Golomán vezérletével a sírból hozta vissza a meccset a Yokohama, de kikapott

Masszív dupla-duplát szállított a magyar válogatott az első bajnokin.

:

:

Lejátszotta első bajnokiját a Golomán Györgyöt is soraiban tudó japán elsőosztályú Yokohama B-Corsairs csapata, amely a Levanga Hokkaido vendégeként lépett pályára.

Bár a félidőben még 14 ponttal vezetett a hazai csapat, a Golomán húzta Yokohama nagyot küzdve jött vissza a mérkőzésbe, sőt, 12 másodperccel a vége előtt már az egyenlítésért támadhatott. Ekkor azonban hibáztak, a Hokkaido pedig jól büntetőzött és behúzta a találkozót (72-67).

A magyar válogatott magasembere 36 percet töltött a parketten (a legtöbbet a csapatából), ami alatt dobott 21/3 pontot, leszedett 13 lepattanót, kiosztott 1 gólpasszt, volt 2 blokkja és 5 kiharcolt faultja (26 VAL).

Az egyedi lebonyolítású japán első osztályban a B-Corsairs holnap is pályára lép a Levanga otthonában.

Fotó: Yokohama B-Corsairs Facebook oldala