Hazai pályán is a ZTE nyert a Győr ellen

ZTE Női Kosárlabda Klub – CMB CARGO UNI Győr 75-69 (23-16, 19-19, 16-14, 17-20)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 450 néző
V.: Cziffra Cs., Minár L., Vida (Forrai S.)

ZTE: Koizar 10, Pusztai P. 6, Maltsi 11/6, Hegedűs-Őri 11/3, Parker 14. Csere: Horti 6, Szalay 15/6, Kovács G., Boontsra 2.

Győr: Brown 15, Török 2, Raksányi 8/6, Spanou 8, Gray 15/3. Csere: Czank 13/9, Varga 5, Krnjics 1, Mandics 2.

Az első kosár a vendégeké volt, de 7-0-val felelt a ZTE, a harmadik percben pedig már 11-4 volt az állás. Gray, Brown és Mandics révén próbált zárkózni a Győr, 17-13-nál időt is kért Gáspár Dávid. A negyed hajrája ismét csapatáé volt (23-16).

A folytatásban is nagyot küzdöttek a csapatok, nem adta könnyen magát a Győr. Raksányi ki is egyenlített. Nem sokáig örülhettek a vendégek, eggyel magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a zalaiak, és a félidőre már 42-35-re újra vezettek.

Nem változott a játék képe a szünet után sem. Horti közelije után már a tízet súrolta a differencia, nehezen találta a ritmust a Győr (49-40). Az utolsó másodpercben Gáspár-Szalay szerzett egy távolit (58-49).

Először lett kétszámjegyű a különbség, 64-51-nél már tizenhárom volt közte. Kezdett egyre feszültebbé válni a meccs, a 33. percben Raksányi kapott sportszerűtlent. Továbbra sem engedte el a meccset a Brown által vezérelt Győr, amely a hajrában öt pontra zárkózott (71-66). Ez a fellángolás azonban már túl késő volt, a ZTE már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Fotó: ztenkk.hu