Nem jött össze a kieső Nyíregyházának a győztes zárás.

HÜBNER Nyíregyháza BS – MVM-OSE Lions 69-85 (14-22, 22-21, 15-25, 18-17)

Alsóházi rájátszás, 10. forduló
Nyíregyháza, Continental Aréna
Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Jakab László Imre, dr. Németh Patrik (Schäffer Béla Róbert)

Nyíregyháza: Fazekas 20/6, Kass 6/3, Kiss B. 3/3, Szobi 9/9, Copes 18. Csere: Kone 11, Bonifert 2, Vaskó -.

OSE: Ruják 7/3, Szabadfi 5/3, Dimitrijevics 17/6, Barnjak 18/3, Krestinin 2. Csere: Carev 17/9, Henry 15, Illés M. 4, Werner -, Mucza -, Dorogi -.

Az élvonaltól már biztosan búcsúzó HÜBNER Nyíregyháza BS a szezont kilencedikként záró MVM-OSE Lionst fogadta az alsóház utolsó fordulójában.

Jobban kezdtek a vendégek: Kiss triplájára Dimitrijevics válaszolt kintről, majd egy közeli akcióból is. Növelte előnyét a vendég csapat, hat perc után már megvolt a közte tíz. A hazaiak igyekeztek, de 9-19-nél, majd egy Carev-hármas után 12-22-nél is két számjegyű volt a különbség, efölé viszont nem tudott lépni az OSE. Kettőt még hozott riválisán a Nyíregyháza, 14-22-vel zárult az első negyed.

Kone és Copes vezetésével mínusz négyre jött fel a hazai együttes, Henry büntetőjével, Carev hármasával, majd Illés duplájával viszont hamar visszaállt a tízpontos differencia (20-30). Az OSE maradt lendületben, 22-36-nál hiába dobott Szobi egy hármast, Carev is kintről volt eredményes. Henry duplájára öt hazai pont érkezett, újra a tízet közelítette a vendégek előnye (30-41). Az első félidő hajrája is a hazaiaknak sikerült jobban: Szobi-triplával jöttek tízen belülre, s végül 36-43-ig kapaszkodtak vissza.

Dimitrijevics triplája ért célba, majd még az első percben egy duplát is rátett. Szobi és Barnjak szálltak be a triplaversenybe, tíz fölött maradt a különbség, sőt még nőtt is (41-57). Ismét faragott néhány pontot hátrányából a Nyíregyháza, de visszatornázta 15 pont környékére előnyét az OSE. A negyed utolsó perce 49-63-ról indult, Ruják triplájával, Fazekas büntetőivel, majd Henry zsákolásával zárult (51-68).

Fazekas engedett el egy hármast, de rövid idő múlva már húsz fölött volt a különbség – Dimitrijevics, Carev és Henry jegyezték a vendég pontokat (54-75). Hét pontot dobott a házigazda, nulla ellenében, így gyorsan időt kértek a vendégek. A rövid szünet után nem sokkal már újra a húszért támadhattak az oroszlányiak. Nem forgott veszélyben a vendégek szép szezonzárója: 85-69-es győzelemmel fejezte be az idényt az OSE.

Kiemelt kép: hunbasket.hu