Győzelemmel tért vissza a pécsi kispadra Szekulovics

Több, mint harminc pontot vert a DEAC-ra a BKG, elhozta a két pontot Salgótarjánból a MAFC.

:

:

Vasárnap három mérkőzéssel folytatódott a piros-csoportos alapszakasz.

BKG-Prima – DEAC U23 112-81 (20-22, 21-20, 26-10, 45-29)

BKG: Nagy Be. 13/6 (+11 gólpassz), Nagy Bo. 44/15 (+13 kiharcolt fault), Plézer 15, Galambos 3, Lilaj 22/3 (+18 lepattanó, 10 kiharcolt fault). Cs: Halász 9/3, Karakó 4, Spiriev 2, Szeleczki -, Petrovics -.

DEAC: Kenéz 9, Neuwirth 17/15, Balázsi 5/3, Kovács 15/3, Fábián 4. Cs: Magyari 2, Czermann 2, Várszegi 3/3, Ságodi 7/3, Hibján 4, Hegedüs 3, Pollák 10/6.

A második félidőben kiütötte a DEAC-ot a BKG. Az első két negyedben kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, a másodikban rendre a debreceniek jártak előbb egy pár ponttal, a nagyszünetben is náluk volt a minimális előny. A fordulás után elkezdtek beesni a hazai triplák, miközben a cívisvárosiak nehezen találták meg a réseket a szigetszentmiklósi pajzson, gyakorlatilag egy negyed alatt eldőlt a mérkőzés. A záró tízpercre szétestek a vendégek, akik összesen húsz (!) személyi hibát vétettek csak ebben a negyedben (a teljes mérkőzésen 35-öt), így fölényes különbséggel vágtak vissza a debreceni vereségért a Kosok. A Nagy Botond-Lilaj kettős 66 ponttal, 23 kiharcolt faulttal és 104-es VAL-mutatóval zárt, a hazaiak szezonrekordot jelentő 56 büntetőt dobhattak, a Mandics-legénység egy félidőn át tudta tartani a lépést a sárga-kékekkel. A BKG mérlege az idény során először pozitív, 8-7, a debreceni fiatalok 9 győzelem mellett hatodszor kaptak ki. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/WvYB9JUd7m4 .

Nagykőrösi Sólymok KE – Pécsi VSK-Veolia 65-85 (9-20, 19-24, 19-19, 18-22)

Nagykőrös: Molnár B. 6, Filep 6/6, Fehér 9/3, Kovács 13/6 (+10 lepattanó), Timkó 18 (+11 lepattanó). Cs: Váits 10, Molnár M. 3/3, Kocsis -.

PVSK: Halász 7/3, Bor 6/6, Harler 24/12, Bíró O. 8, Horti 13 (+14 lepattanó). Cs: Tóth 11 (+12 lepattanó), Németh 11/9, Molnár M. 5/3, Kocsis -, Bíró L. -.

Magabiztosan győzött Nagykőrösön az immár Szrecsko Szekulovics vezette PVSK. Az első percekben a védekezés dominált, különösen a csapatkapitány Lakosa nélkül felálló hazaiak voltak bajban támadásban, ám a második etap már kiegyenlítettebb és gólgazdagabb volt – a pécsi előny ezzel együtt sem forgott veszélyben. A harmadik negyedet kihozták egálra a Sólymok, végül húsz ponttal bizonyultak jobbnak a vendégek. A gyengébb dobószázalékok kedveztek a lepattanó-specialistáknak, két-két magasember is dupla-dupláig jutott, inkább mezőnyposzton jött ki a két játékoskeret közti különbség. A rutinos szerb mester első meccse alapján merőben más taktikával küldi pályára csapatát, mint Juhász Olivér, a nagykőrösi találkozó statisztikái arra utalnak, hogy Szekulovics elődjénél jóval nagyobb hangsúlyt fektet a védekezésre – hogy valóban így van-e, az a következő hetekben kiderül. Mindenesetre három vereség mellett tucatnyi győzelemnél tart a Vasút, ezzel a sikerrel megszilárdították helyüket a tabella második helyén a pécsiek; az ezúttal is nagyot küzdő piros-feketék helyzete éppen fordított: 3-12-vel állnak és hátulról a másodikok a táblázaton.

Salgótarjáni KSE – MAFC 84-93 (22-22, 19-28, 23-17, 20-26)

SKSE: Herendics 9/3, Vas-Teplán 11/9, Dragasevics 30/15, Hargitai 9/3, Takács 4. Cs: Molnár 16, Geiger 3, Kuttor 2, Monye M. -.

MAFC: Tóth P. 25/9 (+10 gólpassz), Maly 2, Buzás 16/9, Bordács 19 (+12 lepattanó), Komma 11. Cs: Csapai 10/6, Polgárdy 4, Pintér 4, Misek 2, Tóth V. -, Matejovics -.

Feszült, küzdelmes mérkőzésen gyűjtötte be a két pontot Salgótarjánban a MAFC. Az első percekben a hazaiak akarata érvényesült, de a nyitónegyed második felére belelendültek a korábban még nem látott összeállításban kezdő fővárosiak, tíz perc után döntetlen állt a táblán. A második játékrész már egyértelműen a műegyetemistáké volt, gyorsan kialakult javukra a tíz pont körüli különbség. A fordulás után eleinte felváltva estek a kosarak, aztán megtorpantak támadásban a vendégek, a 30. percben már csak egyetlen pont volt közte. Észlelték a bajt a Lakits-tanítványok, és a zárónegyed első felében elöl-hátul összeszedetten játszva elléptek húsz ponttal, a hátralévő időben már csak zárkózni tudtak a nógrádiak. A fordulatos találkozón tarjáni részről elsősorban a második félidőre feljavuló Herendics dicsérhető, a túloldalon ismét a Bordács-Tóth duó vitte a prímet. Győzelmével a MAFC stabilizálta helyét az első négyben, 11-4-es mérlegük a 3. Vasaséval azonos; az SKSE győzelem-vereség mutatója negatívra romlott, de 7-8-cal továbbra is PlayOff-helyen állnak a tarjániak. A mérkőzés visszanézhető az alábbi linken: https://youtu.be/qTxY5xSUbPw .