Légiósok

Hanga Ádám ezúttal is jól játszott, de a döntő második mérkőzését elvesztette a Real Madrid

Döntetlen a párharc.

:

:

Szerdán este lejátszották a spanyol bajnokság fináléjának második találkozóját – mint ismert, az első meccset Hanga Ádám extrájával 88-75-re nyerte a Real Madrid a Barcelona otthonában – írja az MKOSZ honlapja.

A második összecsapást is sokkal jobban kezdte a fővárosi alakulat, amely 12-2-vel nyitotta a mérkőzést – Hanga zsákolása volt a találkozó első kosara. A Barca reagált, két pontra közelítette ellenfelét a második felvonás legelején (15-17), de ekkor jött egy Hanga-tripla. Ami késett, nem múlott: Laprovittola a 15. perc közepén egalizált (22-22), majd fej-fej mellett haladtak a felek, a félidőben egyenlő volt az állás (65-65).

Az első félidőhöz hasonlóan a második is egy Hanga-duplával indult – ezután rögtön gólpasszt a magyar klasszis, a 24. percben pedig egy újabb zsákolást láthattunk tőle (39-43). Vezetett ekkor a Real, ellépni viszont nem tudott. A harmadik felvonás elején Mirotic tartotta versenyben a gránátvörös-kékeket, a szakasz végén pedig Laprovittola és Kuric is besegítettek a spanyol magasembernek, így 10 perccel a vége előtt 2-vel már a Barca ment (56-54).

A záró játékrész elején, a 33. perc végére 8 ponttal megugrott a katalán alakulat (65-57), a Madrid azonban új lendületre kapott. Yabusele, Causeur és Tavares büntetői után már egál volt az állás, és még csak ekkor érkeztünk a negyed feléhez (65-65). 65-65-nél befagyott az eredményjelző, Mirotic és Tavares pedig két-két kosarat váltottak, így jutottunk el az utolsó perchez (69-69). Higgins mindkét büntetőjét a helyére küldte, Causeur triplája viszont kimaradt, így 71-69-es győzelmével egyenlített a döntőben a Barcelona, 1-1-re állnak a felek.

Hanga Ádám 26 perc alatt 10 ponttal, 5 lepattanóval és 2 gólpasszal segítette övéit.