Újabb egylabdás meccset bukott el a Szedeák.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 71-72 (26-24, 13-18, 16-17, 16-13)

Szeged, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Ádám József, dr. Németh Patrik (Fekete László)

Szeged: Washington 24/12, Person 17/6, Polányi -, Filipovic 6, Bognár 14/3. Cserék: Kerpel-Fronius 4, Balogh -, Kovács A. 6.

Paks: Edwin 21/3, Kovács 18/6, Pajor 2, Grubor 12/6, Eilingsfeld 10. Cserék: Karosi -, Taiwo -, Buckingham 9/3, Gulyás -.

Filipovic zsákolással indult a találkozó, majd Washington talált be, Eilingsfeld 2+1-ével és Kovács büntetőivel fordított az ASE. Megint a hazaiak irányítója szerzett két pontot, Edwin is feliratkozott az eredményjelzőre, Washington egy hármast is dobott. Grubor büntetőkkel egalizált, Filipovic és Bognár két-két pontjával magához ragadta a kezdeményezést a Szedeák (13-9). Washington újra távolról köszönt be, jött is Csirke Ferenctől az időkérés. Buckingham hozta fel a Paksot egy triplával, Kovács középtávoltról volt eredményes. Ismét Buckingham villant, Washington harmadik első negyedes trojkáját szórta be. Kovács újabb kosarával már 9-cel ment a Szeged, megint Buckingham sietett csapata segítségére. Bognár maradt üresen egy középtávolira, a plusz eggyel pedig már 10 volt közte. Eilingsfeld, Pajor és Grubor vezetésével egy 8-0-át futott a Paks, így kettőre olvadt a hazai előny a végére. 26-24

Kovács Ádám kosárral kezdődött a második negyed, Buckingham válaszolt. Edwin révén az ASE kiegyenlített, Washingtonnal azonban továbbra sem tudtak mit kezdeni. Filipovic két büntetőt dobott be, Kovács Ákos és Kerpel-Fronius váltott kosarat. Eilingfeld dolgozott meg a festékben két ponttért, Edwin törte fel a hazai védelmet, aztán középtávolról is hibátlanul célzott. Washington előbb egy gólpasszt osztott ki, majd két büntetőt is a helyére tett, Kovács Ákos triplával jelentkezett, rögtön kettővel. A félidőben több kosár már nem esett, így három pontos vendég előnnyel vonultak a szünetre a csapatok. 39-42

A harmadik negyed elején Kovács Ákos ott folytatta, ahol abba hagyta, 4 pontjára, Washington és Bognár 2-2-vel válaszolt. Grubor süllyesztett el egy hármast, Edwin pontjaival már nyolccal vezetett a Paks. Person két büntetője így a legjobbkor jött, sőt egy tempót is bevágott, Eilingsfeld ugyan közbe szólt, de mivel Bognár egy hármast dobott be, újra egylabdás volt a meccs. Grubor ment végig egy ziccerig, Bognár és Kovács Ákos váltott kosarat, Washington megszerezte első tripláját a második félidőben is (55-57). Kovács két büntetője zárta a negyedet, melyet egy ponttal a Paks nyert. 55-59

Person és Washington gyorsan eltűntette a különbséget, az ASE időt is kért. Hosszú kosárcsend után Edwin dobott két egy pontost, egy ziccert és egy hármast, egyszemélyes támadógépezetként hét pontos előnyhöz juttatva csapatát. Person 2+1-e úgy kellett a Szegednek, mint egy falat kenyér, Edwin azonban továbbra sem volt képes hibázni (62-68). Kerpel-Fronius kosarára Grubor válaszolt, az utolsó öt percben azonban teljesen leállt támadásban az ASE. Person hármasával két perccel a vége előtt már csak egy volt közte, Edwin egy perccel a vége előtt közelről juttatta csapatát. Person gyors kosarával 71-72 volt az állás, és Grubor kihagyott triplája után sansza is volt a Szedeáknak megnyerni a mérkőzést, Washington azonban kihagyta a döntő dobást, így a Paks nyert. 71-72