Krnjajski és Rivers is nagyot játszott a vendégeknél.

PVSK-VEOLIA - Kaposvári KK 85-91 (18-16, 23-28, 29-22, 15-25)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Ádám J., Török R., Fodor A.

Pécs: Ruják 7/3, Lewis 18/3, Funderburk 14, Budimir 14/6, Brkics 19. Cserék: Carev -, Dragasevics 3/3, Krivacsevics 10.

Kaposvár: Krnjajski 23/9, Baki 2, Rivers 33/9, Bogdán 2, Hendlein 14/3. Cserék: Puska 2, Paár 2, Plézer 13/9.

Szomszédvári rangadóval zárta a szezont a Kaposvár együttese, amely a Pécshez látogatott a play-out 10. fordulójában. A baranyaiaknak még egy mérkőzésük van hátra az idényből, szombaton a Zalaegerszeget fogadják.

Egy-egy elhibázott támadás után Rivers kosara nyitotta meg a pontgyártást a találkozón, Budimir válaszolt egy befutás után (2-2). Összességében jobban kezdtek a somogyiak, Hendlein közelije után már 2-6 volt az állás. Feljavultak a hazaiak, előbb Lewis süllyesztett el egy triplát, majd Brkics küzdött óriásit egy támadólepattanóért, amivel a fordítás is meglett (9-8). Lefagyott a KKK, miközben folyamatosan érkeztek a pécsi kosarak, egy nagy futás után már 16-8 volt az eredményjelzőn. Hendlein hármasa állította el a vérzést, jól hajráztak a vendégek. 18-16.

Rivers büntetőivel hamar egyenlített a Kaposvár a második felvonás elején, de Krivacsevics és Budimir is betalált a túloldalon (22-18). Plézer jól szállt be a padról, két trojkát is eleresztett, végig ott loholt az ellenfele nyakán a KKK (27-26). Minden felzárkózási kísérletre jól reagáltak a hazaiak, főként a Lewis-Budimir-Brkics tengely volt elemében (37-32). Krnjajski csinált egy 2+1-es akciót, majd Riverstől érkezett négy pont zsinórban, újra a somogyiak vezettek, időt kért Dragan Alekszics (37-39). Sokáig úgy tűnt, hogy döntetlennel mennek a csapatok a nagyszünetre, ám Krnjajski közel a félpályáról eleresztett palánkos hármasa beakadt. 41-44.

Mint az első kettőt, úgy ezt a negyedet is Rivers indította, ezúttal egy hármassal. Hendlein kapott jó labdát Krnjajskitól, kezdett is volna ellépni a Kaposvár, de Budimir triplája megállította a somogyiakat (44-49). Rivers nagy kedvvel játszott, már a huszadik pontját szerezte, ezúttal Dragasevics válaszolt a túloldalon (47-52). Lewis révén megkezdte a felzárkózást a PVSK, sőt, Brkics kosarával egyenlítettek a hazaiak (56-56). Plézer is jó napot fogott ki, már a harmadik trojkáját süllyesztette el, de erre is tudott reagálni a Pécs (62-61). Kiélezett meccset játszottak a felek, felváltva változott a vezető csapat kiléte, izgalmas utolsó negyedre volt kilátás. 70-66.

Rivers megtartotta jó szokását, a záró etapot is ő indította, ráadásul ezután egy betörést is sikeresen véghez vitt (70-70). Felváltva jöttek a kosarak mindkét oldalon, nem tudtak dűlőre jutni a csapatok (76-77). Kicsit megtorpant a PVSK, miközben Krnjajski és Rivers is eleresztett egy-egy hármast, négy perccel a vége előtt kezdett meglépni a Kaposvár (76-83). Funderburk talált utat a gyűrűig, de jött Rivers válasza, ráadásul Hendlein is betalált (78-87). Nem adta fel a Pécs, előbb Lewis, majd Brkics köszönt be, időt kellett kérnie a vendégeknek egy perccel a vége előtt (82-87). Innen viszont már nem tudott közelebb jönni a baranyai együttes, az utolsó negyedben meglépett a Krnjajski és Rivers húzta KKK, így győzelemmel zárta az idényt. 85-91.

Fotó: hunbasket.hu