Gasper Okorn: A negyedik negyedben teljes összevisszaság volt a pályán

Luca Bechi a vereség ellenére elégedett, Forray szerint lassan, urasan játszottak. Edzői nyilatkozatok.

:

:

Három hazai és egy vendégsikert hozott a férfi élvonal szerdai játéknapja. Így értékeltek a vezetőedzők a lefújás után:

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 82-70 (24-20, 22-8, 22-21, 14-21)

Gasper Okorn, Falco: Büszke vagyok a játékosaimra, nagyon jól játszottak a mai mérkőzésen. Az első három negyedben tökéletesen játszottunk minimális hibáink voltak, amikor egy-két lepattanónál nem zártunk ki. A negyedik negyedben teljes összevisszaság volt a pályán, amiből a ZTE jött ki jobban, de a mérkőzés végig a kezünkben volt. Fontos volt ez a győzelem, hisz egy nagyon komoly terhelésből érkezett a csapat és mozgalmas két nap van a hátunk mögött. Ákos gyorsan beilleszkedett, de vannak kisebb hibák, amik természetesek, de lépésről-lépésre dolgozunk és ki fogjuk javítani.

Luca Bechi, ZTE: Egy vesztes mérkőzés után ritkán lehet elégedett egy edző. Rengeteg pozitív dolgot kell kiemelnem, mert a csapatom nagyot küzdött. Igazi csapatként funkcionáltunk és küzdöttünk egymásért, úgyhogy le a kalappal a fiúk előtt. A csapat nincs a legjobb mentális állapotban ebben sokat kell fejlődnünk. Ahogy Glenn is kiemelte, jól kezdtük a mérkőzést, de meg kell tanulnunk 40 percen keresztül 100%-os intenzitást tartanunk. És itt a pálya mindkét oldalára gondolok. A mai mérkőzés második negyedében kijött, hogy ha betlizünk támadásban, akkor a védekezés is szétesik. Ezt nem engedhetjük meg magunknak.

PVSK-VEOLIA – OSE Lions 89-85 (23-25, 14-25, 23-23, 29-12)

Dragan Alekszics, PVSK: Az első félidőben puhán játszottunk, gyengén védekeztünk, a vendégek könnyen szereztek kosarakat, sok gyorsindításuk és támadó lepattanójuk volt. Mi ettől idegesek lettünk támadásban, különösen a második negyedben, ahol szörnyen játszottunk a pálya mindkét oldalán. A harmadik negyedben próbáltunk némi egyensúlyt találni, és ez sikerült is. Amikor a negyedik negyedben igazán jó lett a támadójátékunk és a védekezésünk is, akkor meg tudtuk nyerni a meccset. Nagy mérkőzés volt nekünk, nagyon fontos a bajnokság szempontjából. Gratulálok a játékosaimnak, és az oroszlányiaknak is, akik jól játszottak három negyeden keresztül. A záró játékrészben nyertük meg a meccset. Ezzel elégedett vagyok, az első félidőben mutatott játékkal viszont nem.

Sebastjan Krasovec, OSE: Három negyeden keresztül kontrolláltuk a mérkőzést. A negyedik negyedben fault gondjaink lettek, ezért elvesztettük a ritmusunkat, más rotációt kellet alkalmaznunk, és a Pécs ezt jól kihasználta. A végjátékban szinte minden játékelemben jobbak lettek nálunk a hazaiak.

Alba Fehérvár – Jászberényi KSE 82-65 (28-9, 15-19, 20-18, 19-19)

Forray Gábor, Alba: Egy pozitívum volt ma, hogy nyertünk, de ezt el is a vártam. Nem közhely, hanem tényleg így van, hogy ezek a mérkőzések a legnehezebbek. Nem érheti szemrehányás a játékosokat az első negyedért, mert úgy kezdtük el a mérkőzést, ahogy azt megbeszéltük, hiszen ott tetemes előnyt építettünk ki. Azonban ezt követően azt gondoltuk, hogy vége van a meccsnek, belealudtunk, elvesztettük a koncentrációnkat. Nem az volt, hogy nem akartunk, mindenki tette a dolgát, de lassan, olyan urasan… A védekezésünk nagyjából rendben volt, de tudunk mi ennél jobban is játszani támadásban és azt ígérhetem, hogy szombaton harapós abban fogunk elmenni.

Patai Benjamin, JKSE: Megérdemelten győzött a Fehérvár, és már az első negyedben eldőlt. Védekezésből felkészültünk, de ami az előző mérkőzéseken bejött, az most nem sikerült, úgyhogy változtatnunk kellett, és így meg tudtuk egy kicsit szorítani a házigazdákat. Aminek különösen örülök, hogy igaz becserélt kollégám sok játékost, de a kezdő ötösükből négyen 25 perc felett játszottak, ez azt jelenti, hogy komolyan vettek minket.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Szolnoki Olajbányász 76-96 (13-23, 25-28, 18-23, 20-22)

Váradi Kornél, KTE: Öt nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, és ezalatt a három meccs alatt a csapatom maximálisan odatette magát. A mai napon a Szolnok dinamikus játékát nem tudtuk kontrollálni, emellé még egy jó dobóforma is párosult náluk. Gratulálok nekik a győzelemhez. Még nagyon sok fontos mérkőzés vár ránk a közeljövőben, így a mai vereségből is le kell gyorsan vonni a tanulságokat, és építkezni belőle, hogy sikeresek tudjunk lenni a folytatásban.

Gasper Potocnik, Olajbányász: A Kecskemét egy jó csapat és ezt mai is bizonyították, a meccs végéig derekasan küzdöttek. Érezhető volt, hogy fáradtabbak voltak nálunk, habár nekünk sincs könnyű menetrendünk. Az előny tudatában többet tudtam rotálni, és akik a padról érkeztek, ők is hozzátettek sokat a sikerhez. Örülünk a győzelemnek, de már a pénteki meccsre kell fókuszálnunk, hogy azt is sikeresen vegyük.

Fotó: Bálizs Zsuzsa