Izgalmas mérkőzés után, megvan a Nyíregyháza első sikere

Perry 39 pontos extrája, és Dickerson utolsó percben dobott triplája döntött.

Budapesti Honvéd SE - Hübner Nyíregyháza BS 83-87 (19-16, 27-26, 21-14, 16-31)

Budapest, Ludovika Aréna
Játékvezetők: Papp Péter, Pozsonyi László, Lengyel Ádám József (Bognár Tibor)

Honvéd: Simon K. 14/3, Tanoh Dez 16/9, Mijovics 16/6, Demeter 19/12, Peringer 4. Csere: Sherman 7/3, Kopácsi -, Hajdú 3/3, Völgyi 4.

Nyíregyháza: Perry 39/15, Henderson 7, Kass 4, Szobi -, Dickerson 11/3. Cserék: Williams 7, Bazsó 5, Fazekas 11/6, Mokánszki 5

Simon tirplával indult a mérkőzés, majd a Honvéd kapitánya két büntetőt is bedobott, majd egy gólpasszt kiosztott Tanoh Deznek három pontért. Mijovics triplája és Simon újabb kosarával már 13-0 volt az eredmény, Tanoh Dez betörése után jött is a vendég időkérés. 6 perc után megtört a jég, Bazsó talált be, és faultolták is közben, Perry egy hármassal megkezdte a pontgyártást, két büntetőjével és Dickerson kettesével már a Nyíregyháza volt 10-0-ás futásban, melyet Simon zárt le (17-10). Mijovics és Perry váltott kosarat, Henderson két büntetőjével zárkóztak tovább a vendégek. A negyedet Dickerson pontjai zárták. 19-16

A második negyed első támadásából Demeter szerzett két pontot, a túloldalon Mokánszki talált be, majd ismét a Honvéd játékosa volt eredményes, bár egy büntetőt azért elrontott. Peringer a palánk alatt dolgozott szépen, Perry középtávolról célzott pontosan. Sherman megszerezte első pontjait a mérkőzésen és a Honvédban egy triplával, Perry ezt visszadobta, Tanoh Dez pedig középtávolit süllyesztett el (31-23). Mokánszki kosarával zárkózott a Nyíregyháza, erre Simon válaszolt, Henderson hármasára pedig Demeter (36-29). Perry volt eredményes kintről, Peringer hibátlan volt a vonalról. Williams törte fel a hazai védelmet, aztán még egyszer, ráadásul 2+1-ével már csak 1 volt közte. Hazai szempontból a legjobbkor jött Hajdú triplája, Fazekas a túloldalon talált be a sarokból. Simon és Völgyi révén 4-re nőtt az előny, Mijovics és Perry pontjai zárták a félidőt, ami után négy pontos vezetéssel mehettek szünetre a fővárosiak. 46-42

A második félidő Demeter triplájával indult, Simon két büntetőt, Perry egy ziccert dobott be. Williams lopta közelebb a vendégeket, Tanoh Dez 2+1-et mutatott be. Dickerson maradt üresen a festékben, Tanoh Dez pedig a sarokban. Perry két büntetőjét Demeter annulálta, Mijovics gyors négy pontjával 10 fölé nőtt a differencia (63-50). Kass megszerezte első pontjait, Mijovics dobott egy tempót, Fazekas játszotta magát üresre két pontért kétszer egymás után, így egyszámjegyűre csökkent a különbség. A játékrészt a visszatérő Völgyi pontjai zárták. 67-56

Mijovics és Tanoh Dez révén 14 volt már a hazai vezetés mértéke, Kass kosara törte meg ezt a sorozatot, Fazekas újabb triplája hozta megint 10-en belülre a Nyíregyházát, egészen Demeter hármasáig. Perry továbbra is tarthatatlan volt, gyakorlatilag egyszemélyes támadógépezetként 14 pontról kettőre csökkentette a különbséget 75-73-nál. Dickerson révén hosszú idő után feljött döntetlenre a HNYBS, Sherman és Perry váltott kosarat. Két és fél perccel a mérkőzés vége előtt Mijovics dobott egy fontos hármas, de ki más, mint Perry egalizált (80-80). Bazsó büntetőjével a mérkőzésen először átvette a vezetést a vendég csapat, Demeter 42 másodperccel a vége előtt dobott egy hármast, Radulovic mester időt is kért. Perry osztotta ki a labdát Dickersonnak aki nem hibázott, így újra a vendégek vezettek, Sherman elrontotta dobását az egyenlítésért, így Perry két büntetővel lezárta a mérkőzést. A Honvéd így továbbra is három győzelemmel áll, míg a Nyíregyháza megszerezte első győzelmét a szezonban, Darko Radulovic első mérkőzésén. 83-87