:

Jászberényi KSE – Nagykőrösi Sólymok 96-77 (21-20, 25-14, 23-19, 27-24)

JKSE: Kucsora 14/6, Meleg 17/9, Olasz 16, Velkey 19/9, Mester 9/3. Cs: Rosics 13/9, Homoki 6, Czirbus 6, Fodor-, Lékó-, Kovács-.

Nagykőrös: Molnár B. 14, Timkó 8, Lakosa 9/3, Fehér 12/6, Filep 2. Cs: Váits 13/6, Kocsis 8, Molnár M. 6/6, Vámos 5/3, Erdei-.

Minden negyedet megnyerve, erőt demonstrálva nyerte a szezonnyitót a Jászberény. Jól eloszlottak a terhek hazai oldalon, öten is kétszámjegyűt dobtak, miközben senki nem játszott 27 percnél többet. A nagykőrösiek dobószázalékban és lepattanózásban felvették a versenyt a hazaiakkal, a szerzett és eladott labdák arányában jött ki a különbség: 15:10 a 3:20-szal szemben. A Sólymoknak nem ezt a meccset kellett megnyerni a biztos bennmaradás kiharcolásához, az új szerzemény, Váits játéka bíztató lehet rájuk nézve.

Pécsi VSK-VEOLIA – TF-BP 101:53 (21-18, 23-12, 27-11, 30-12)

PVSK: Bíró O. 12/6, Horti 7/3, Halász 6/3, Harler 23, Molnár 9/6. Cs: Juhos 15, Antóni 9/3, Füzi 7/3, Kocsis 6, Bíró L. 4, Bor 3/3, Németh-.

TF-BP: Oroszi 10, Szántó 7/3, Dancsecs 11/6, Nagy 9, Gémes 2. Cs: Csikós 6/6, Futó 4, Hegedüs 2, Anda 2, Simon-, Tóth-, Laufer-.

Totális kiütést mért a TF-re a két évtized után ismét másodosztályú PVSK. Dancsecs vezérletével remekül kezdtek, és másfél negyeden át jól tartották magukat a Tehetséges Fiatalok, 28-24-nél Juhász Olivér másodjára kért időt. Innentől kezdve gyökeresen megváltozott a játék képe, hátul lehúzták a rolót a hazaiak, elöl pedig szinte azt csináltak, amit akartak. Végül a százat is átlépte a Vasút, Harler a mezőny legeredményesebbjeként mutatkozott be.

Salgótarjáni KSE – DEAC U23 72-74 (13-18, 21-17, 19-19, 19-20)

SKSE: Hargitay 3/3 (+10 lepattanó), Takács 18/6, Herendics 19/3, Dragasevics 10/3, Vas-Teplán-. Cs: Molnár 7, Geiger 3/3, Nshimba 6, Monye M. 6.

DEAC: Balázsi 4, Kenéz 20/3, Neuwirth 23/15, Gáspár 11/3, Fábián 12. Cs: Hőgye 3/3, Kiss 1, Hegedüs-, Várszegi-.

Akárcsak pár hete a Phoenix Kupa döntőjében, ezúttal is kiélezett mérkőzést vívtak egymással a csapatok – és ismét a debreceniek örülhettek a végén. Egyszer sem alakult ki nagy különbség, az első perctől az utolsóig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Herendics remek játékkal tért vissza a piros-feketékhez, de a végjátékban a vendégek nyerőembere, Kenéz tudott többet hozzátenni csapata játékához, így a debreceni fiataloké lett az értékes két pont.

Szerző: Módos Vilmos
Fotó: Hunbasket