Gyorsan eldőltek a dolgok Szombathelyen

A Pécs nem tudta felvenni a ritmust a jól játszó hazaiakkal.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Pécsi VSK-Veolia 88-53 (30-11, 20-14, 23-12, 15-16)

Felsőházi középszakasz, 7. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2820 néző
Játékvezető: Győrffy P. A., Frányó P., Minár L. (Dr. Gencsev P.)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens 9/6,Curry 15/9,Váradi 11/6, Bruinsma 11/6, Reddic 10. Cserék: Perl 8/3, Verasztó 1, Balmazovics 6/3,Tóth N. 6, Bíró 8/3, Hódi 3/3, Körmendi -.

Pécsi VSK-Veolia: Pongó 15/9,Taylor 6, Csirics 3/3, Demeter 3/3, Horti 8. Cserék: Berkics 2, Bíró L. -, Wright 8, Dragasevics 2, Olasz 6.

Szenzációsan elkapta a fonalat a hazai csapat a mérkőzés elején. Curry, Reddic és Bruinsma vezérletével 30 pontig jutottak a sárga-feketék. Közel 70 %-al dobtak, és kétszer olyan hatékonyan lepattanóztak, mint a vendég pécsiek. Csirke Ferenc csapatának szemmel láthatóan nem tetszett a kemény védekezés, kevés dobóhelyzet tudtak kialakítani, és nagyon gyorsan közel húszpontos hátrányt szedtek össze. 30-11.

A második negyed Horti kosarával indult, de a Falco menetelésével folytatódott. Többen is jó napot fogtak ki. A negyed derekán Váradi és Perl is hintett egy triplát, amivel már 24 pont volt a két csapat között. A pécsieknél Pongó tartotta egyedül a lépést a szombathelyi nehéztüzérséggel, ő nyolc pontnál járt ekkor. A szombathelyiek nagyon jól, szinte hiba nélkül játszottak ebben a periódusban. Ez még a mérkőzésre kilátogató ex-falcós Alekszandar Pustahvarnak is tetszett. 50-25.

A Falco a nagyszünet után is ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta. Jól játszott a sérüléséből visszatérő Perl Zoltán, de érkeztek Reddic és Govens pontjai is. A harmadik negyed derekán, éppen a tavalyi MVP pontjaival lett harminc közte. A Pécs teljesen céltalanul vezette a támadásait, a szombathelyiek kis túlzással, akkor dobtak pontot, amikor akartak. A közönség énekelgetett, a játékosok kosarazgattak. 73-37.

Az utolsó negyednek úgy vágott neki a Falco, hogy minden pályára lépő kosarasa dobott pontot, és négyen is tíz pont fölött jártak. Nem potyogtak a kosarak ebben a periódusban. Négy perc alatt produkáltak egy 5-3-as negyedet a csapatok, igaz egyetlen nyitott kérdés sem volt már a mérkőzésen. A 40 pontos különbség végül Tóth Norbert duplájával született meg. A hajrában sem történt már semmi különös, mindkét edző pihentette a következő feladatokra a csapatát. 88-53.

Kiemelt fotó: Vágvölgyi Bálint/ugytudjuk.hu