HÜBNER Nyíregyháza BS - Zalakerámia ZTE KK 73-63 (20-15, 14-13, 24-21, 15-14)

Bajnokság, középszakasz, alsóház 6. forduló
Nyíregyháza, Continental Aréna
V.: Tőzsér Dénes Kelemen, Sörlei Attila, Major Ádám (Balogh László György)

Nyíregyháza: Bus 8, Kiss B. 4, Bazsó 9/9, Coleman 8/6, Suárez 16/9. Csere: Mokánszki 12/9, Anda 7, Kozák 2, Szobi 4, Madár 3/3.

ZTE: Takács M. 2, Polster 5/3, Németh Á. 8, Révész 10, Holton 16/9. Csere: Csuti 9/9, Szalay 2, Simo 5/3, Makkos 3, Horti 3/3.

Tét nélküli mérkőzés játszott Nyíregyházán egymással a HÜBNER Nyíregyháza BS és Zalakerámia ZTE KK csapata az alsóház 6. fordulójában. Az már két fordulóval korábban eldőlt, hogy ez a két csapat biztosan bennmarad az élvonalban. Ez meglátszott a két együttes összeállításán is: hazai oldalon a paksi mérkőzéshez hasonlóan csupán Coleman és Suárez lépett pályára a légiósok közül, míg a ZTE-ben csak Holton jutott szóhoz.

Németh és Holton pontjainak köszönhetően a vendégek vezettek az első percekben, majd 5-4-nél Bazsó triplája után a Nyíregyházánál volt az előny. Bus büntetőire Holton válaszolt távolról. 7-7 után újra a hazaiknak sikerült meglépniük, Coleman és Bazsó is behintett egy-egy hárompontost. Ezúttal gördülékenyebb volt a hazaiak játéka a felforgatott összeállításban, mint az előző fordulóban Pakson, ezáltal élvezhetőbb volt a játék is. A ZTE Révész és Németh révén szűkítette a különbséget, de egyenlíteniük nem sikerült. Az utolsó percben Kozák duplájára Simo válaszolt. A slusszpoén azonban Mokánszkié volt, akinek a triplája zárta a játékrészt (20-15).

6-0-val indult a második negyed, Anda 2+1-es akciója után 26-15 állt az eredményjelzőn. Csuti triplájával kapaszkodtak a zalaiak, majd Suárez ziccerezett pontosan. Tartotta nyolc pont körüli vezetését a hazai együttes. A vendégeknél Holton próbálta kezébe venni a kezdeményezést. Az amerikai be is talált távolról, de rögtön válaszolt rá az ellentámadásból Suárez. Több elhibázott támadás után Polster dobott be egy triplát. Erre Bazsó válaszolt újfent távolról. Az utolsó pillanatban még Takács duplája belefért, így hat ponttal vezetett a félidőben a Nyíregyháza (34-28).

Horti hárompontosával indult a második félidő. Az ellentámadásból Coleman tudott eredményes lenni, majd Horti kihagyott közelije után Mokánszki vágott be egy triplát. Simo és Szobi is hibázott, nem úgy Coleman, akinek a hármasát követően 42-31 állt az eredményjelzőn. Holton pontjaival kapaszkodtak a zalaegerszegiek, de izgulnia így sem kellett a hazai publikumnak. A negyed második felében viszont elkezdett olvadni a nyíregyházi előny, Szalay büntetői, majd Holton távolija után 46-44 volt az állás. A legjobbkor jött a hazaiaknak Madár hármasa, majd Suárez egymást követő több jó megoldása. A chilei játékosnak köszönhetően kilenc ponttal vezetett a záró tíz perc előtt a Blue Sharks (58-49).

Sok hiba csúszott a csapatok játékába, ami a hazaiaknak kedvezett. Tíz pont körül állandósult az előnyük. A 37. percben még felcsillant a ZTE előtt a remény, amikor Csuti távolról volt eredményes, ezzel lőtávolságon belülre hozva csapatát. 63-57-nél azonban már nem sikerült közelebb kerülnie a vendégeknek, és végül magabiztos győzelmet aratott a Nyíregyháza (73-63). Ezzel a hazai győzelemmel pedig megelőzte a zalaiakat a tabellán és a 11. helyen zárta a bajnokságot.

Fotó: Hübner Nyíregyháza BS Facebook