Izgalmas mérkőzésen hozta a kötelezőt a DEAC

Négy kulcsjátékosa nélkül is komoly ellenfélnek bizonyult a Sopron.

DEAC-Tungsram - Sopron KC 79-72 (28-15, 15-22, 16-17, 20-18)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok
V.: Cziffra Cs. Zs., Rácz Zs. R., Nyilas I. (Balogh L. Gy.)

Debrecen: Thames 11/6, Polyák 3/3, Valerio-Bodon 3/3, Dzseletovics 9, Tóth 6, Csere: Drenovac 21/6, Kerpel-Fronius G. 2, Aska 11, Lapornik 13/9,

Sopron : Halász 2, Myers 17/6, Takács 3/3, Sitku 9/3, Montgomery 9, Csere: Ford 14/12, Collins 14/6, Werner 4,

A találkozó elején pár percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a hazai együttes fokozatot váltott és egy 9-0-ás futást csinált. (13-3) Myers törte meg a hazaiak menetelését és egészen öt pontra tudtak felzárkózni Ford és Sitku tripláinak köszönhetően. (15-11) Collins és Myers szerzett kosarakat a vendégeknél, utána Dzeletovics büntetője következett, melyet Thames hármasa követtet és újra lopni kezdte a távolságot a debreceni együttes, a jó támadások mellett nagyszerű védelmet is mutattak be a negyed végéig, így tizenhárom pontos előnyre tettek szert az első negyed végére. 28-15

A második tíz perc elején kezdtek felzárkózni a vendégek egy 0-6-os rohammal, majd ezt Valerio-Bodon törte meg trojkájával. (31-21) Kosár kosarat követett, így a különbség terén nem történt változás, majd 35-25-nél a hazaiak újra növelni kezdték az előnyüket, de ezt gyorsan orvosolták a soproniak és rövid időn belül újra tízen belül voltak. (41-32) Két tripla született a vendégektől, így időt kértek a hazaiak, hiszen hat pont volt már csak a különbség. (41-35) A negyed végéig még egy-egy kosár született, így továbbra is hat pont volt a vendégek lemaradása. 43-37

A harmadik negyed elején úgy tűnt, hogy bennragadt az öltözőben a hazai gárda, hiszen a vendégek egy 0-7-es futást csináltak az első két perc során, ezzel át is vették a vezetést, ekkor időt kértek a hazaiak. (43-44) Az időkérést követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. (52-51) Lapornik trojkája után még Drenovac szerzett az utolsó másodpercekben kosarat, így öt pontos hazai előnnyel zárult a harmadik negyed. 59-54

Sitku kosarával folytatódott a mérkőzés, majd pár percig kosárcsend volt a mérkőzésen. (59-56) Megint Sitku talált be, így megint egy ki-ki meccs szituáció volt a mérkőzésen hat perccel a vége előtt. Mindkét oldalon születtek kosarak, majd amikor egál lett az állás, a hazaiak időt kértek. (62-62) Egy szerzett labdamenet végén maradt Collins üresen a triplán és ki is használta ezt, de egyből válaszolt a másik oldalról a következő támadásban Lapornik egy trojkával. Ford is triplázott, majd Tóth szerzett közelit, aztán megint Lapornik, így hazai vezetés volt két és fél perccel a vége előtt. (70-68) Újabb tripla következett Drenovactól, majd videózás után a játékvezetők Tóthnak ítéltek egy sportszerűtlen faultot, így három pontra zárkóztak a vendégek. (73-70) Újabb kétes eset következett, így megint videózás jött, majd a hazaiak hozhatták a labdát. Kicsit több mint egy perccel a vége előtt Collins eladott egy labdát, melyből Drenovac szerzett a következő támadásban kosarat, ekkor érkezett is az időkérés. (76-74) Aska és Thames szerzett még pontokat, míg a másik oldalról Mayers kosarával ért véget a találkozó, melyet a DEAC nyert meg 79-72-re.

Fotó: hunbasket.hu