után sérülése miatt Rivers a kispadon maradt, a pályán lévők pedig nélküle is remekül tartották magukat. Funderburk 20. pontjával zárkóztatta a Pécset, de a jó védekezés, valamint Baki triplája miatt Dragan Alekszicsnek kellett időt kérni 58–46-nál. A bátran játszó Plézer gyors öt pontja után 65–52 állt a táblán, a záró szakasz pedig tizenöt pontos kaposvári előnnyel kezdődött. Plézer nagyon elkapta a fonalat, Hendlein ziccere után pedig újabb pécsi időkérés következett. Húsz pont volt a különbség, de ekkor még sok idő volt hátra. Próbált hosszan támadni a hazai alakulat a lehető legjobb helyzeteket kivárva. A reklamáló Brkic kapott technikait, az utolsó három percben pedig Miliszavljevics tripláival még biztosabbá vált a hazaiak teljesen megérdemelt győzelme.

Forrás: delfinek.hu

Kiemelt kép: hunbasket.hu