Gasper Potocnik: igazán jó érzés, hogy a szurkolóink nem hagytak magunkra

Edzői nyilatkozatok keddről.

:

:

Szolnoki Olajbányász – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 95-89 (27-28, 26-23, 25-13, 17-25)

Gasper Potocnik, Szolnoki Olajbányász: Gratulálok a fiúknak! Külön köszönet és hála a szurkolóinknak! Igazán jó érzés, hogy nem hagytak magunkra a nehéz időkben sem. Igazi hatodik játékosok voltak, nagy szerepük van a ma esti sikerben. Nélkülük sokkal nehezebb minden. Sok erőt és energiát hoztak, nem csak ma, de a tegnapi edzésre is! Nagyon köszönjük! Ami a meccset illeti, Boki jól foglalta össze: voltak olyan periódusaink, amiket a megfelelő szinten játszottunk, de tudjuk, ha sikeresek akarunk lenni Kecskeméten, sokkal jobban kell teljesíteni. Csak kiváló fizikai és mentális állapotban lehet ilyen szinten kosárlabdázni, mint ahogy mi a harmadik negyed elején. Ha nem vagyunk kirobbanóan jó formában fizikailag– mint ami a mi erősségünk volt korábban, s ahogy ezt használtuk is – vagy rövid a kispadunk a sérülések miatt, akkor nem lehet ugyanúgy játszani, pláne nem negyven percen át. Valamiért olyan érzésem van, hogy a sérüléseknek köszönhetően nehezen pörgünk fel és kerülünk megfelelő rájátszás formába. Mégis, úgy kell pénteken Kecskemétre utaznunk, hogy a figyelmünk és az akaratunk a helyén legyen. Tudjuk, hogy valóságos pokol vár ott ránk!

Forray Gábor, Kecskemét: Gratulálunk a Szolnoknak és ez mellett az akadémistáinknak is! Fiataljaink remekül helyt álltak. Az első félidőben az történt, amit szerettünk volna. Kiváló reklámja volt a magyar kosárlabdának. A második félidőre az Olaj egy nagyon agresszív védekezésre váltott, amire mi nem reagáltunk megfelelően. Túlvállaltuk magunkat, eladott labdák és rossz ritmusú dobások jellemezték ezeket a perceket. Ebből villámgyorsan átjátszottak minket és kialakult egy olyan különbség, amit már nem tudtunk behozni. Bár nem estünk szét, ott már nem volt reális esélye, hogy nyerjünk. Az Olaj győzelme mindenképpen megérdemelt, azt mutatják a számok is. Az első félidőben volt kettő eladott labdánk, a másodikban nyolc, az első félidőben tizenhat gólpasszunk, a másodikban három. A fiataljaink mai teljesítménye bíztató volt. Fantasztikus közönség előtt, régi időket idéző remek hangulatban játszhattak. Ezzel együtt, megfogyva bár, de törve nem, mindannyian a pénteki mérkőzésre koncentrálunk. Meg szeretnénk azt nyerni, és bejutni a legjobb négy közé.

Egis Körmend – MVM-OSE Lions 84-71 (27-21, 21-14, 19-14, 17-22)

Antonisz Konsztantinidesz, Egis Körmend: Egy lépessel közelebb kerültünk az elődöntőhöz, a második meccshez hasonlóan jól játszottunk ami az első meccs után örömteli. Megmutattuk hogy mentálisan is milyen erősek vagyunk, gratulálok ezért a csapatomnak. Nincs vége a párharcnak egyet még nyernünk kell a továbbjutáshoz. Pár nappal ezelőtt sajnos elvesztettem egy nagyon jó barátomat neki szeretném ajánlani a győzelmet.

Sebastjan Krasovec, MVM-OSE Lions: Gratulálok a Körmendnek, sajnos nem találtuk a ritmust a mai meccsen és a Körmend kihasználta a hibáinkat. Nem adjuk fel megyünk tovább otthon megpróbáljuk kiharcolni az ötödik meccset.

Sopron KC – Alba Fehérvár 85-92 (27-23, 25-17, 23-21, 10-31)

Kosztasz Flevarakisz, Sopron: A mérkőzésről nem mondok semmit, csak annyit, hogy nagyon büszke vagyok a csapatra mindazért, amit a novemberi érkezésem óta tettek. Olyan helyzetben voltunk, hogy senki nem hitt bennünk, mégis bizonyítottuk, hogy erős csapat tudunk lenni, annak ellenére, hogy jobb csapatok ellen játszottunk, akiknek nagyobb a költségvetése, és mélyebb a kerete. Szeretnék a csapat minden tagjának gratulálni a teljes idényért, és mindenkinek, aki közel állt hozzánk, főképp a szurkolóknak, a hihetetlen támogatásukért, nem találok rá szavakat. Úgy gondolom, hogy a Sopron jó irányba halad, és az a legfontosabb, hogy olyan csapatot építsenek, amely az utolsó pillanatig tud küzdeni.

Matthias Zollner, Alba Fehérvár: Szeretnék gratulálni a Sopronnak ezért a kemény párharcért. Az első és a harmadik mérkőzés nagyon magas szintű volt. Természetesen örülök, hogy bejutottunk a következő körbe, de a játékosaimnak is elmondtam, hogy fenn kell tartanunk ezt a koncentrációt, és a játék színvonalát, ahogy a második összecsapáson, és a mai mérkőzés utolsó nyolc percében játszottunk.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 96-74 (28-21, 21-18, 25-20, 22-15)

Milos Konakov, Falco: Nagyon jó energiával játszottunk és sokkal agresszívebben tudtunk játszani, mint a második mérkőzésen. Meg akartuk mutatni, hogy melyik az igazi arcunk, és úgy érzem ez sikerült is. Kontrolláltuk a leptattanókat, amivel pontokat vettünk el a Szegedtől, illetve a rendezetlen védelem elleni támadásokból több könnyű kosarat is szereztünk. De nincs itt vége, ugyanezt a szintet kell hoznunk, hogy pénteken legyen esélyünk! Semmi nem dőlt el. Az állás 2-1

Simándi Árpád, Szeged: Gratulálok a Falconak, megérdemelten nyertek. Vétettünk több gyermeteg hibát is, ami nem fér bele egy ilyen szintű csapat ellen. Nem állunk meg, pénteken mindent meg fogunk tenni azért, hogy még egyszer visszajöjjünk Szombathelyre…

Címlapfotó: Szolnoki Olajbányász