Hatalmasat harcolt U18-as fiú válogatottunk a Sarajevo ellen, közel volt a bravúrhoz az NKA Pécs is

Lezajlott az I. Füzesi József Emléktorna második játéknapja.

:

:

U18-as fiú válogatottunk ma délután az OKK Spars Sarajevo ellen lépett pályára Pécsett, az I. Füzesi József Emléktorna második napján.

A mieink Csuti Kornél triplájával, majd Csendes Péter és Hőgye Patrik ziccereivel nagyon jól kezdtek az első három percben (7-3). A bosnyákok rendezték a soraikat, és bár a magyar csapat Fekete Csongor büntetőjével és Tóth Patrik duplájával még vezetett (10-8), az első negyed hátralévő része a vendégekről szólt (13-20). Muic hármasára Hajdú Péter felelt, de a szarajevói gárda még két triplát besüllyesztett, Jovic zsákolt, így 15 pontra nőtt az OKK fórja a 14. perc végére (16-31). Itt a vendégek torpantak meg egy kicsit, mi pedig ha nem is nagy léptékben, de Csuti és Antalics Dániel büntetőivel, majd Csuti duplájával kezdtünk közelíteni (22-31). Három bosnyák pontra Csendes egy tempóval felet, 10 pont volt a lemaradásunk a nagyszünetben (24-34).

A fordulás után is jobban kezdett ellenfelünk, Muic triplája után 16 pont volt az előnyük (26-42). Hőgye és Hajdú 5 pontjára két újabb vendég hármas érkezett, időt kért Váradi Kornél (31-48). Csuti volt eredményes ezután, de két újabb bosnyák ziccert követően megint magyar időkérés következett a 28. percben (33-52). A félidő vége végre egyértelműen a mieinké volt Csendes pontjaival, illetve Várszegi Ádám és Horváth Ádám kinti találataival – Hőgye büntetőjével egészen 10 pontra zárkóztunk vissza a negyed végén (44-54). Fekete hármasára négy bosnyák pont érkezett, de ezután jött Várszegi triplája, valamint Csendes két támadásból szerzett 5 pontja, és a negyedik negyed felénél már csak 3 ponttal voltunk lemaradva (55-58). Csuti hármasával még közelebb jöttünk, Várszegi egyenlített, két büntetővel pedig már mi vezettünk három perccel a vége előtt (63-61). Négy bosnyák büntetőre Csuti még válaszolt, de jött a vendégek két legjobbja, Jovic és Muic, a végén pedig Trnka 9 pontosra növelte a Sarajevo győzelmét (65-74).

A másik mai mérkőzésen az NKA Pécs junior csapatának komoly nyerési esélyei voltak a Lokomotiv Kubany ellen, de az oroszok jó hajrájukkal 80-76-ra nyertek.

Magyarország U18 – OKK Spars Sarajevo (bosnyák) 65-74 (13-20, 11-14, 20-20, 21-20)

Magyarország U18: Csendes 16/3, Kőházi -, Vincze -, Hajdú 8/6, Csuti 15/6. Csere: Várszegi 9/9, Fekete 4/3, Antalics 2, Hőgye 6, Maly -, Horváth 3/3, Tóth P. 2.

Sarajevo: Muic 19/9, Trnka 9/3, Jovic 17/6, Zrno 13, Bukva 8/6. Csere: Fejzic, Kamberovic 2, Hrnjic 6/6, Kustric. Vezetőedző: Marko Tribic.

Lokomotiv Kubany–NKA Pécs 80-76 (20-21, 17-27, 19-16, 24-12)

Lokomotiv Kubany: Glazkov 8, Bovduj 4, Scsetinyin 21, Grusevszkij, Oresnyikov 2. Csere: Dudnyik 3, Samari 4, Voszkobojnyikov 9, Csernyin 13, Kristinyenko 16, Lednyev.

NKA Pécs: Meszlényi 17/6, Merkl 13, Tomic 8, Prodanovic 10/6, Kelemen 4. Csere: Zalay, Habling 5/3, Maretics, Füzesi 2, Krkljes 3, Boljos 3/3, Antal D. 11/6.

A meccs teljes felvétele itt megtekinthető!

Forrás: hunbasket.hu
Fotó: Rátgéber Kosárlabda Akadémia facebook