Gálázott a MAFC, közel állt a bravúrhoz a Nagykőrös és a TF is

Nyeretlenül zárja az évet a Veszprém.

:

:

Három mérkőzést rendeztek szombaton a második vonalban. A műegyetemisták otthon nagy verést mértek a sereghajtó Veszprémre. Nagykőrösön a JKSE, a Sport11-ben a PVSK izzadt meg esélytelenebb vendéglátójával szemben, de végül mindkét meccsen érvényesült a papírforma.

Nagykőrösi Sólymok KE – Jászberényi KSE 79-82 (25-24, 22-24, 17-15, 19-15)

Nagykőrös: Lakosa 12/3 (+10 lepattanó), Filep -, Molnár B. 10, Kovács 12/12, Timkó 3. Cs: Kocsis 14/6, Molnár M. 4/3, Váits 13/3, Fehér 11/3.

JKSE: Kucsora 19/12, Rosics 5/3, Dunai 11/6, Ivosev 10/3, Olasz 10. Cs: Mester 14/12, Homoki 2, Csík 2, Czirbus 3, Meleg 6.

Végletekig kiélezett mérkőzésen hozta el a két pontot a regionális riválistól a Jászberény. A vendégek kezdtek jobban (7-14), azonban ez első negyed végére fordítottak a Sólymok. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nagyszünetben és 30 perc után is egyetlen pont volt a differencia, előbb a kék-fehérek, majd a hazaiak javára. A végjátékra fordulva hattal megléptek a jászságiak, de erre zsinórban kilenc egységgel válaszolt a hazai csapat, kevesebb, mint két perccel a vége előtt Kocsis triplájával 79-76-nál már ők álltak jobban. Az ellentámadásból Rosics egyenlített, majd egy jó védekezést követően Kucsora talált be távolról az utolsó berényi támadásból, erre pedig már nem volt válaszuk a piros-feketéknek. A Nagykőrös felnőtt az esélyesebb JKSE-hez, eredményesen semlegesítették az Ivosev-Olasz centerduót, de a kiváló triplázás (12/25) végül a vendégek javára billentette a mérleget. A Jászberény 8-6-os, a Nagykőrös 3-11-es mérleggel várhatja az újévet.

MAFC – Veszprém KK 116-59 (30-10, 30-18, 27-15, 29-16)

MAFC: Tóth 19/9, Pintér 14/12, Misek 7/3, Biber 10, Bordács 14. Cs: Komma 20 (+11 lepattanó), Polgárdy 13/9, Matejovics 7/3, Herló 3/3, Tökölyi 3/3, Maly 3/3, Csapai 3.

Veszprém: Birkás 6, Varga 2, Kis 18/3, Ratiani 6, Orgona 20. Cs: Végh 5, Pungur 2, Szeifert -, Ráskai -.

Nagyon kiütötte a MAFC a foghíjas sereghajtót. Már az első percekben elsöprő fölényben volt a hazai csapat, Lakits korán lehetőséget adhatott a fiataloknak. A második negyedben valamelyest feljavultak támadásban a bakonyiak, de a hazai támadójáték ellenszerét továbbra sem találták. A fordulás után sem változott a játék képe, szezonbeli legjobb dobóteljesítményével, 57 pontos különbséggel győztek az újbudaiak. A piros-szürkék Szabó és Madár nélkül nem tudtak érdemi ellenállást kifejteni, az Orgona-Kis kettős dobta pontjaik többségét. Hazai részről mindenki betalált, 15 hármast dobtak az egyetlen veszprémivel szemben. A MAFC 10 győzelemmel és 4 vereséggel a 4. helyen, a Veszprém nyeretlenül (0-14) az utolsón áll a téli szünetben.

TF-BP – Pécsi VSK-Veolia 62-74 (14-16, 14-21, 24-21, 10-16)

TF-BP: Szántó 7/3 (+10 gólpassz), Simon 3/3, Oroszi 7/3, Nagy 12/3, Anda 13. Cs: Gémes 7/3, Várbíró 4, Dancsecs 8/6, Szanyi 2.

PVSK: Halász 10/3, Harler 20/9, Molnár -, Juhos 18/3, Horti 3. Cs: Németh 17/15, Tóth 4, Bíró O. 2, Antóni -, Bíró L. -.

Csak a hajrában biztosította be fővárosi győzelmét a PVSK. Jobban kezdett a TF, de egy negyed után már a pécsiek vezettek, a nagyszünet előtt pedig már kétszámjegyű is volt a differencia. A sárga-kékek azonban nem adták fel, és három perccel a vége előtt 61-63-ra is felzárkóztak, ám a végjáték a Vasúté volt. Mindkét csapat jól felkészült ellenfele támadójátékából, a hazaiak nyerték a lepattanócsatát (38-32), és közel álltak a bravúrhoz. A fehér-feketék sikerében nagy szerepe van a tíz triplájukból ötöt szerző fiatal hátvédnek, Némethnek. A PVSK 11-3-al másodikként fordulhat az új évre, a Tehetséges Fiatalok 5-9-cel a már osztályozós 11. helyre csúsztak vissza. A mérkőzés megtekinthető az alábbi linken: https://youtu.be/yXj4hYaD-hc .