A Vasas nyerte a Hepp Kupát

Fővárosi csapatoké a dobogó.

:

:

A Magyar Kupa mellett a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa négyes döntőjének is Debrecen adott otthont a hét végén.

A pénteki elődöntőkben kiderült, hogy a MEAFC-ot legyőző Vasas Akadémia és az NB II-es Budafokot megverő Budapesti Honvéd SE csaphat össze a szombati fináléban.

A döntőt megelőzte a bronzmeccs, ahol a Budafok megszerezte a sorozat harmadik helyét. A fináléban aztán nagy csatát hozott a Vasas és a Honvéd összecsapása, melyet a Vasas nyert meg.

Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa, négyes döntő

Döntő

Nagy csatában a Vasasé a Hepp Kupa

Medve triplájával a Vasas vette magához a vezetést, nem sokkal később a másik oldalon viszont Tanoh is kintről talált be (3-5). A Vasas 9-5-re lépett el, majd 11-7-nél és 14-10-nél is megvolt még a négypontos fór, ám hat perc elteltével már a fordításért támadhatott a Honvéd, ami Tanoh közelijével sikerült is (14-15). Az első negyed hajráját megnyomta a Honvéd, s 22-16-os vezetést tudhatott magáénak.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Nyolc pont is volt már a Honvéd előnye, ami azonban a második negyed közepére teljesen elfogyott. Egálnál (31-31) még hozott egy 5-0-s etapot a Piros-csoport alapszakasz-győztese, a félidő utolsó három perce azonban egyértelműen a Vasasé volt: egy 13-2-es periódussal zárta a második negyedet, így 44-38-ra vezetett a nagyszünetben.

Nyolcra nőtt a különbség, most a Vasas javára, de Tanoh pontjaival háromra kapaszkodott vissza a Honvéd. Boros hármasával állt vissza a nyolc pont, Markovics egy triplával, Simon két jó büntetővel faragott csapata hátrányából (51-48). Felváltva estek a pontok a harmadik negyed második felében, a 30. perc végére pedig 58-53-as előnyt tudhatott magáénak a Vasas.

Simon hármasa után már csak egyetlen pont választotta el a feleket, a negyedik negyed negyedik perce pedig meghozta a Honvéd egyenlítő pontjait (61-61). Farkas és Kerkai viszont egy-egy távolit hintett, amire időkérés volt a Honvéd-válasz (67-61). Másfél perc múlva már a Vasas-kispad rendelte magához övéit, 69-68-ra jött fel a Honvéd. Markovics, majd Simon révén fordított a Honvéd, de mindkét találatra volt Vasas-válasz (73-72). Innentől viszont a Vasas koncentrált jobban, és az utolsó másodpercek büntetőzését követően 77-73 arányban megnyerte a Hepp Kupát!

Vasas Akadémia – Budapesti Honvéd SE 77-73 (16-22, 28-16, 14-15, 19-20)

Vasas: Radics 15, Kerkai 13/6, Moravcsik 11/3, Bagó 10, Farkas A. 10/6, Boros 6/3, Medve 5/3, Dormán 4, Andrássy 3, Barócsi -, Kelemen Á. -.

Honvéd: Simon K. G. 19/9, Markovics 18/6, Tanoh 15/6, Takács D. 13/6, Mijovic 2, Czirbus 2, Völgyi 2, Kopácsi 2, Wirth -, Tarján -.

Bronzmérkőzés

Végig vezetve szerezte meg a harmadik helyet a Budafok

Jobban kezdte a bronzmeccset a Budafok, a miskolciaknak 3-9-nél és 11-19-nél is kapaszkodniuk kellett – előbbi még sikerült, az első negyedet viszont az NB II-es gárda nyerte 24-18-ra.

Fehér triplája és Szántó büntetője után már tízzel vezetett a Budafok, majd a második negyed közepén Tursics két triplát is helyre tett, Piukovics pedig további egy távolival növelte a különbséget, amit Szántó is megtoldott egy kettessel – Tursics gólpasszából (30-45). A szünetre maradt a tíz feletti különbség (37-50).

Kozák Márton triplájával jött újra tízen belülre a MEAFC, Swanson révén viszont kicsivel később már újra kétszámjegyű volt a különbség. A harmadik negyed végéhez közeledve 16 is volt már közte, az 56-70-es negyed végi állás pedig azt vetítette előre, hogy a Budafok érhet oda a dobogó alsó fokára.

A negyedik negyed elejét azonban megnyomta a MEAFC, s három perc után már csak öt pont volt a hátránya (68-73). Piukovics hármasa azonban egy 11-0-s Budafok-rohamot indított meg, amire már nem tudott érdemben felelni a miskolci rivális: 73-93-mal ért véget a meccs, bronzérmet szerzett a Budafok.

MEAFC-Miskolc – Budafok 73-93 (18-24, 19-26, 19-20, 17-23)

MEAFC: Szögi 12/6, Csák B. 11/9, Pintér 10/6, Tóth B. 8/6, Lajsz 8, Kozák 6/3, Cseh 6, Puszta 5/3, Ragályi 3, Orliczki 2, Lippai 2.

Budafok: Swanson 23/3, Siklós 15/6, Piukovics B. B. 14/12, Szántó 11 (+10 lepattanó), Fehér Cs. 8/6, Tursics 8/6, Burján 6/6, Fekete Cs. 5/3, Garai 3/3.

Elődöntők

Sokáig egál meccsen nyert a Vasas

A hunbasket.hu tudósítása:

Meglehetősen elfogódottan, lámpalázasan kezdtek a csapatok: a nyitó negyed közepén 4-3-as miskolci vezetést mutatott az eredményjelző. A szakasz második felében a vezetést és az irányítást is átvéve 12-7-re elhúzott a Vasas, ám a szakasz miskolci triplával és kétpontos fővárosi vezetéssel zárult.

A második etapban is a küzdelem dominált: a Piros-csoportos együttes tartotta szűk előnyét, amelyet a félidő hajrájában 6 egységnyire növelt, s ez – tekintettel az alacsony pontszámra – nagynak tűnt. A félidő vége azonban a leginkább a mezőny legeredményesebb játékosa, Kozák Márton (15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), valamint Pintér Dávid (9/9 pont) találataira támaszkodó MEAFC csapatáé volt. A Zöld-csoportos gárda egy 7-0-s rohammal fordított és minimális, 1 pontos előnnyel fordult a második félidőre.

A MEAFC-on keresztül vezetett az út a fináléba a Vasasnak. Fotó: hunbasket.hu

Ennek elején mondhatni, lendületben maradt a „borsodi brigád”, amely az első félidő végén bemutatott 7-0-s futását egy 6-0-lal fejelte meg a második félidő elején, és 7 ponttal megugrott. Ezt követően azonban rendezte sorait a Vasas, amely a negyed végére ledolgozta hátrányát: hamisítatlan, 40-40-es tenisz állásról kezdődhetett a záró etap.

Ennek elején váltva estek a kosarak, a szívósan küzdő MEAFC a szakasz közepéig tartotta a lépést a Farkas Attila (12/6 pont, 3 eladott labda), Medve Máté (10/9 pont 5-5 lepattanó és gólpassz) kettős vezette fővárosi gárdával. A pasaréti együttes a 34. és a 38. perc között bemutatott 13-2-es rohamával végül, ha nehezen is, de érvényesítette a papírformát, s ebben jelentős szerepe volt annak, hogy a Vasas 43-30-ra nyerte a lepattanó-csatát.

MEAFC-Miskolc – Vasas Akadémia 51-61 (10-12, 15-12, 15-16, 11-21)

MEAFC: Kozák 15, Pintér 9/9, Tóth B. 6, Lajsz 5/3, Puszta 5, Szögi 4, Cseh 3, Sándor B. 3/3, Orliczki 1, Ragályi -, Csák B. -.

Vasas: Farkas A. 12/6, Medve 10/9, Radics 9, Dormán 8/3, Bagó 7, Moravcsik 5/3, Barócsi 4, Boros 4, Kerkai 1, Sólyom 1, Andrássy -, Kelemen Á. -.

A harmadik negyedre felpörgött a Honvéd

Nagyon idegesen kezdett az NB II-es gárda, és bár az NB I B Piros-csoportjának listavezetője sem sziporkázott, mégis 8-1-re elhúzott a 7. percben. Három büntetővel araszolt előre a Budafok, majd a 8. percben az első mezőnykosara is megszületett, amely egy tripla volt. A Honvéd ugyanakkor leblokkolt, s a Budafok egy 10-2-vel a negyed hajrájában fordított. A szakasz két sikeres Honvéd-büntetővel és az NB I B éllovasának minimális vezetésével ért véget.

A második etapot 7-2-vel kezdte a Honvéd. Az elsősorban Kevin Swanson (16 pont, 9 lepattanó) és Piukovics Bálint (10/9 pont – 11 mezőnykísérlet) kosaraira alapozó Budafok azonban ezúttal sem tört meg, hanem egy 7-0-lal fordított, sőt a félidő hajrájában már 4 pontos előnye is volt, és egyetlen ponttal a szünetben is jobban állt a Piros-csoport listavezetőjénél.

A harmadik negyedben aztán érvényre juttatta az osztálykülönbséget a Honvéd, ebben a 10 percben Simon Kristóf (18/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Wirth Ádám (15/15 pont), Markovics Luka (15/3 pont, 4 lepattanó) és Stefan Mijovic (12 pont – 13 mezőnykísérlet –, 8 lepattanó) több pontot dobott (32), mint az egész első félidőben. E szakaszt 19 ponttal megnyerve eldöntötte a találkozót a Honvéd.

A záró szakasz nagy dobópárbajt hozott – a Honvédnak egyetlen igazán jó negyed is elég volt a magabiztos győzelemhez.

Budafok – Budapesti Honvéd SE 67-90 (11-12, 20-18, 13-32, 23-28)

Budafok: Swanson 16, Piukovics B. B. 10/9, Szántó 8, Siklós 8, Burján 8/3, Garai 6/6, Amati 6/3, Fehér Cs. 5/3, Fekete Cs. -, Czepanecz -.

Honvéd: Simon K. G. 18/3, Markovics 15/3, Wirth 15/15, Mijovic 12, Takács D. 9/3, Tanoh 8, Czirbus 4, Tarján 4, Csomós 3/3, Vámos 2, Völgyi -, Kopácsi -.

Kiemelt kép: Bálizs Zsuzsa