Connect with us
Hirdetés

B-csoport

Győzött Szigetszentmiklóson, ezzel feljutott az A csoportba a Fót

Történetük során először szerepelhetnek a legmagasabb osztályban a lila-fehérek.



:

:

Ferencz Csaba búcsúja és a ZTE kiesése mellett egy harmadik történelmi esemény is jutott a mai napra a magyar kosárlabdában: fény derült a következő kiírás A csoportos újoncának kilétére.

BKG-sikerrel indult a finálé, viszont az előző két mérkőzést az alapszakaszgyőztes Fót nyerte, így bajnokavatásra készültek a lila-fehérek, ehhez azonban másodszor is be kellett venniük a Kosok otthonát. Közel három perc telt el kosár nélkül, ekkor Antóni köszönt be, Reiber zsinórban hét pontot szerzett, Juhos is belelendült a játékba, sokáig felváltva estek a kosarak, Nagy Botond büntetőivel egy negyed után a kék-sárgák jártak leheletnyivel előrébb (18-17). A hazai kapitány triplájával hattal is mentek a házigazdák, kiegyenlített játék folyt a pályán, a negyed derekán Antóni révén érték utol ellenfelüket a fótiak (28-28). A következő hat pont is az övék volt, ezzel tartósan magukhoz ragadták a vezetést, de a félidőben is minimális volt a differencia (39-43). A fordulás után sem változott a meccs képe, egy-két lépéssel jártak ellenfelük előtt az ekkortájt Karda vezett Tigrisek. Németh távolijával és Juhos visszatett pattanójával ellépett kilenccel a Fót, de a negyed véger Nagy Botondéké volt, az utolsó tíz percre maradt a döntés (61-63). A hazai kapitány trojkájával már a szigetszentmiklósiak álltak jobban, a 34. percben Antóni kinti kosara jelentett újabb fordulatot (68-70). Hármasra hármas volt a válasz, de 73-73 után végérvényesen kezükbe vették az irányitást Juhosék, a 2005-ös születésű Karda Dominik nyerőembernek bizonyult, Nagy Botond hiába hintette be ötödik tripláját, mindenre tudott reagálni Surmann Gábor együttese, amely így mindössze négy piros csoportos szezon után bajnoki címet ünnepelhetett a záró dudaszó felharsanásakor – a különbség azonban csalóka, igazi ki-ki meccset vívtak a felek. Bár a fótiak háromszor annyi labdát adtak el (6-18), ezt az 50-29-re megnyert lepattanócsatával és a jóval pontosabb dobóhatékonysággal (39%-54%) ellensúlyozni tudták, az is fontos tényezőnek bizonyult, hogy ők álltak több lábon.

NB I. B Piros csoport, döntő, 4. mérkőzés

BKG PRIMA Akadémia – Phoenix-MT Fót 83-94 (18-17, 21-26, 22-20, 22-31)

BKG: Nagy Be. 6/6, Nagy Bo. 32/15 (+10 gólpassz), Arnóczi -, Armaghani 18, Reiber 17. Cs.: Gyimes 6, Galambos 4, Büki -.

Fót: Karda 16/3, Mitchell 21, Dancsecs 19/12, Antóni 10/6, Juhos 14 (+19 lepattanó). Cs.: Németh A. 7/3, Richter 3/3, Boka-Magó 3/3, Gerencsér 1, Kis R. -, Tóth P. -.

Dr. Nagy Ágoston: Az álomnak vége. Az alapszakasz első meccse óta azt gondoltam, tudunk jobbak lenni és amikor kell, akkor legyőzni ezt az ellenfelet. Mára mindent tudtunk róluk, mégis olyan kihagyások voltak, amik nem fértek bele. Sokszor játszottunk szépen, olyan fontos dolgokban lettek jobbak percről-percre, amit nem engedhet meg az, aki nyerni akar. A végére átvettük a vezetést és felcsillantott a remény még így is. Biztos voltam benne, hogy lehet győzni. Talán a pályán lévők túlságosan elhitték. Nagyszerű éven vagyunk túl, sokat tanultunk önmagunkról és a csapatban csodálatos emberek vannak. Nekem ez majdnem olyan fontos, mint a győzelem. Ebben biztosan hibáztam. Hosszú évek óta vágyjuk a bajnoki címet, és hogy megmutassuk magunkat az A csoportban. Majd nyilatkozunk is a szövetség részére, hogy másodikként vállalnánk az indulást, ha felkérnének. A szurkolóink száma szépen nőtt és remélem, nem csalódtak nagyot! Köszönünk mindent azoknak, akik szorítottak értünk. Hogy mit érzünk? Mérhetetlen csalódást, amit soha nem lehet teljesen feldolgozni.

Surmann Gábor: Nehezen találom a szavakat, a boldogságom és a büszkeségem mértéke határtalan. Egy hosszú útnak a csúcsára értünk, amely egy tudatos, precíz és szisztematikus munkafolyamatnak a beteljesülése. 7 évvel ezelőtt még az NB II.-ben szerepeltünk, most pedig feljutottunk az élvonalba. Egészen hihetetlen és egyben szürreális ez még, ehhez idő kell, hogy feldolgozzam. Azt gondolom, hogy az a csapat, amely 24-2-es alapszakasz mérleget hoz – korábbi csúcsokat beállítva ezzel -, továbbá zsinórban 22 meccset tud nyerni, 18 idegenbeli mérkőzéséből 17-et megnyer, illetve az a csapat, aki 0-1-ről a döntőben 3-1-re tud nyerni – ebből kettőt idegenben -, kell e bármi féle magyarázatot adni a bajnokság megnyerésének érdeméhez. Szerintem nem. Nekem ezek a srácok a legjobbak, elmondtam ezt már többször is korábban. De most már ez a bajnokság végeredményét nézve is teljes mértékben igaz. Hiszen bajnokok lettünk. A mai mérkőzéssel nem is kívánok érdemben foglalkozni. A szív diadala volt, sok sok nehézséggel megküzdve. A szigetszentmiklósi csarnok pedig immáron egészen biztosan kedvenc helyemé vált, ha már csak az elmúlt 3 évet nézem. Két megnyert negyeddöntős párharc után most a döntőben is felülkerekedtünk a BKG-n. Nem beszélve arról, hogy az első piros csoportos mérkőzésünk is pont ebben a csarnokban kezdődött. És most itt is zárul le. Végezetül hálás köszönetemet szeretném kifejezni több irányba is. Kezdve a játékosaim felé, akik hihetetlen nagy munkát végeztek az egész szezon során. Jobbkezem, “csékám”, és egyben barátom, Juhos Levi felé külön! Andor felé, aki az egész szezon során végig alázattal mellettem volt segédedzőként. Az orvosi és a rehabilitációs részlegnek, kiemelten Susinak, Szilárdnak és Zoliéknak. Akik mindig mindenkit helyrehoztak, amikor csak szükség volt rá. Akkor a fotósunknak, Attinak, videósunknak, Milánnak. Továbbá a szponzoraink felé, Tamás itt élen jár ebben. Továbbá a város és az Önkormányzat felé, Krisztián, Laci és Attila, nektek külön köszönöm. A szurkolóink felé, akik minden meccsen valósággal 6. emberként funkcionáltak csapatom számára. S amivel lehet kezdenem kellett volna, drága feleségem, aki mérhetetlen nagy támaszom nekem. Édesapám, aki minden meccsünkön ott volt és támogatott bennünket. Édesanyám, aki a mindenes szerepét játszotta sokszor otthon. De az egész családom felé is, beleértve a család barátainkat is. Kati, Endre, Tibi és még sorolhatnám. Ő nélkülük ez a siker nem jöhetett volna létre. Ahogy a csarnokunkat üzemeltető kft ügyvezetője nélkül sem. “Duda”, innen is ölellek. Pfuu, remélem nem hagytam ki senkit sem. Ma az biztos, hogy méltó módon meg fogjuk ünnepelni ezt a történelmi győzelmet. Utána pedig készülünk az U21-es döntőre, valamint neki fogok látni a következő szezon kialakításának. Egy szomorú és elgondolkodtató dologgal zárnám. Azt már megszoktuk, hogy a “tanár úr” nem gratulál nekünk, de hogy a bajnoki címet nyerőnek ne engedje levágni a hálót, az egyenesen felháborító és szégyen. Ennyire nem tudni veszíteni, az már hogy is mondjam, több mint aggasztó… Itt köszönném meg a másodedzőjük, technikai vezetőjük, és egy meghatározó játékosuk elnézéskérését ezért a döntésért. És külön köszönöm “Batyi Pistának”, aki segített nekem ebben és nem fosztott meg egy olyan élménytől minket, ami minden bajnokcsapatot megillet. Csak jelezném, hogy a háló azóta is a nyakamban van, és abban fogok aludni. Kellemes nyári pihenést kívánok mindenkinek, a BKG-nak pedig további minden szépet és jót kívánok a Piros csoportban.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-1 a Fót javára.

A mérkőzés visszanézhető itt.

Fotó: Phoenix-MT Fót

22 hozzászólás

22
Szólj hozzá!

Kérlek regisztrálj / jelentkezz be a hozzászóláshoz
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
Kalapácsmm321MTEKORMEND1975Cogito ergo sumOroszlanyi Banyasz Recent comment authors
Kalapács
Olvasó

A közvetítést is abban a másodpercben elvágták, ahogy lefújták a meccset.
Semmit nem mutattak az ünneplésből.
Elegáns társaság ez a BKG…

Cogito ergo sum
Olvasó

Habilitált doktor úrnak természetesen nem sikerült gratulálnia a bajnok csapatnak, ezen már meg sem lepődünk, de az, hogy a vendégek ünneplése közben felhúzzák a palánkokat, majd mindenki hülyét játszva vonogatja a vállát, hogy semmi esetre se legyen hálóvágás, igencsak szomorú és elgondolkodtató.

Esetleg el kellene gondolkodni a koncepcióváltáson, mert ez kezd rém kínos lenni, bár a gyerkőcök még 31-32 évesek, talán még 3-5 év 40 percezés van bennük…

Reméljük, az egyetemen professzorként nem ilyen attitűdöt képvisel, kívánok neki egy Nyilas Misi-féle karakterfejlődést, ha már Debrecenben játszódik.

HYPER
Olvasó

Gondolom a csapat fele kuka lesz. Az A csoporthoz külföldi kell mert különben csak pofozó gépek lesznek. Ja meg jó sok pénz.

nick19
Olvasó

Egyetértek. A legtöbb sportágban ilyen egy osztályváltás, a kosárlabdában pedig különösen nagy a különbség. Sajnos sokszor van úgy, hogy a feljutást kiharcoló csapatot cserélni kell.

SzombathelyiOrk
Olvasó

Csapattal nincs bajom, vannak szimpatikus arcok. De az ő szurkolóik is csak verni fogják, (mind a 15) a saját dobját, mint Tolnában meg mint fehárváron az asszonykórus.

Csakegycsapatvanvasmegyeben
Olvasó

Dr.Habil Nagy coach, ezuttal mi a kifogas?
Lehet Birozni;)

hogy egy klasszikust idezzek:
A Foti uton, lesz ma a sze…

Cibuláre Bucimbunga
Olvasó

Gratulálok a feljutáshoz!! Juhi gyere haza (hozhatod a Dancsecst is)! 🙂

Oroszlanyi Banyasz
Olvasó

Dancsecs állítólag hozzánk jön.

BPeti
Olvasó

Kíváncsi leszek a “csodálatos” fóti szurkolótáborra. Kb. Honvéd szint

SzombathelyiOrk
Olvasó

Milyen usztavka várható a Honvéd-Fót meccs előtt?

SavariaFika
Olvasó

Az biztos. várjuk az előre lebeszélt honvéd-fót usztavkát időpontját

33goldmedals
Olvasó

Mondjuk ti ezt megoldjátok magatok között. Ez van, ha kicsi a falu, és sok a tahó.

33goldmedals
Olvasó

Fóbiapeti mwgint nem vette be a gyógyszert. A helyedben azon aggódnék inkább, hogy a milliárdos adósságotokra most is megkapjátok-a a rajtengedélyt, vagy követitek zalai haverjaitokat cumcika.

MTEKORMEND1975
Olvasó

Te balfasz pesti idióta milyen tartozásról beszélsz? Inkább szedjetek össze szurkolokat ne 15-20an legyetek a bközépben!

BPeti
Olvasó

Erre szokták mondani, hogy gyógyszerre ne igyál…

mm321
Olvasó

Ha Honvéd szint ha nem, kezdj el barátkozni a gondolattal. Balfsz

BPeti
Olvasó

Nem kell még egy akkora színház mint silverhelyen

4eventeVB365
Olvasó

Nagyon remelem , hogy el is vállalják. Teljesen jó ez a magyar mag a kozepmezonyre, ha belenyulnak a légiósokba, esetleg feljebb is lehet kacsingatni. De ha csak kozepeset vagy gyenget hoznak, akkor sem lesznek kiesési gondjaik

ejjha
Olvasó

Gratuálok. Amúgy vállalják?
Ők igazából MT= megyeri tigrisek, tehát újpest (lila-fehér). Csak Fóton jatszanak.
Amúgy most jön a fekete leves. Hely kell a légiósoknak.

skarpskytt
Olvasó

Kelleni is fognak, meglepne ha pl. Juhos vállalná az A-csoportot

33goldmedals
Olvasó

Ne reménykedj, vállalják.

ejjha
Olvasó

Na mesélj, hol írtam hogy remélem nem?

Legfrissebb

Hírek

Facebook