Hosszabbítás után, Kaposváron nyert újra a ZTE

Sokáig kiélezett meccsen szakadt meg az egyik fél nyeretlenségi sorozata.

Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK 69-76 – h.u. (13-15, 25-20, 18-15, 10-16, 3-10)

Bajnokság, 13. forduló
Kaposvár, Kaposvár Aréna
V.: Földházi T., Nyilas I., Kovács N. (Bodrogváry I.)

Kaposvár: Curry 14/6, Krnjajski 4, Rivers 17/6, Hendlein 11/3, Jukic 8. Csere: Révész 3, Bogdán 5/3, Takács A. -, Miliszavljevics 7.

ZTE: Duren 23/6, Delas 13, Bonifert 3/3, Vuko 13/3, Gleen 8. Csere: Simon K. -, Plézer 3, Ahmed 3/3, Szabó Zs. 10, Polster -.

Négy elvesztett meccs után fogadta a Kaposvári KK a sorozatban ötöt vesztő, s a héten edzőt is váltó Zalakerámia ZTE KK-t az élvonal 13. fordulójában.

Jól kezdtek a hazaiak, a 4-0-s rohamra azonban előbb egyenlítéssel felelt a ZTE, majd Bonifert triplájával már a vezetést is átvette. Felváltva estek a pontok, 9-9 után aztán ismét a Zete vette magához a vezetést, igaz, csak Rivers ketteséig (11-11). Az újabb egál állás után négy vendég pont érkezett, amire csak két hazai volt a válasz, így 13-15-nél fordultak a második tíz percre a csapatok.

Vuko gól jó plusz büntetős akciójával ismét egy kosáron túlra lépett ellenfelétől a Zalaegerszeg. Riadót fújt a Kaposvár, s gyorsan meg is fordította az állást: 23-18-nál már a hazai együttes vezetett több mint egy kosárnyi különbséggel. Visszajött a ZTE, de Duren triplájára Rivers is távolról felelt, majd Krnjajski visszaállította az ötpontos különbséget (28-23). Duren és Gleen négy pontot jegyeztek, újfent egyetlen egységre olvadt a KKK előnye, majd előbbi a vezetést is visszavette a vendégeknek (28-29). Továbbra is nagyon szoros meccset vívtak a felek, 35-35-nél aztán Hendlein is jegyzett egy hármast, ezzel beállítva a félidő 38-35-ös végeredményét.

Jobban kezdte a harmadik negyedet a házigazda, meg-meglépett vendégeitől, de a zalaiak mindig dobtak egy-egy triplát a legkritikusabb pillanatokban, így öt fölé nem nőtt a különbség. Őrizte minimális előnyét a Kaposvár, majd 49-43-nál már hatpontos vezetést tudhatott magáénak, de egy 5-0-s rohammal ismét minimálisra csökkentette hátrányát a vendég gárda. Bogdán, Rivers, majd megint Bogdán volt eredményes, utóbb ráadásul a triplavonalon túlról – 56-48-ra lépett meg a hazai csapat alig egy perccel a harmadik negyed vége előtt, és előnyéből hat pontot meg is tartott az utolsó tízperces etapra (56-50).

Curry duplájával nőtt a hazai előny, a ZTE viszont – Vuko és Szabó révén – egy 5-0-s rohammal felelt. Jukic kettesére Szabó is két ponttal válaszolt, majd utóbbi a következő vendég támadás során két büntetőt is dobhatott, amiből egyet értékesített (62-60). Három perccel a vége előtt Duren egyenlített – 62-62-nél érte utol ellenfelét a ZTE. Sőt, Duren egy újabb kettest rámolt be, egy hosszabb periódus után ismét a zalaiaknál volt az előny. Miliszavljevics és Curry viszont gyorsan fordított, nagy izgalmakat tartogatott az utolsó két perc. Delas kettese ismét egált jelentett, ekkor már egy perc sem volt vissza. Zalai időkérés alig fél perccel a vége előtt, de a Kaposvár támadhatott – hiába. Hibázott a hazai együttes, de a vendég is, így 66-66 után jöhetett a hosszabbítás.

Duren egy kettest tett a helyére, majd a megítélt büntetőt is bedobta (66-69). Delas egy büntetőt dobott be a kettőből, aztán megint támadást rontottak a hazaiak – Duren büntetett egy közeli duplával, amivel eldőlni látszott a meccs. Szabó is betalált, a ZTE a hosszabbításban fordította javára a találkozót: 69-76 a vége.

nyolcmegnyolc

Volt egy egerszegi szurkoló, aki mindig emlegette, hogy Zte au edző buktató csapat. Ha jól emlékszem, az Olajnál is Zte meccs után került, lapátra két edző is. Igaza lett. Most is egy ilyen eset.

kossuth19lali

Tavaly a Stojannal is a kiesés határán voltunk!!
Akkor ki volt a hibás???
Amig ez a sok szélhámos irányitja a klubbot addig ne várjatok semmi jót!!Nem a csapatra költenek,hanem a Monok adóságát fízetik vissza inkább!!!

Luffanat

Jaj, belekezdtem a tudósítás olvasásába megszokásból, aztán a “4 nullás roham” után gyorsan abbahagytam. A közvetítés színvonala tehát nem változott, alacsony, mint ennek a meccsnek a színvonala volt.
Más: a mindigo a negyedik negyed végétől és a hosszabbítás alatt a pálya közepét mutatta, a két palánkot nem lehetett látni. Azért ennek is kellene, hogy következménye legyen. Ha a Mindigo vezetői nem gondolják így, akkor a szövetségből kellene lépni valakinek…

Laaaaaciiiikaaaa

Soha nem szidtam játékost, vezetőt, ezután sem teszem….
Mi történt a klubnál, klubon belül???a pénz adott, akkor??????

Csakegyfan

dehogy adott, nincsen pénz

Amiatt vagyunk szarok???

Mélységesen fel vagyok háborodva, szégyenlem magamat Kaposvár szurkolóként!!!mi ez?????ez most komoly???

Answer

Várjatok csak:) Csak felajánlotta.Lesz még itt csavar:))

Ez számomra egy rejtély!!!Szita Károly úr, valamit esetleg mondana erről????minden ok mindenben a véleménye szerint???

KPSVRKK

Nem bírom ki….
Ez a szurkolók, szponzorok, támogatók szembeköpése.
Egyszerűen nem maradhat Fekete Ádám a helyén.

Notorius Naftalinus

Tàvozott is

hp12

Sokkal korábban kellett volna !

MKE181

lemondott ne aggodj! csak semmi nem fog változni mert pénz nélkül ugyanolyan kaliber fog jönni

TAO támogató

Részemről is az utolsó kommentek egyike. Egyetértek Kováts Imre utolsó véleményével. Amit ez a szakmai vezetés csinál, az a kaposvári kosárlabda sírásása! Én, aki a “háttérből” 9 éve közel 100 millió forinttal támogattam a kosárlabdacsapat müködését, azt gondolom, hogy ennyi volt. Amatőr teljesítmények elérését finanszírozza az, aki pénzbeni támogatást nyújt a megyebajnokság szintű professzionálisnak csúfolt eredmények eléréséhez.

Marosi

Ezt úgy kell érteni, hogy az állam által a sport javára lemondott adódat a KKK felé irányítottad vagy az adózás utáni nyereségedből adtál. Az előbbi kidobott közpénz, az utóbbi a jelek szerint nem okos dolog.

ldd

Az adóját adhatta volna a Fradinak,…. vagy felcsútra is.

bluewhitezte

Gratulálok a vezetés vérverejtékes munkájához 5légióssal megvertük a playout várományosát!Mielőtt még nyilvánosságra kerül én leírom ma már nem megtisztelő a Zete kispad le is sikerült akasztanunk egy Nb1 -B edzőt!Rajta kívül jó páran gondolták úgy köszönjük nem kérünk a vének kimagasló tudásához!Nagytakarítást!

Answer

Ez nem egy klub, hanem egy baráti társaság.

Nem kell lakodalmat tartani a mai meccs utan. Ahogy neztem a statot az 22/53 2pontos illetve 5/18 3 pontos. Ilyen teljesitmenyre az egyetemen is azt mondjàk: ,,Jovore is rendezunk ilyen kurzust,,
Itt nem edzo problema van/volt hanem fakezuek a jatekosok az NB1 szinthez

Tomi

Nincs játék, alig van üres helyzet. Nem fakezüek ezek, csak ötlettelenek. Egy jó edző tudna velük mit kezdeni, de ahoz kellene egy center is, mert így nagyon egysikú a játék.
Amúgy ha a játékosok fakezüek, akkpt arról is az edző tehet, aki idehozta.

Tomi!A 12—es keretből kb. 4 játékos volt 100% Nazor döntése!A többi a vezetőségé.Ide egy Szakmai igazgató kell!

Schwarzkopf

Persze hogy nem edzőprobléma!! A játékosok sík hülyék megtanulni a figurákat, a játékosok sík hülyék használni a faultokat amivel megtörhetnék az ellenfél lendülwtét, a játékosok hülyék mert nem tudnak időbe időtkérni és megvárják míg +15 ről az ellenfél felzárkózik 2-3 pontra, továbbá a játékosok idióták mert csak pár figurát ismernek? amit az ellenfelwk kívülről tudnak.
Igazad van ezek nem edzői hibák!!!

Nyilvan fontos az edzo szerepe is, de dobni nem tud helyettuk a padròl. Azt meg el nem hiszem, hogy 3 figurat ismernenek a jatekosok. (laikusan nezem)

Schwarzkopf

Ha valaha is bármilyen labdával kapcsolatos sportot játszottál, talán kivéve ez alól a röpi, akkor tudhatod hogy ha az ellenfél a nyakadba liheg akkor igen nehéz a labdát a megfelelő helyre juttatni! Hogy ez mikor is könnyebb?? Ha vannak üres helyzetek, ha vannak üresre kijátszott labdák,ha vannak begyakorolt figurák! Hogy ezeket a figurákat kinek a dolga megtanítani?? Na az igen is az edző dolga!! Na ez az ami nálunk évek óta valahogy nem sikerült!!

Legyen igazad, tegyen csodat az uj trener ? es ezt nem vitatkozaskent mondom 🙂

Schwarzkopf

Bár így lenne!! Én látok fantáziát ebbe a csapatba! Majd meglátjuk.

zetekosarak

Ahogy írtam, két kutyaütő csapat, a kutyaütőbb kikapott. Gratulálok a csapatomnak, és több sikert kívánok Kaposvárra. Duren ezen a meccsen elérte az átlagos légiós szintet, Vukoval egyetemben. Ha nem hozunk egy épkézláb centert, akkor lehet, hogy ez lesz az utolsó győzelmünk… Amúgy nem lehetett valami nagy színvonal, de örülni kell, hogy végre győztünk!

MKE181

kiváncsi lennék milyen èrzés az amikor állsz fogalmatlanul tehetetlenül a pálya szélén és magadban tudod semmit se tudsz hozzátenni mert egyszerüen ez meghaladja a képességedet ja bocs covid van

Schwarzkopf

A győzelemek száma az egyetlen 2 vel osztható prímszám ez egyedi és becsülendő, a vereségek száma ellenbe megszámlálhatatlanok lassan.
Puska vedd vissza az asszonytól a tököd és végre légy férfi és cselekedj!!!!
#adamout, #adamlefottakave, #adamtakarodj, #tancoljadambucsubuli
???????

MKE181

azt a fogalmatlan puskát is elkéne zavarni sötét mint az èjszaka ehhez a sporthoz

Schwarzkopf

Teljesen egyetértek. Szerintem szita keze is bőven benne van, hogy itt ez a helyzet alakult ki

Rubik75

Viszlát Ádám,viszlát!Kurva gyenge,kurva gyenge!

KPSVRKK

Nincs edző aki elmagyarázná az irányítónak mi a feladata.
Mindkettő távozzon.

Ádám képtelen lemondani, a vezetőség pedig kirúgni?

Tomi

Részvétem Kaposvárra, valamit ott is változtatni kell, mert Nazor valószínűleg minden idők leggyengébb csapatát rakta össze Egerszegen, mégis nyertek.
Gleen és Delas nem üti meg a bajnokság szintjét, legalább az előbbit cserélni kell, ha a ZTE még akar meccset nyerni.

KKK72

Szégyen ! Persze mást mit is várhattunk? 15 büntetőből 7 volt a helyén nincs 50%, 15 eladott labda,66-66-nál a másodpercekre a vége előtt Rivers buta hármas kisérlete /addig 8-ból 2 volt sikeres/. Mire is vállalta ? Ádám most mi is lesz maradsz és kivezeted a csapatot az NB I/B-be vagy még adsz esélyt nekik a bent maradásra és elköszönsz.Pozitív volt,hogy adtál esélyt a fiataloknak is ezen a meccsen és nem is rajtuk ment el a meccs.

royalka

Hurráhangulatunk azért ne legyen. Két gyenge csapat közül a kicsit jobb nyert. Gyengék vagyunk nagyon, viccnek tűnik a 8. A győzelemnek lehet örülni, de ilyen játékkal nem sok mindenkit lehet megverni.Centerünk kuka. Hajrá ZTE! ( 2020- ban ilyen minőségű közvetítésért a szolgáltatónak kéne kötbért fizetni az előfizetőknek)

Tom72

3 kérdésem van csak és ígérem többet nem írok a csapat egyik oldalára sem,ha kapok választ és nem magyarázkodást:
1.Nem szégyelli itt magát sem edző,sem ügyvezető sem játékos?
2.Nem vérciki ilyen eredményesség mellett “dolgozni”?
3. Van az a pénz amiért ember ezt a megalázó helyzetet tudja vállalni?

lujo

Sajnos a meccs színvonalánál csak a közvetítés volt rosszabb, a teljes hosszabbítás alatt a pálya közepét adta… Nyertünk, bár nem láttam a felszabadultságot a csapaton, sajnos ez egy ilyen keret. Kaposváriaknak pedig kitartást! Hajrá ZTE!

Tomi

Robi bátyánk már sokkal jobban cserélt. Völgyi eddig 10-15 perceket játszott, neki nem szabad játszania, ma nem is játszott. Bonifertnek és Plézernek kell az első félidőben felváltva fent lennie ezért is volt óriási hülyeség ezt az új gyereket idehozni 3-as posztra. Nem is értem mire gondolt Nazor. Az új gyerek meg a Gleen árából kellett volna egy épkézláb centert hozni.

MagyarFerenc

Egyetértek. Kell egy magas kezdő center. Viszont Delas is cserélni kellene.

WSreborn

Meddig tartják még Feketét a KKK kispadján? Ez már több mint kínos egy ilyen múlttal rendelkező csapatnál!!!

Justice

Bár Ádám azt nyilatkozta úgy készülük mint egy bajnoki döntőre…végülis egy bajnoki döntőt megnyerni gyenge a keretünk…lesz mivel takarózni megint !