Nagyon hamar eldöntötte a mérkőzést az Alba.

Arconic-Alba Fehérvár – MVM-OSE Lions 106-39 (27-16, 21-8, 34-6, 22-7)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Jv: Földházi Tamás Péter, Tóth Cecília, Balog György Attila

Alba Fehérvár: Somogyi 9/3, Pongó 6/6, DeCosey 13, Ford 16/6, Philmore 19/9. Cserék: Vojvoda 21/9), Takács Mi. 8, Balsay 4, Kemp 4, Takács Ma. 4.

OSE Lions: Illés 5/3, Dimitrijevic 8, Mucza 3/3, Dorogi 4, Werner -. Cserék: Szabadfi 3, Ruják 2, Pápai -, Carev 2, Krestinin 11, Barnjak 1.

Illés kezdte meg a pontgyártást egy triplával, Decosey válaszolt (2-3). Mucza is betalált a vendégek közül kintről, Ford pedig szintén egy hármast hintett be, felzárkóztatva ezzel az Albát. (5-6) Somogyi gyors öt pontjával és Philmore duplájával ellépett a Fehérvár, két büntetővel és egy Ruják kettessel kapaszkodott az OSE (13-10). 18-10-re is meglógott már az Alba Vojvoda kosarával, Dimitrijevic azonban megállította a futást (18-13). Krestinin percei következtek, egy 2+1-es akcióval három pontra hozta fel a vendégeket, Vojvoda két gyors hármassal csillapította a kedélyeket (25-16). Az Fehérvár remekül kezdte a mérkőzést, 53%-kal tüzeltek a hazaiak mezőnyből az első negyedben. 27-16

Alba kosarakkal indult a második negyed is, Vojvoda és Balsay szerzett két-két pontot (31-16). A vendégeknek egyszerűen semmi sem akart beesni, Ford sikeres közép távoli dobásával, már 11-0-ás rohanásban voltak a vendéglátók. Négy perc után sikerült végre beköszönni a vendégeknek, Krestinin törte meg a jeget (40-18). hat perc és 49 másodperc után még mindig csak Krestininnek volt pontja a negyedben, s mivel neki is csak négy, nem javult az OSE játéka. (43-20). Érdekesség, hogy az Alba kétszer is időt kért ebben a szakaszban, a két oroszlányi kosár után. Négy büntető után már 20-4-re hízott a hazai futás, érkezett is a vendég időkérés. 49-24

47 másodperc után Ford szerezte meg a második félidő első pontjait, rögtön két jó dobással jelentkezett (53-24). Ennek köszönhetően már egy perc után időtkért a Lions. A szünet nem tette meg a várt hatást, továbbra is a Fehérvár dominált Decosey kosarával már 15-4-es rohanásban voltak (64-28). A következő oroszlányi időkérésre sem kellett sokat várni, ismét Vojvoda volt közelről eredményes, amivel 38 pontra nőtt a különbség (66-28). Somogyi kosarával lépte át először a különbség a 40 pontos határt, az OSE továbbra sem találta az ellenszert az Alba játékára (70-30). Pongó triplája, Vojvoda kettese, Takács közép távoli dobása, majd megint Vojvoda ziccere már 50 pont fölé növelte a különbséget (81-30). Ebben a pillanatban már 32 szerzett pontnál jártak Pongóék a negyedben, míg a vendégek 6 szerzett pontnál álltak. 83-32

Az utolsó játékrész is hazai kosárral indult, Philmore talált be kintről, s ha egy üzlet beindul, a légiós újra eredményes volt távolról (89-32). Az Alba ekkor már a 60%-os mezőnymutatót surolta, míg a Lions 25%-on állt. Takács kettese után 59 pontra nyílott az olló, az oroszlányi csapat első 8 dobását elrontotta a negyedben (91-32). Öt perc után Dimitrijevic törte meg a vendég kosárcsendet, de Takács büntetőivel 60 pontra emelte a differenciát (94-34). A folytatásban nemhogy közelebb lopóznia nem sikerült az OSE-nek, az Alba Takács közeli dobásával még jobban elhúzott. (101-36). Alighanem ennyire sima mérkőzésre kevesen számítottak. 106-39