Forray: Nem sok csapat fog tudni nyerni Sopronban

Kaposváron dolgoznak tovább; a Sopron nem adja fel; az OSE értékes sikert aratott. Edzői nyilatkozatok.

:

:

Sopron KC – Alba Fehérvár 83-87 (23-24, 19-19, 19-26, 22-18)

Kostas Flevarakisz, Sopron: Mindkét csapat számára jó mérkőzés volt ez, de talán még jobb a szurkolóknak, akik otthonról nézték. A statisztikára pillantva látszik, hogy több gólpasszunk, kevesebb eladott labdánk volt, sőt, több lepattanót is szedtünk, annak ellenére, hogy több nagyon fontos labdát nem mi tudtunk megkaparintani, azonban a büntetőszázalékunk nagyon rossz volt, és ez egy ilyen egylabdás mérkőzésen sokat számít. Lehet arról beszélni, hogy három pontos különbségnél Takácsnak és Borisovnak is lett volna esélye döntetlenre menteni, arról, hogy az új játékosunk elrontott egy figurát, vagy a játékvezetők szerepéről, de ez mind a játék része. Egy ilyen mérkőzésen kell egy játékostól egy extra dobás, ami ma nem jött. Gratulálok az Albának, nagyon jó csapatuk van, mi pedig sosem adjuk fel, küzdünk az utolsó pillanatig.

Forray Gábor, Alba Fehérvár: Jó meccset játszottunk! Izgalmas végjátékot láttunk, ami döntetlenről indult. Nagyon nehéz mérkőzés volt, erre is számítottam. A harmadik negyedben volt egy jó periódusunk védekezésben és támadásban egyaránt, és ez alapozta meg a sikert. Tudtuk, hogy a Sopron jó a végjátékokban, nagyon jó dobóik vannak, kötélidegekkel, mint Takács, Borisov vagy éppen Thompson. Azt gondolom, hogy nagyon nagy skalpot szereztünk, nem sok csapat fog tudni nyerni Sopronban. Ünneplésre nincs idő, hiszen szombaton már újabb mérkőzés következik.

OSE Lions – Kaposvári KK 79-65 (25-22, 13-15, 26-20, 15-8)

Sebastjan Krasovec, OSE Lions: Először is, gratulálok a csapatomnak, nagyon örülünk ennek a győzelemnek, nagyon fontos mérkőzés volt számunkra. A dobásokból látszik, hogy mindenki keményen küzdött. A végére felfrissültünk, több játékost tudtunk rotációban játszatni, mint az ellenfél csapata. Ők nem voltak túl szerencsések, Jukic megsérült, reméljük nem túl komoly a sérülése. Nagyon sűrű a program, a legtöbb csapat számára és a mi padunknak is túl sok a mérkőzés. Vissza kell mennünk és dolgozni tovább, regenerálódni amennyire csak lehet, reméljük elkerüljük a hasonló sérüléseket a jövőben.

Nikola Lazics, Kaposvár: Nagyon fontos mérkőzés volt mindkét csapat számára. Szerintem az első felében jól játszottunk, jól védekeztünk de aztán a harmadik negyed végén és a negyedikben megint rosszul játszottunk. Rengeteg még a probléma főleg tranzícióban támadásban védekezésben. Sok könnyű pontot szerzett az Oroszlány és végül megérdemelten nyert ez nem kérdés. Rengeteg problémánk van, most még egy játékos sérült. Kevesen vagyunk, rövid volt a rotáció ma is, páran többen voltak a pályán, mint az ideális lenne. Ez elég nagy baj mert játszottunk, koncentráltunk aztán csak egy-két percet kihagyunk és máris mínusz 10, hiába csináltunk meg mindent előtte. Ez nem csak ma volt probléma, de nincs más lehetőség, megyünk tovább, küzdeni kell és dolgozni, a többit meglátjuk.