A fővárosi derbi is sima volt.

:

:

Pécsi VSK-VEOLIA – DEAC U23 106-41 (25-17, 25-7, 26-12, 30-5)

PVSK: Németh 4, Horti 5, Harler 32/27, Halász 6 (+10 gólpassz), Juhos 10. Cs: Antóni 6, Füzi 4, Bíró L. 12, Kocsis 4, Molnár 2, Bíró O. 6, Tóth 15.

DEAC: Hegedüs 4, Ságodi 16/6, Fábián 2, Neuwirth 8/6, Balázsi 4. Cs: Várszegi 5/3, Czermann 2, Bankó -, Horváth -, Hibján -, Hőgye -, Kiss -.

Brutális kiütést mért a foghíjas debreceniekre a listavezető. Az első perctől kezdve a hazaiak jártak előrébb, de eleinte kemény küzdelem dúlt a pályán. Szűk másfél negyedig bírták a pécsiek tempóját a cívisvárosiak, ettől kezdve viszont nem voltak egy súlycsoportban a felek, csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség. Az éllovas minden játékrészben legalább 25 pontig jutottak, a vendégek az első negyed kivételével alatt 24 egységet termeltek. Harler egymaga 33-at szórt, kilenc hármast küldött a helyére, a hatvanöt pontos különbség szezonrekord. A hajdúságiak két kulcsembere, Kenéz és Gáspár is hiányzott, távollétükben csak Ságodi dobott kétszámjegyűt. A PVSK-nak ez volt a 9. győzelme, a DEAC U23 mérlege 6-3-ra módosult. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/epapXdt5peQ .

TF-BP – Óbudai Kaszások 87-70 (26-21, 21-9, 23-22, 17-18)

TF-BP: Dancsecs 23/12, Szántó 4, Oroszi 27/21 (+11 lepattanó), Anda 9, Csikós -. Cs: Simon 9/3, Nagy 12/6, Várbíró 3/3, Gémes -.

Óbuda: Bodnár 9, Varsányi 11/6, Láncos 6, Armaghani 19/3 (+10 lepattanó), Boros 14/3. Cs: Bartos 7/3, Ormai 2, Korompay 2, Lőrincze -, Dulics -, Szabados -.

Szántó remeklésével biztos győzelmet aratott a TF-BP az Óbuda ellen. Mindössze 9 másodperce volt a találkozónak, amikor nem a Tehetséges Fiatalok vezettek (a feldobást követő pillanatok, amikor 0-0 állt a táblán), a 9-0-lal kezdő sárga-kékek végig kézben tartották a mérkőzést, a második negyed bizonyult döntőnek, amikor remekül védekeztek a hazaiak. A fordulás után a húszat is meghaladta a differencia, hiába próbáltak zárkózni a Kaszások, ez csak arra volt elég, hogy Varsányi félpályás kosarával egálra hozzák a második félidőt. Mindkét csapatban debütált játékos, Beák Gábor a tavaly Jászberényben játszó Várbírót, Takács Máté pedig Szabados és Dulics személyében két saját nevelésű, U18-as játékost küldött első ízben pályára. A vendégeknél Láncos visszatért, de három meghatározó ember is hiányzott a hátvédsorból, ennek, illetve Oroszi pályafutása eddigi legjobb mérkőzésének tudható be, hogy sokkal jobban dobott kintről a TF, akik a rohanós játékhoz is sikeresebben alkalmazkodtak. A sárga-feketéknél senkinek nem volt igazán jó napja, Armaghani játszott a leghasznosabban. A TF-BP 4-6-tal, az Óbuda 3-6-tal áll. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/oWAksfCIf5I .