Egy mérkőzést rendeznek a hétvégén a Piros-csoportban.

:

A héten a másodosztályban sem játszanak teljes fordulót, de egy találkozót előrehoztak a 22. játéknapról.

TF-BP – MAFC

Szombat 20:30, Budapest, Ludovika Aréna

A PlayOff-ba jutásért küzdő Tehetséges Fiatalokhoz (8., 9-12) látogat a múlt héten egylabdás csúcsrangadót elveszítő MAFC (4., 16-5). A sárga-kékek fordulók óta fej-fej mellett haladnak a Salgótarjánnal, jelenleg egyaránt 9-9 győzelem áll a két gárda neve mellett, így a jobb egymás elleni eredménynek köszönhetően pillanatnyilag a budapestieké a még éppen felsőházi rájátszást érő 8. hely. A műegyetemisták zsinórban hét győztes bajnoki után maradtak alul a listavezetővel szemben, ezzel lépéshátrányba kerültek a PVSK-Vasas duóval vívott versenyfutásban. Ősszel népes közönség előtt, kiváló hangulatban csaptak össze a felek a Gabányiban, ahol viszonylag simán nyertek a hazaiak (94-77). Azóta mindkét csapat erősített: a TF keretéhez a rögtön húzóemberré előlépő Kelenföldi, a műegyetemistákéhoz az egyaránt élvonalbeli múlttal rendelkező Pápai és Lewis csatlakozott. Bár papíron Dancsecsék játszhatnak hazai pályán, a Ludovika Aréna gyakorlatilag semleges helyszín a felek számára: a “házigazdák” tavaly áprilisa, a Honvéd elleni negyeddöntős párharc harmadik meccse óta nem léptek itt pályára tétmeccsen.