Hullámzó meccset nyert meg a Nyíregyháza

Mínusz huszonhatról még visszajött a MAFC, de az újabb rohamot már nem tudta lereagálni.

MAFC - HÜBNER-Nyíregyháza BS 69-85 (17-21, 15-29, 26-14, 11-21)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
V.: Boros T., Menyhárt F., Kaposi G. (Hoffmann G.)

MAFC: Polgárdy 16, Lakits 7, Tóth P. 14/6, Pfandler 1, Csapai 22. Cserék: Biber 6, Herló 3/3, Bordács -.

Nyíregyháza: Bus 23/3, Kiss -, Bazsó 12/9, Szobi -, Tóth G. 16. Cserék: Ubilla 22/9, Vaskó 6/6, Mohácsi 6/6, Mokánszki -, Czinger -.

Az elmúlt öt találkozóját megnyerő MAFC látta vendégül a kilenc mérkőzés óta veretlen Nyíregyházát.

Pfandler büntetőjével és Polgárdy duplájával a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, fokozatosan jött vissza a Blue Sharks (7-7). Bus ziccere után a nyíregyháziaknál volt az előny, ám ekkor érkezett Tóth Péter triplája és Lakits betörése (12-9). Megint fordítottak a vendégek, de a MAFC is remek ritmusban kosárlabdázott, folyamatosan változott a vezető csapat kiléte. A negyed utolsó két percében egy kicsivel többször talált be a Nyíregyháza, miközben a fővárosi lehetőségek kimaradtak, kisebb előnyt kovácsolt az első negyed végére Siska János alakulata. 17-21.

Gyors kosárváltással indult a második játékrész, majd Bus szerezte meg a tizedik pontját. Nagy centercsata volt a mérkőzés elején, a hazaiaknál Csapai nyolc, míg a vendégeknél Tóth Gergely tíz egységnél tartott tizenkét perc játék után (24-25). Nem hagyta magát a fővárosi csapat, de egy jó periódussal kezdtek ellépni a vendégek (26-35). Mohácsi ugyanonnan küldött a helyére két triplát egymás után, átlépte a tízet a különbség, Garai Péter kért időt. Nem sikerült reagálnia a nagy vendég futásra Csapaiéknak – a büntetők sem ültek -, plusz tizennyolcról várhatta a nagyszünetet a Blue Sharks. 32-50.

A fordulás után sem dőltek hátra a vendégek, Bus triplája után már húsz volt a differencia. Bazsó is hozzátett még négyed, kezdett nyílni az olló a csapatok között (34-60). Szinte egyik pillanatról a másikra megváltozott a játék képe, sorozatosan termelte a pontokat a Csapai és Polgárdy által húzott MAFC, miközben a védekezés is rendben volt, bejött tíz alá a fővárosi csapat (51-60). Hiába kért időt, nem tudott változtatni a Nyíregyháza, szoros végjátékra volt kilátás, pedig volt már huszonhat is közte. 58-64.

Lakits ziccerével indult a záró negyed, majd Polgárdy pontjával már csak egy labdányi volt a különbség. Volt lehetősége az egyenlítésre is a MAFC-nak, azonban a büntetőkkel továbbra is hadilábon álltak a hazaiak. Átállt zónavédekezésre a Nyíregyháza, ezzel pedig jobb ritmusa is lett a vendég támadásoknak, újra kezdett ellépni Siska János csapata (64-75). A korábbi felzárkózás túl sok energiát emésztett fel, ezúttal már nem tudott visszajönni a MAFC, így a Nyíregyháza megszerezte tizedik győzelmét zsinórban. 69-85.