Íme a felsőházi és középházi forgatókönyvek

Kiderül, hogy melyik csapat kezdheti az élről a rájátszást, és ki jut még be utolsóként a legjobb nyolc közé.

:

:

Fontos dolgok fognak eldőlni ma este a bajnokság középszakaszának utolsó, 10. fordulójában. A felsőházban a Körmend, a Falco és a Szolnok fut egymással nagy versenyt, míg a Jászberény és a Pécs a negyedik, illetve ötödik hely sorsáról fog dönteni egymás között.

Íme a felsőházi forgatókönyvek:

A Körmendnek már két körrel ezelőtt is lett volna esélye arra, hogy bebiztosítsa első helyét, ám mivel simán kikapott előbb Pécsen, majd Szombathelyen, így ki-ki mérkőzést fog játszani az Olajjal. Persze továbbra is saját kezében van a sorsa, hiszen ha csak egy ponttal is győz, megvan a rájátszás során a tiszta pályaelőny, ha viszont kikap, akkor hármas minitabella dönt az élen állók között (ez esetben az egymás elleni kosárarány rangsorolna, amely jelen állás szerint így fest: Falco +12, Körmend +7,
Olaj -19).

A negyedik és az ötödik hely esetében egyszerű a képlet: amelyik csapat nyer a ma esti Jászberény – Pécs összecsapáson, az végez a negyedik helyen és kezdi pályaelőnyből a rájátszást. Mint ismert, a két csapat a play-off során is egymással fog játszani, így minden bizonnyal nem fogják megunni egymást…

A középházban már bonyolultabb a helyzet, ugyanis a ZTE kiszállt a versenyfutásból, az Atomerőmű és a Kecskemét helye pedig biztos a legjobb nyolc között. A maradék egy kiadó helyért a Sopron és a DEAC verseng az utolsó fordulóban.

A Kecskemét és a DEAC összecsapása több dologról is dönteni fog: amennyiben a hazaiak nyernek, akkor biztosan a hatodik helyen zárnak, a szabadnapos paksiak lesznek a hetedikek, míg a Sopron a Zalaegerszeg elleni találkozójától függetlenül a nyolcadik helyen zár.

A helyzet némileg akkor bonyolódik, ha a DEAC nyerni tudna ma este Kecskeméten:

Ebben az esetben az ASE lesz a hatodik, a KTE a hetedik, míg egy soproni vereség esetén a DEAC jutna be a nyolcadik helyen. (Mindhárom csapat 17 győzelemmel és 17 vereséggel végezne, de a hármas minitabellán a paksiak 5-3-mal állnának az egymás elleni eredményeket tekintve, a KTE 4-4-gyel, míg a debreceniek 3-5-tel.)

Ha a Sopron is nyer, akkor négy csapat fog 17-17-es mutatóval állni. Ezen a minitabellán az Atomerőmű lenne az első (8-4-es mutató), a KTE a második (6-6) és a Sopron a harmadik. A Sopron és a DEAC egyaránt 5-7-es mutatóval zárna, de Sabáli Balázs csapatának jobb a kosáraránya.

Fotó: hunbasket.hu