Győzelemmel zárt hazai pályán a Kaposvár

Hat vereség után szép befejezés.

Kometa Kaposvári KK - Atomerőmű SE 85-70 (26-19, 15-24, 23-19, 21-8)

Alsóházi rájátszás, 10. forduló
Kaposvár, Kaposvár Aréna
Játékvezetők: Benczur Tamás, Praksch Péter Árpád, Varga-Záray Katalin (Téczely Tamás)

Kaposvár: Paár 11/3, Puska 3/3, Gabric 18/9, Krnjajski 19/3, Hughes II. 22. Cserék: Bogdán 7/3, Fehérvári -, Hajduk -, Szőke 2, Antalics -, Halmai 3/3.

Paks: Edwin 18/3, Pajor 11/3, Buckingham 14/3, Gulyás 8/6, Taiwo 6. Cserék: Frank 3/3, Csizmadia 8, Karosi -, Pavlík 2, Kékesi -, Géringer -.

Jól kezdte a mérkőzést a vendég látó Kaposvár, Hughes, Gabric és Paár vezetésével 8-2-re vezettek két perc elteltével. Edwin hozta közelebb a Paksot, de csak ideiglenesen köszönhetően Garbic betörésének. Krnjajski duplájával és Gabric hármasával már 15-5 állt az eredményjelzőn, Edwin egyszemélyes támadófegyverként üzemelve felhozta csapatát -6-ra. Hughes használta ki erőfölényét a festékben, Buckingham vette le kicsit a pontszerzés súlyát irányítójáról. Pavlík és Gabric váltott kosarat, Buckingham Frank passzát váltotta három pontra, Halmai azonban visszadobta ezt. Frank folytatta a triplák sorát, Bogdán maradt üresen a palánk alatt és két ponttal büntetett. A negyedben már csak két Szőke-pont született, így 7 pontos előnyről várta a folytatást a Kaposvár. 26-19

A Paks kezdte jobban a második negyedet, Pajor és Edwin is betalált kintről, így a hazaiak időt kértek. Hughes mutatott be egy 2+1-et, Pajor megmutatta, hogy a vonalon belülről sincs elveszve. Taiwo zsákolása után már az ASE utolérte ellenfelét, Krnjajski kettesére Gyulyás válaszolt (31-31). Buckingham szerezte meg a mérkőzés folyamán először a vezetést a vendégeknek, ezt Gabric orvosolta, egymás után kétszer. Taiwo és Pajor kosaraival már 3 pont volt Csirke Ferencék előnye, ezt Buckingham növelte tovább. A negyed utolsó perce azonban a somogyiaknak sikerült jobban, így mindössze két pont választotta el a két csapatot a szünetben. 41-43

Hughes erősen kezdte a második félidőt, ennek köszönhetően 7-2-t mentek a hazaiak és átvették a vezetést. Taiwo szerzett két pontot Hughes mellett, Edwin törte fel a hazai védelmet. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a negyed közepén, hol egyik, hol másik vezetett egy ponttal, végül döntetlennel értünk oda az utolsó három perchez. Csizmadia kettesére Hughes válaszolt, Gulyás talált be kintről. Buckingham egy pontot a vonalon hagyott, a szakaszt pedig 5-0-lal zárta a Kaposvár és átvette a vezetést. 64-62

Krnjajski egy maga berámolt 6 pontot a záróetap elején, amivel 8 pontos előnyre tett szert a hazai gárda, Edwin törte meg a one man showt egy duplával. Hughes zsákolt, az ASE teljesen beragadt támadásban, így 5 perccel a vége előtt 10 pontos különbség alakult ki. A Paks ezután levette a pályáról két légiósát, a Kaposvárnak sikerült tovább építeni az előnyt, ezzel gyakorlatilag eldöntve a mérkőzés sorsát. A hazaiak hat vereség után nyertek és szépen búcsúztak szurkolóiktól. 85-70