Atomerőmű SE - HÜBNER Nyíregyháza BS 82-65 (18-13, 21-14, 24-22, 19-16)

Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok
V.: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Kovács Nimród János (Téczely Tamás)

ASE: Edwin 22/6, Pajor 2, Buckingham 6/3, Eilingsfeld 20/6, Atkinson 20. Csere: Taiwo 2, Grubor 6/6, Csizmadia -, Karosi 2, Kékesi -, Géringer 2.

Nyíregyháza: Perry 6, Kass 14/12, Bazsó 11/6, Pipiras 14/6, J. Williams -. Csere: Kiss B. 3/3, Szobi -, Dickerson 9/3, Copes 8.

8-0-val villámrajtot vett az Atomerőmű SE, az első vendég kosárra bő két percet kellett várni, ekkor Bazsó talált be. 11-2 után magához tért a Nyíregyháza, és Bazsó egy-, valamint Kass egymást követő két triplájával egyenlített. Copes beszállásával stabilabb lett a Nyíregyháza védekezése. A vezetést azonban nem sikerült átvenniük, mert Eilingsfeld, valamint Atkinson pontjai is jókor érkeztek hazai szempontból. A negyed utolsó kosarát Dickerson jegyezte, ötpontos paksi előny mellett várhatták a csapatok a folytatást (18-13).

A második negyedben is sok pontatlanság jellemezte a csapatok játékát, mindkét oldalon több támadás is eredménytelenül zárult. Copes duplájával még 23-20-ra felzárkóztak a nyírségiek, Atkinson kosaraival azonban 29-20-ra megléptek az atomvárosiak. Nagyon kellett Pipiras triplája a vendégeknek. Mindez hiába, mert a vendégek védekezése többször is kihagyott, és ezt kihasználta az Atomerőmű. Tíz fölé kúszott a különbség, az első félidőt 12 pontos fórral zárta Csirke Ferenc csapata (39-27).

Két perc alatt újra nyílt lett a találkozó. Perry megszerezte első pontjait a büntetővonalról, majd akcióból is betalált. Ezt követően azonban minden nyíregyházi próbálkozásra volt válasz, Edwin közelről és távolról egyaránt betalált. A paksiak hátvédjének köszönhetően visszaverte az ASE a negyed elején a vendégek próbálkozásait, így a folytatásra újra tíz pont körül állandósult a különbség, nem kellett a hazai drukkereknek izgulnia. Már csak azért sem, mert a negyedet úgy nézett ki, hogy Pipiras középtávolija zárhatja, de nem így lett, mert Grubornak távolról volt válasza (63-49).

Az utolsó játékrész már nem tartogatott sok izgalmat, mert hiába volt Kass többször is eredményes távolról, ez csak szépségtapasznak bizonyult a vendégek számára. A 35. perc magasságában már eldőlni látszott a találkozó, a végén mindenki szóhoz jutott az ASE kispadjáról. 17 ponttal nyertek végül a hazaiak (82-65).

Fotó: hunbasket.hu