Gasper Potocnik: a modern kosárlabdában nagyon gyorsan változhatnak az eredmények

Edzői nyilatkozatok keddről.

:

:

Szolnoki Olajbányász – Arconic-Alba Fehérvár 94-90 (20-10, 23-14, 15-31, 23-26, 13-9)

Gasper Potocnik, Szolnoki Olajbányász: Először is gratulálok a csapatnak a végső győzelemhez. Kemény játék volt, az Alba egy nagyon jó csapat, nagyon jól jöttek vissza, de sikerült visszavenni a kezdeményezést. Ma két teljesen különböző képét láttuk a csapatunknak, egy nagyszerű első félidő, amikor úgy játszottunk ahogy akarunk játszani. A második félidő elején láttuk, ha egy ilyen csapatnak, mint az Alba lehetőséget adunk, hogy kezdjék élvezni a játékot akkor problémáink lesznek. Ez történt most is, először hibákat vétettünk a védekezésben, majd a támadásban is, a nagyon sok eladott labda és könnyű kosár miatt, amit szereztek nehéz helyzetbe kerültünk. A játékosaink azonban megmutatták a karakterüket és sikerült visszatérniük, ami nem könnyű egy ilyen helyzetben, gratulálok nekik, de legközelebb okosabbnak, keményebbeknek kell lennünk, ha egy ilyen erős csapat ellen sikeresek akarunk lenni. Ezen a szinten 20 pont előny könnyen eltűnhet, a modern kosárlabdában nagyon gyorsan változhatnak az eredmények, ha nem figyelsz veszítesz. A közönség támogatása természetesen ma is nagyon sokat jelentett számunkra.

Matthias Zollner, Alba: Tudtuk, hogy kiegyensúlyozott ütközet lesz, fizikális, kemény játék, hiszen élcsapatok találkoztak. Mindig a győzelemre hajtunk, természetesen ezúttal is nyerni akartunk, amire volt is esélyünk, nem sokon múlt. Gratulálok a Szolnoknak, ha az egész mérkőzésen nyújtott teljesítményt veszem alapul, a vendéglátók megérdemelték a sikert. A hazaiak 25 támadó lepattanót szedtek, ami számunkra negatív rekord, ez döntötte el a csatát. Ezzel együtt is volt esélyünk nyerni, sajnos most nem sikerült.

Címlapfotó: Szolnoki Olajbányász/ Bugány János