Pécsi VSK-VEOLIA - Atomerőmű SE 69-67 (28-18, 18-16, 9-16,14-17)

Bajnokság, 26. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Papp P., Fodor A., Jakab L. I. (Gorka Sz. Zs.)

Pécs: Haynes-Jones 15/6, Goldring 3/3, Donaldson 6/3, Ivosev 22, Brkics 10, Csere: Kalmár 2, Carpenter 3/3, Popadic 2, Illés 2, Bíró 4/3,

Paks: Brown 12/6, Kovács 10, Frank 4/3, Eilingsfeld 7/3, Brzoja 16, Csere: Taylor -, Pacevicius 3, Keith 15/3, Pajor -,

Jól kezdett a hazai együttes, hiszen Ivosev egymaga öt pontot dobott, míg a másik oldalon Brzoja szerezte meg a paksiak első kosarát. (5-2) Kovács kosarával egy pontra zárkózott a vendégegyüttes, de ekkor Goldring szerzett egy trojkát csapatának, így négy pontos előny alakult ki a pécsiek javára. (10-6) Egyre jobban növelte előnyét a hazai gárda, de ekkor Brown egy triplával és, míg Brzoja közelivel csökkentette csapata hátrányát, így megint két pontra felzárkóztak a paksiak. (13-11) Egy gyors 5-0-s futás következett a hazaiaktól, ekkor időt is kértek a vendégek. (18-11) Fordult a kocka és a paksiak csináltak egy 0-5-ös rohamot, így megint egy kosárra zárkóztak a vendégek. (18-16) Robbantott a Pécs és rövid idő alatt tíz pontos előnyre tettek szert, míg a másik oldalon Keith szerzett csak kosarat a negyed végéig. 28-18

Haynes-Jones erősen folytatta a második negyedet, hiszen kevesebb mint egy perc alatt hat pontot szerzett csapatának, majd kis idő múlva Keith törte meg a kosárcsendet a másik oldalon. (34-20) Bíró volt aktívabb a hazaiaktól, majd ezt a szerepet Brkics vette át, így már tizenhárom pontos előnnyel rendelkezett a PVSK. (43-20) Kovács törte meg a vendégek kosárcsendjét, majd Brown is betalált távolról, ekkor időkérés következett a hazaiak részéről. (43-25) A negyed végéig kicsit kevésbé volt aktívabb a hazai együttes, míg a másik oldalon szorgoskodtak a játékosok, így egészen tizenkét pontig sikerült redukálniuk a különbséget. 46-34

Kiegyenlítetten folytatódott a harmadik felvonás eleje, így a pontkülönbség nem változott. (50-38) Egy kis ideig nem született kosár egyik oldalon sem, majd a pécsiektől Ivosev szerzett pontokat, míg a vendégektől Brzoja talált be, ezt követően időt kértek a hazaiak. (51-40) Megint a vendégek voltak aktívabbak az elmúlt pár perc során, így sikerült hosszú idő óta tíz ponton belülre jönniük. (53-45) Újra jó periódust fogott ki az ASE és egészen öt pontig redukálta hátrányát, ekkor időt kértek a pécsiek. (55-50) A harmadik tíz perc végéig már nem született kosár, így az utolsó etapra öt pontos hazai vezetéssel fordultak a csapatok. 55-50

Lefagyva folytatta a hazai együttes a mérkőzést, ezt kihasználva egy pontig zárkóztak a paksiak, de ekkor megrázta magát a hazai gárda és ellépett pár gyors kosárral. (61-55) Ivosev törte meg a kosárcsendet, majd egy 0-6-os vendég futás követezett, így egy kosárra zárkóztak a paksiak három perccel a találkozó vége előtt. (63-61) Kovács szerzett pontokat és ezzel át is vette a vezetést a vendégegyüttes másfél perccel a mérkőzés vége előtt, de rövid időn belül Carpenter szerzett egy trojkát, mellyel visszavette a vezetést. (66-64) Haynes-Jones közelijére még Eilingsfeld tudott válaszolni egy hármassal, de nyolc másodperccel a vége előtt még mindig egy ponttal a hazai gárda vezetett. (68-67) Bírót faultolták, aki a vonalhoz állva csak az egyik büntetőt tudta értékesíteni, ezt követően egyből időt kért a vendégcsapat. (69-67) Megvolt az esélye a paksiaknak az egyenlítésre, de Brownt Ivosev blokkolta, így nem került sor a hosszabbításra. 69-67

Fotó: hunbasket.hu