Három negyednyi jó játékkal nyert az Egis Körmend

Egis Körmend - PVSK-VEOLIA 81-70 (23-15, 26-15, 23-14, 9-26)

Bajnokság, 3. forduló
Körmend Városi Sportcsarnok
Frányó P., Török R., Farkas G.

Egis Körmend: Thames 11,Mócsán 17/3, Ferencz 6/3, Takács K. 11/3, Taylor 9. Cserék: Oroszi -, Mosely 6, Németh -, Ireland 11/3, Durázi 7/3, Tóth N. 3.

PVSK: Ruják 11/3, Funderburk 16/6, Demeter -, Budimir 10/6, Meleg 4. Cserék: Lewis 9/3, Dragasevics 3, Brkics 17, Bíró -, Ratvay -, Carev -.

Az Egis Körmend kezdte jobban a mérkőzést, Mócsán kosarai a legjobbkor jöttek a piros-feketéknek, akiknél Anthpny Ireland már keretben volt, a kispadon kezdte az összecsapást. A negyed közepén 9-6 volt az eredményjelzőn. Lewis triplával egyenlített, de Takács gyorsan dobott két duplát. Ireland egy gólpasszal mutatkozott be, Mócsán váltotta triplára. 17-9-es állásnál kért időt a Pécs. A hazaiak nagyon magabiztosak voltak, tíz környékére növelték előnyüket és arra vigyáztak is. 23-15.

Tóth Norbert pontjaival nőtt először tíz fölé a különbség, 26-17. Dragasevics duplával kozmetikázott egy kicsit az eredményen, de azonnal érkezett Thames kosara. Jól kosaraztak a hazaiak. Dragan Alekszicsnek gyorsan időt kellett kérni, mert egyre jobban nyílt az olló. A Körmend a folytatásban is kontrollálta a játékot, magabiztosan vezetett. Közel húsz lett közte a nagyszünetig. 49-30.

Ruják kosaraival csinált egy 6-0-ás rohanást a Pécs, azonnal időt kért a Körmend. Ferencz adott el egy labdát, Brkics szerzett egy újabb pécsi kosarat. Mócsán is betalált, így maradt tíz fölött a különbség. Ruják dobott egy triplát, majd Brkics ismét betalált, benéztek tíz alá a vendégek. Az Egis Körmend azonban ismét tudott újítani, magabiztos előnyre tettek szert az utolsó negyed előtt. Közel 30 pont lett közte. 72-44.

Az utolsó negyedben már nagy “csoda” nem történt. Pedig az Egis Körmend kiengedett, a pécsiek pedig valósággal megtáltosodtak. Budimir két triplát is dobott, Funderburk pontjai is jöttek, de későn jött a jó teljesítmény, szorossá tudták tenni a mérkőzést, de fordítani már tudtak.

Az Egis Körmend az első három negyedben nyújtott teljesítménye alapján megérdemelte a győzelmet, Ziga Mravljaktól