Forray Gábor: A Körmend kifejezetten európai élvonalbeli kosárlabdát mutatott be

Dragan Alekszics szerint az volt a kulcs, hogy magas szinten tudták tartani a védekezésüket.

:

:

Két hazai sikert hozott a férfi élvonal szerdai játéknapja. Az utolsó negyedben döntött az Alba és a Pécs is. Lássuk, hogyan értékelték a vezetőedzők a történéseket:

Alba Fehérvár – Egis Körmend 91-82 (16-18, 25-17, 19-35, 31-12)

Forray Gábor, az Alba Fehérvár vezetőedzője: Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a csapatomnak, mert ezt a meccset azért nyertük meg, mert olyan szívvel és olyan akarattal brusztoltok ki, hogy az elképesztő. Megemelem a kalapomat minden játékosom előtt, hiszen az igazsághoz hozzátartozik, nem játszottunk jól. Kicsit fásultak voltunk, de ez törvényszerű, hiszen rendkívül sok mérkőzést játszunk, szűk a keret, és az elmúlt két mérkőzésen nagyon koncentráltak és fittek voltunk. Most azonban tompábbak, de nagyon jól játszott a Körmend a harmadik negyedben, kifejezetten európai élvonalbeli kosárlabdát mutattak be. Ki is építettek egy nagyobb előnyt, de még ezt is túléltük, valamint Lukács Norbert kiesését. Nagyon nagy dolognak tartom ezt a sikert, hiszen több sebből vérzünk.

Ziga Mravljak, az Egis Körmend vezetőedzője: Egy nagyon fizikális mérkőzés volt, támadásban és védekezésben is egyaránt. Az első három negyedben abszolút kontrolláltuk a játékot, azt játszottuk, amit megbeszéltünk Sajnos a záró negyedben sok olyan hiba volt a játékunkban, amit nem engedhetünk meg magunknak, melyet az eredmény is igazolja. Rengeteg olyan dobást hagytunk ki, ami tiszta volt, míg az Alba a negyedik negyedben ezeket értékesítette. A végjátékban nem tudtunk reagálni Vojvoda Dávid játékára, többek között ez is okozta a vereségünket.

PVSK-VEOLIA – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 102-85 (28-20, 25-27, 17-24, 32-14)

Dragan Alekszics, a PVSK-Veolia vezetőedzője: Tudtuk, hogy frissek lesznek a vendégek az első 20-30 percben, mert már régóta nem játszottak. Próbáltuk a meccs elejétől nyomás alá helyezni őket, hogy egyre fáradtabbak legyenek. Volt, amikor ez sikerült, és volt, amikor kevésbé, ezért egál meccs alakult ki. Az utolsó negyedre elfáradtak, mi viszont magas szinten tudtuk tartani a védekezésünket, és ezzel nyertünk. Gratulálok a játékosaimnak! Négy-öt meccset játszottunk tíz nap alatt, ami nem egyszerű. Gratulálok a Kecskemétnek is, jól játszottak a hosszú szünet után, főleg az első 30 percben, csak a végére fáradtak el. Sok sikert kívánok nekik a szezon folytatásában!

Váradi Kornél, a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vezetőedzője: Gratulálok a Pécsnek. Ez mellett gratulálok az én csapatomnak is, mert büszke vagyok rájuk. A hosszú szünet után ma fizikális kosárlabdát tudtunk játszani, ez három negyeden keresztül jól is ment, sajnos azonban a végére elfáradtunk és ezt kihasználva győzni tudtak a hazaiak. A jó játékukhoz extra dobóforma is párosult a túloldalon. A PVSK előnye volt az is, hogy meccsritmusban vannak, most nekünk is az a feladatunk, hogy ezt a ritmust felvegyük. Remélem, hogy mi minél hamarabb formába tudunk lendülni, nagyon várjuk a következő mérkőzéseinket.

Fotó: Prémium Média & Sport Management Zrt. Facebook