Győzelemmel pihen a bajnok

A szombathelyiek “levédekezték” az Albát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 89-63 (21-13, 21-14, 24-20, 23-16)

Bajnokság, 19. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2890 néző
V.: Benczur T., Ádám J., Söjtöry T. (Páli dr. K.)

Falco: Váradi 7/3, Curry 12/6, Benke 5/3, Washington 11/3, Reddic 9. Csere: Perl 9/3, Filipovity 13/3, Hooker 10/3, Lake 12, Krivacsevics 1.

Alba: Ljubicsics 13/6, Guyton 3, Markovics 15/3, McDuffie 9, Csorvási 6. Csere: Govens 2, Csupkovics 9/3, Molnár 6, Keller –, Lukács -.

A bemutatásnál nagy tapsot kapott a korábbi helyi kedvenc, Darrin Govens, aki először lépett pályára az Aréna Savariában azóta, hogy távozott a Falcótól.

Markovics hármasára Curry felelt, 8-0-val próbált rögtön az elején erőt demonstrálni a bajnok. Nagy hangsúlyt fektettek a védekezésre a vasiak, az első negyedet 21-13-ra nyerte a Falco.

A folytatásban állandósult a tíz pont körüli különbség. Nem találta a fogást a hazaiakon az Alba, még úgy is 42-27-re vezetett a félidőben a Szombathely, hogy gyengén dobott távolról, nem mintha a fehérváriak jobban céloztak volna (3/12, illetve 3/15).

Csorvási nyitott egy duplával a szünet után, amire Curry, csakúgy, mint a meccs elején, távolról felelt. Washington triplájával a huszonharmadik percben a húszat is átlépte a különbség (50-29). Markovics próbálta tartani a lelket a vendégekben, inkább kevesebb, mint több sikerrel, persze ez legkevésbé rajta múlt. Perl utolsó másodperces hárompontosával alakult ki a harmadik negyed végeredménye (66-47).

Könnyedén ynert Curry és a Falco (fotó: ugytudjuk.hu/Vágvölgyi Bálint)

Markovics tizenötödik pontját szerezte, de rajta kívül nem akadt senki, aki elérte volna a tízet az Albából. Ljubicsics faultolta sportszerűtlenül Reddicet, az amerikai center csak egy büntetőt dobott be, utána viszont hozzátett egy duplát (69-49). Nyilván ekkor már mindenki tudta, hogy a mérkőzés eldőlt. A végén a hazaiak igyekeztek a látványra is adni, a közönségnek pedig tetszett a show. A bajnok győzelemmel mehet tehát szünetre.

fotó: ugytudjuk.hu/Vágvölgyi Bálint