Connect with us
Hirdetés

Kosárlabda

Hiába vezetett sokáig a végén elfogyott a Paks, döntős a Szolnok

A címvédő lezárta a harmadik mérkőzésen a párharcát.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Atomerőmű SE 65-63 (13-14,19-24, 13-15, 20-10)

Rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés.
Szolnok, Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Nagy Viktor, Dr. Mészáros Balázs, Söjtöry Tamás Ferenc (Hartyáni Zsolt).

Szolnok: Somogyi 12, Krnjajski 4, Darthard 20/15, Barnes 5, Skeens 11 Csere: Pallai 9/3, Molnár 4, Holt -, Rudner -, Wójcik -.

Paks: Hawkins 12/3, Benke 6, Smith 6, Eilingsfeld 5/3, Edosomwan 10 Csere: Edwin 10, Krivacevic 7, Révész 4, Halmai 3/3.

Jól kezdte a találkozót a Szolnok, Darthard triplájával gyorsan megszerezték a vezetést a hazaiak, Somogyi pedig rögtön kiosztotta első asszisztját is (3-0). A túloldalon Smith közeli kosárral iratkozott fel az eredményjelzőre, majd Hawkins ponterős játékának köszönhetően egalizált a Paks (5-5). A szolnokiaknál főleg Skeens volt aktív a festékben, több lepattanót is összeszedett, sőt középtávolija után ismét az Olaj járt előrébb (7-5). A negyed közepén sok volt a hiba mindkét oldalon, eladott labdák és kihagyott büntetők tarkították a játékot. Edwin több alkalommal is labdát szerzett, amiből könnyű kosarakat tudott szerezni az Atom, így fordítottak a vendégek (8-9). A hazaiaknál Darthard villant ismét, ezúttal egy triplával egyenlített ki. (11-11). A hajrában a faultok domináltak, Hawkins büntetőivel minimális előnyt épített ki a Paks, miközben a túloldalon Darthard a vonalról volt eredményes. Skeensnek megvolt az esélye, hogy visszavegye a vezetést a Szolnoknak, ám két büntetőt is elhibázott. Az utolsó támadás végén Révész talált be Edwin asszisztjából, így az Atomerőmű SE egyetlen ponttal vezetett az első negyed végén. 13-14

A második negyed elején gyorsan ellépett az ASE, Edwin két büntetője után már öt ponttal vezettek a paksiak. (13-18) Krivacevic is remekül szállt be a padról, előbb közelről, majd büntetőből volt eredményes, így a vendégek stabilan tartották előnyüket. A szolnokiaknál Molnár és Darthard próbálta tartani a lépést, utóbbi egy újabb triplát is elsüllyesztett. (20-22) A játékrész közepén inkább a küzdelem dominált, sok fault és több eladott labda törte meg a ritmust. Somogyi agresszívan játszott, labdát szerzett és büntetőket harcolt ki, de a túloldalon Edwin és Krivacevic rendre válaszolni tudott. Barnes két büntetőjével ugyan közelebb zárkózott az Olaj, de Halmai triplája ismét meglökte a Paksot. (26-30) A hazaiak Skeens révén kapaszkodtak, Somogyi kiosztotta újabb gólpasszát, így két pontra csökkent a különbség, de erre Hawkins válaszolt egy hárompontossal. A negyed hajrájában az Atom pontosabban kosárlabdázott, Eilingsfeld közelről talált be, Benke pedig büntetőkből növelte tovább az előnyt. A szolnokiaknál Darthard tartotta életben a reményeket egy négy pontos akcióval, de a végszó a vendégeké volt. 32-38

A második félidőt sokkal energikusabban kezdte a Szolnok, Skeens rögtön labdát szerzett, majd Darthard triplájával gyorsan három pontra zárkózott az Olaj (35-38). A hazaiak védekezése felkeményedett, Krnjajski két labdaszerzést is bemutatott, Somogyi pedig betörésből volt eredményes, így egyre inkább kapaszkodott a házigazda. A Paks azonban mindig tudott válaszolni. Edosomwan és Smith is közelről szerzett fontos kosarakat, majd Eilingsfeld egy nagy triplát is elsüllyesztett, amivel ismét meglépett az Atom (39-47). A szolnokiak támadásban több helyzetet is kihagytak, Darthard és Pallai sem tudott betalálni kintről, miközben Benke és Hawkins rendre kiharcolta a faultokat a túloldalon. A negyed közepén sokat állt a játék, rengeteg szabálytalanság tördelte a ritmust. Hawkins három büntetőt is értékesített egy akció során, amivel először nőtt tíz pont fölé a különbség (39-52). Pallai ugyan büntetőkkel próbálta életben tartani a szolnoki reményeket, Skeens pedig több fontos lepattanót és közelit is szerzett, de a vendégek kontroll alatt tartották az eseményeket. A játékrész végén Krnjajski remek átadásából Skeens zsákolt nagyot, így valamelyest kozmetikázott az eredményen a Szolnok, de a paksiak így is magabiztos előnnyel várhatták a záró felvonást. 54-53

Óriási fordulatot hozott a záró negyed, a Szolnok hatalmas energiákkal jött ki a pályára. Krnjajski rögtön két büntetőt értékesített, majd egy labdaszerzés után Darthard is betalált a vonalról, így gyorsan megfelezte hátrányát az Olaj (49-53). A hazaiak védekezése teljesen megfojtotta a paksi támadásokat, Pallai triplájával pedig már csak egy pont volt a különbség (52-53). A Paks próbálta tartani az előnyt, Edosomwan többször is Hawkins átadásából talált be, Edwin pedig fontos kosarat szerzett közelről, de a szolnokiak mindenre válaszoltak. Pallai egy szerzett labda után zsákolt nagyot, Skeens pedig zárkóztatta tovább a hazaiakat (56-59). A túloldalon Edosomwan látványos zsákolással tartotta életben az Atomot, de a momentum egyértelműen a házigazdánál volt. Somogyi vezérletével végül utolérte ellenfelét a Szolnok, előbb egy közeli dobással hozta fel csapatát egy pontra, majd Barnes kosara és plusz egy büntetője után már az Olaj vezetett (63-61). A paksiak még egalizáltak Benke révén, de Somogyi ismét villant középtávolról, amire már nem érkezett válasz. A végjátékban Krnjajski ugyan két büntetőt is kihagyott, de lepattanóival és védekezésével fontos szerepet vállalt, miközben Hawkins közelről hibázott az utolsó támadásnál. A Szolnok elképesztő hajrát bemutatva fordította meg a mérkőzést. 65-63

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0, az NHSZ-Szolnoki Olajbányász javára.

35 hozzászólás

35
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
23 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
28 Comment authors
CsakegycsapatvanvasmegyebenOlaj88Tomi 80Rougenyolcmegnyolc Recent comment authors
Csakegycsapatvanvasmegyeben
Olvasó

Hàt…ez nem jött össze.. M Ase

Rouge
Olvasó

Amikor még ősszel,
a bajnokság kezdetekor azt írtam,
hogy ez lehet a valaha volt legerősebb Szolnok,
lehet, hogy a játéktudásra értve tévedtem,
de a mentális erőt, a küzdeni tudást,
a fókuszáltságot tekintve igazam volt.

Eddig minden fontos meccset megnyertünk a végén.

MINDÖRÖKKÉ OLAJKA!

Gratulálok.

Piffinger
Olvasó

Először is Gratula ide is oda is, hisz a Paks nemes ellenfélnek bizonyult!

Másodszor, csak egy piciny kérdés:
Holt csak az utóbbi két meccsen 18 másodpercet játszott…
Miért?
Megint csak pletykák vannak!
Miért?

Hajrá Olaj!!!

nyolcmegnyolc
Olvasó

Gondolom a Paks is kiírta, hogy egy légiósa nem játszik! Ja nem.
Nézem az Nba-t fogalmam nincs, hogy Doncic mikor játszik, pedig az Usa.
Mire gondolsz?
Írja ki, hogy közöljúk a tisztelt szurkolókkal, hogy Holt sérült, készüljön úgy a Paks, hogy vele nem kell számolni. Vagy. Visszaesett a formája, kihagyjuk…
Hagyjuk már ezt a vezetőségre, csapatra. Eddig jól teszik a dolgukat.

Olaj88
Olvasó

Múltkor én is kérdeztem, és milivoj írt rá választ:
Volt/van egy kisebb sérülése, de mellette pedagógiai okokat is hallottam…, korábban szó volt róla, hogy ő lenne az egyik légiós aki jövőre is szerződést kapna (akárhogy nézzük, ilyen típusú “vízhordóra” is szükség van, ő meg ha odateszi magát, védekezésben tud extra lenni), aztán Bosnic másképp döntött, ami visszaköszönt az edzésmunkájában, ami nem tolerálható senkinél sem.

Piffinger
Olvasó

Köszönöm szépen!
Lemaradtam a korábbi inforól.
Így már tiszta a kép.

Üdv!

Hajrá Olaj!

Olajheart2
Olvasó

Óriási gratuláció a Csapatnak. Három egymást követő évben döntőt játszunk. És megint a Falco lesz az ellenfél. Mindent bele hajrá Olaj

MTEKORMEND1975
Olvasó

Hajrá a döntőbe!!!

YoWassupFam
Olvasó

Anyám… igazi “grindolos”playoff meccs volt, még mindig teljes az extázis. Gratulálok a srácoknak és a “6.embernek” a pályán, ez férfi munka volt, na és persze a Paksnak is. Csalóka a 3-0, azt gondolom 3 élcsapat van ma Magyaroszágon. Olaj , Falco és az Ase. Ezzel a meccsel pedig sportágat lehetett volna népszerűsíteni. Pár dolog azért aggaszt, az egyik Wojczik… teljesen pályán tarthatatlan az ember. A másik, hogy Holt mellőzve van, pedig láttuk őt támadó oldalon is lángolni idén BLben is és itthon is , már pedig a Falco ellen mindenkire szükség lesz. Még 3 meccs van vissza, élvezzük ki minden… Olvass tovább »

blueye
Olvasó

Nem ugyanazt a meccset néztük, szvsz kifejezetten alacsony színvonalú volt.

YoWassupFam
Olvasó

Nem teljesen értek veled egyet. Védekezésben és fizikalitásban kifejezetten magas színvonalú meccs volt. Itt nem voltak könnyű kosarak, végig vért kellett izzadni minden egyes pontért, minden egyes elszakadásért. Voltak gyatra dobások amik a berendezést se találták el, de aki kosarazott 1 percet is versenyszinten az tudja, hogy egy fizikális mérkőzésen nem olyan egyszerű ez , mint ahogy az látszik. Ebből fakadóan nem is voltak látványos alley-opok , 360 félpályás 3asok, de akinek erre van igénye az lehet jobban jár az NBA-vel, viszont ennek ellenére így is voltak csemege húzások Skeens,Ádi, Darthard, Tomi jóvoltából vagy, hogy Paksit is említsünk Edwintől. Engem… Olvass tovább »

Tomi 80
Olvasó

De hogy volt ez magas szintű védekezés… répázás volt végig , ami sokszor nem állt messze a durvaságtól sem. Közben támadó oldalon iszonyat sok rossz döntést hoztunk, és mellé dobálltuk a teljesen tisztákat is. Mint ahogy a büntetök nagy részét is kihagytuk. Mindegy.. a lényeg hogy behúztuk valahogy, mondhatni hogy egy tényleg igazán szar játékkal.. De állítólag ez a jó csapat ismerve…

blueye
Olvasó

“Ezzel a meccsel pedig sportágat lehetett volna népszerűsíteni.” – én erre reagáltam.

mzszol
Olvasó

Nehéz okosságokat írni egy ilyen meccs után. Nem következett az első három negyedből az eufória. Nem emlékszem, nyertünk-e valaha 36 %-os dobóteljesítménnyel. Nem emlékszem, nyertünk-e úgy, hogy félidőben hazai pályán öt játékosunk dobott összesen pontot, 32-t, ráadásul Barnes 2-t. Nem emlékszem, nyertünk-e úgy meccset, hogy három negyed után mindössze 45 pontnál jártunk. Nem emlékszem, mikor nyertünk utoljára úgy meccset hazai pályán, hogy elvesztettük az első három negyedet. DE! Amit az utolsó negyedben műveltünk, arra mindig emlékezni fogunk.Jogos a többes szám első személy, a közönségnek is része volt ebben. Nem kellett egymásra találnunk, mert végig jelen volt a kémia. Köszönjük, hogy… Olvass tovább »

LAJ
Olvasó

Azért paksból simán igazolhatna kubatov verőembereket…
Mindenesetre le a kalappal a Paks előttt, nagyot küzdöttek, de mentálisan a
Szolnok sokkal erősebb. Amikor Tomi kiintett a közönségnek tudható volt hogy itt nem lehet más a vége. Látszott a 4. negyed elején a Paksi időkérésnél az arcokon, hogy megrokkkanrak pszihésen.

Szép volt!

SaaboR
Olvasó

Benke megint megdolgozott a fizetéséért 😉
Szánalmas a pali
Meg aki hosszabított vele az is

Megamegmondo
Olvasó

Először is gratulálok a Szolnoknak! Megérdemelten jutottak a döntőbe, és ott sok sikert kívánok nekik!
Akármennyire is fáj most még, de nem mehetek el szó nélkül és gratulálok a saját csapatomnak is. Összességében azt be kell látni, hogy mi gyengébbek vagyunk náluk, valószínűleg csak egy hajszálnyival, de pont annyival, hogy két szoros meccsre fussa csak ellenük.

Menjünk rá a bronzra, szerezzük meg. Az első pár forduló után azt hiszem többen aláírtuk volna a bronzérmet. Hajrá ASE!

WSreborn
Olvasó

Gratulálok a Paksnak, ez egy 3-2vel felérő párharc volt ahol nüanszok döntöttek. Úgy gondolom, hogy ha döntőbe jutottak volna reális esélyük lett volna a bajnoki címre. Tartok tőle jövőre még erősebbek lesznek.

Franco
Olvasó

Gratulálok a Szolnoknak, ma ezt nagyon elrontottuk, ezt simán le kellett volna hozni. Megérezték, hogy félünk tőlük, pedig ez a keret kosárlabda képességekben kiverhette volna őket, viszont fejben jóval erősebb volt az Olaj.
Nekünk nem Benke Szilikre lenne szükségünk, hanem győztes karakterekre – na ezek a Szolnoknál játszottak ma.

Ga$
Olvasó

Valóban Benke egy nagy betli még eladta magát az alapszakaszban!Sajnos ezt a terhet 2 évig cipelni kell!
Lehet még a Görög is lelép 2-3 hónapra és November környékén visszajön +20% ért!!!:-D

Olajka
Olvasó

Főtörzs úrtól tisztelettel kerdem.
Milyen volt a Szolnoki félház és zéró hangulat?

GabajFőtörzs
Olvasó

Nem megyek már bele, de baszki, tényleg félház van nálatok????

Tpolaj
Olvasó

A vendég szektorra gondolsz?

Olajka
Olvasó

Vendeg szektor miatt sajnos félház volt.
Kopkodos anyukák nem jottek.
Tu tu tu tu ase halkabb volt

Milivoj
Olvasó

Nem volt jó meccs, de az izgalom és a kiszenvedett győzelem mindenért kárpótol…, ez a CSAPAT mentálisan rendkívül erős, de szerintem ma a Paks is megérdemelte volna a győzelmet, nekik is jár a gratuláció…, viszont Benkével nem hiszem, hogy át lehet törni az üvegplafont, hiába a sok $$$, ő nem képes vezérként sikerre vezetni egy csapatot sem, de ez nem a mi gondunk…

Olajbayern80
Olvasó

Mekkora küzdés volt,most végre katlan volt a liget????Jár a Paksnak is a pacsi,nemes ellenfelek voltak!❤️????

GabajFőtörzs
Olvasó

Gratulálok a szolnoki csapatnak és a vezetőinek.
Sajnos, fejben nem vagyunk győztes típusúak. Halmai felhozta a Szolnokot, Szili betli a rájátszásban, mindent kintről akart megoldani, miközben a betörései sokkal eredményesebbek,Flevarakis túl sokat játszatta őket.
Kár érte…nem volt rossz csapat.

Paks II
Olvasó

Hatalmas gratuláció Szolnokra, sajnos nem tudtunk élni ezzel a hatalmas eséllyel, Bluiett nagyon hiányzott.

fanaticfantastic
Olvasó

Mégegyszer gratulálok! Főként, hogy első hely ide, első hely oda, ez az ág volt az ASE miatt a nehezebb. Nem gondoltam, hogy söpréssel jutunk a döntőbe ellenük. Erősek. Nem kicsit.

tormentor
Olvasó

Ma egy Benkével jobb volt a Szolnok. Nálunk Bluiett nagyon hiányzott. Szép szezon volt ez, pedig nem úgy indult. Gratulálok

Matulabacsi
Olvasó

tavaly is dupla nulla volt az egész párharc során

Kopi70
Olvasó

Gratulálok! A mérkőzést, a bírókat inkább nem kommentálnám! Ilyen is van! A lényeg, hogy nyertünk! A Falco szintén vért izzadt a döntőbe jutásért otthon! Hajrá Olaj!

fanaticfantastic
Olvasó

Azért ilyen rossz hatékonysággal dobni… Remélem, hogy ezt most letudtuk. A lényeg, hogy győztünk. Gratulálok fiúk a küzdéshez. Sok sikert a döntőben! HAJRÁ OLAJ!

WSreborn
Olvasó

Nem semmi….szép volt srácok!!!!

WestChampi
Olvasó

Ez is egy szoros meccs lett. Gratula! Döntőben tali! 😀

Legfrissebb

Hírek

Facebook